Junioři zdolali doma i druhé pražské „S“, těsně přetlačili Spartu

Napsal 23.11.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci 21. kola turnaje O Pohár DHL se nejstarší tým pirátské akademie představil počtvrté za sebou v domácím prostředí. Svěřenci trenérů Becka s Brychtou hostili den po bitvě se Slavií jejího odvěkého rivala Spartu. Junioři se v prostředním dějství dostali do dvougólového vedení, které Pražané ještě před pauzou snížili, ale vyrovnání se nedočkali ani v závěrečné power-play. Tým do 20 let tak i díky dvěma trefám Petera Lobodowského zapsal druhý šestibodový víkend za sebou.
21.kolo so 23.11.2019
3:2(1:0, 2:2, 0:0)
SPA
Běhula – M. Pöschl, Šuráň, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Vrhel, Dospěl, Dani, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech
Sparta
Krbeček – Fiala, Krutil, Bláha, Chvátal, Prchal, Klodner, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Krchňák, Vaňous, Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina

20. Lobodowski (Janeček), 35. Dospěl (Vrhel, Dani), 35. Lobodowski (Berčík, Janeček)
Sparta
22. Kulhánek (Vaňous, Prchal), 39. Krutil (Kuracina, Rubeš)

4:3
1:0
0:0
29:36
85
Grech – Gerát, Juránek

Zahajovací třetina nabídla svižný hokej, ovšem velkých šancí bylo poskrovnu a to dokonce i v početních výhodách, které měla Sparta tři z toho jednu dlouhou včetně dvou vteřin v pěti proti třem. Nejvíce vzruchu nabídla poslední minuta. Nejprve Gajdoš sám před Běhulou bekhendem přestřelil, hned z protiútoku zaskočil Krbečka u jeho levé tyče výpadem zpoza branky Peter Lobodowski – 1:0.

Rychle nabyl, rychle pozbyl. I tak by se dala parafrázovat situace Pirátů, kteří po necelé minutě a půl hry v prostředním dějství kapitulovali po bekhendu Tomáše Kulhánka z pravé strany – 1:1. Chvíli poté jeli Pražané dvakrát dva na jednoho a v obou situacích střílel Bláha. Po přihrávce Gajdoše i potom sám však Běhulu nepřekonal. Těsně před polovinou duelu mířil nad branku z mezikruží Vaňous, a tak mohli jít podruhé v utkání do vedení Piráti.

V přesilové hře dvakrát pálil z pravé strany Luboš Dospěl a podruhé našel skulinu v Krbečkově postoji – 2:1. To bylo v čase 34:07 a za třiatřicet vteřin už vedli Piráti o dva góly poté, co si Peter Lobodowski dojel puk vyražený po vlastní střele a poslal ho do sítě – 3:1. Na konci 37. minuty Pražané nezužitkovali přečíslení tři na jednoho, ale nemuselo je to tolik mrzet, protože 77 vteřin před druhou sirénou zastavil Michael Krutil na modré vyhození a následně ze spojnice vrcholu kruhů mířil přesně do horní poloviny branky – 3:2. Kdyby v samotném závěru Gluzman střílel o něco přesněji, mohlo být po čtyřiceti minutách vyrovnáno, ale Běhula podržel mužstvo perfektním zákrokem tváří v tvář hostujícímu útočníkovi.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla dvakrát zvonící brankovou konstrukci. Ve 44. minutě ji trefil hostující Routa, na sklonku 54. minuty mířil do tyče domácí Popelka. Šestasedmdesát vteřin před koncem si trenéři Sparty vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Přestože zpočátku nebyla power-play Pražanů až tolik úspěšná, skončil deset vteřin před vypršením 60. minuty puk v chomutovské brance po akci Konečného. Sudí však bez váhání rozpažil na znamení neregulérního gólu a oznámil, že kotouč skončil v posunuté brance. Piráti tak nejtěsnější vítězství uhájili.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Ubojovali jsme nesmírně cenné vítězství, které podpořily týmová obětavost a snaha Spartu porazit. Hokej nám tam bohužel tentokrát chyběl. Nehráli jsme, co jsme chtěli. Náš výkon po hokejové stránce rozhodně nebyl optimální, ale věříme, že ho zlepšíme, až hráči začnou plnit přesně, co po nich chceme.“

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Po všech stránkách naprosto šílené utkání. Rozhodlo, že jsme neproměnili ani jednu z přesilovek, kterých jsme měli poměrně dost. Kdyby se nám to povedlo, mohlo utkání vypadat a dopadnout úplně jinak.“