Junioři získali dva body z ledu kladenských Rytířů, brankou v prodloužení rozhodl Hierman

Napsal 30.10.2015 Marcel Holl
K l a d n o / C h o m u t o v - Nájezdovou prohru na Slavii mohli juniořští Piráti odčinit již v 17. kole DHL extraligy na ledě Kladna. Jako první otevřeli skóre Piráti, když se prosadil Jiří Tupý. Rytířům se podařilo otočit vedení na svou stranu, ale tři minuty před koncem základní hrací doby poslal utkání do prodloužení Kellerstein. Nastavený čas trval pouhých pětatřicet vteřin, neboť o druhém bodu pro Chomutov rozhodl Jakub Hierman.
17.kolo pá 30.10.2015
KLA
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Kladno
Stahl – Havelka, Chládek, Bunda, Matula, Malý – Hrabík, Piovarči, Slánský, Křepelka, Patyk, Bláha, Čermák, Borkovec, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček.
Lukeš – Běhulec, Páleník, Hierman, Hlaváček, Lidák, Novák, Smutný – Šťovíček, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Doležal, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz.

Kladno
31. Keszi (Bláha, Havlůj), 55. Keszi (Havlůj).
25. Tupý (Részegh), 58. Kellerstein (Macháček, Tupý), 61. Hierman (Részegh, Páleník).

7:2
1:2
0:0
31:32
106
Battěk - Hrubec, Šmika.
Jakub Hajný (KLA) na 10 minut za naražení zezadu a Tomáš Adámek (CHM) na 10 minut za nesportovní chování.

Do utkání vstoupili lépe Středočeši, kteří měli v první dvacetiminutovce několik velice dobrých pokusů, avšak se všemi si poradil brankář Lukeš. Za zmínku stojí například pokusy Kesziho a Patyka. Ani jeden z kladenských útočníků ale své šance v gól nepřeměnil, tudíž se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Úvod druhé části patřil opět Rytířům. Domácí Havlůj přihrával v úniku zadovkou, ale puk našel pouze ležícího hráče Chomutova. Poté přišla na řadu pirátská přesilovka, kterou těšně před jejím vypršením zužitkoval zcela volný Jiří Tupý.

I Kladenští trestali v početní výhodě. Zhruba v polovině zápasu byl vyloučen Hierman. Domácí Vincet Keszi se nejlépe zorientoval v klubu hráčů před Lukešem a poslal kotouč do sítě, čímž srovnal na 1:1. V posledních minutách diváci viděli po jedné z velmi nebezpečných šancí na každé straně, přesto další branka již ve druhé periodě nepadla.

Na další důležitý moment si příznivci museli počkat až do závěru třetí třetiny. Na začátku 55. minuty otočil vývoj zápasu, když Vincet Keszi využil úniku 3 na 1. Kladno mohlo o pár chvil definitivně rozhodnout, to by ale musel Patyk proměnit samostatný únik.

Nestalo se, tudíž trestali Piráti. Puk šel rychle po ose Tupý – Macháček – Adam Kellerstein. Poslední jmenovaný vzal zakončení na sebe a odrazem o tyč překonává Stahla, čímž poslal utkání do prodloužení.

V něm se stačilo odehrát pouze pětatřicet sekund. Tamász Részegh vymyslel rozhodující trefu duelu, když z rohu hřiště narýsoval přihrávku přes brankoviště na najetého Jakuba Hiermana, jenž již neměl problém poslat kotouč do sítě. Chomutovští si tak z kladenského ledu odvážejí dvoubodový zisk.

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Dnes jsme byli silně oslabený, máme spoustu zraněných hráčů. Nepodali jsme zase tak optimální výkon, ale byl to od nás bojovný zápas. Škoda, že jsme neudrželi vítězství, na druhou stranu za ten bod s dnešním výkonem jsme spokojeni. Mrzí mě, že zkušení hráči dělají chyby.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Po celý zápas jsme byli lepší, bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit. Nakonec jsme málem jednou chybou přišli o tři body, jsem rád, že se nám to povedlo otočit. Sice jsme vyhráli až v prodloužení, ale byl to kvalitní zápas a my když budeme hrát spoustu podobných, tak jedině dobře.