Junioři zabojovali a z Hané si odvážejí tři body

Napsal 18.01.2014 David Jahoda, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Junioři Pirátů Chomutov nastoupili ke svému druhému venkovnímu utkání o tomto víkendu. Po prohře s Kometou Brno se Piráti vydali na souboj s Olomoucí. DO zápasu vstoupili velmi dobře a po pár minutách vedli o dvě branky. Domácí sice dokázali srovnat skóre, poté ale Piráti přebrali otěže utkání, které dovedli do vítězného konce.
30.kolo so 18.1.2014
OLO
2:5(1:2, 1:1, 0:2)
Olomouc
Kochta (9. Slezák) – Škůrek, Nesvadba, Rašner, Hradil, Soukal, Brandýs – Ostřanský (C), Novotný, Jergl – Kocián, Fibrich, Rajnoch – Bauer, Beták, Markl – Vrána, Konečný, Zezula
Dvořák (Maštalířský) – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Szathmáry, Černý, Tejnor (C) – Šťovíček, Lehnert, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Huňady, Hejcman, D. Kaše

Olomouc
16. Markl (Beták, Soukal), 21. Jergl (Nesvadba)
4. Huňady (Veselý, D. Kaše), 9. Huňady (Meliško, D. Kaše), 28. Meliško (Veselý, D. Kaše), 59. Veselý (D. Kaše), 60. Šulák (Veselý, D. Kaše)

3:2
0:0
0:0
25:41
59

Olomoučtí se favorita z dalekého Chomutova nezalekli, už ve čtvrteční dohrávce 12. kola hrané v Prostějově se totiž přesvědčili, že i proti Pirátům jde hrát. Ze své územní převahy ale Kohouti nedokázali vytěžit žádnou branku, a proto čtyři minuty po zahájení utkání vsítili gól Chomutovští. V rychlém přečíslení dvou proti jednomu poslal Veselý puk na Patrika Huňadyho, který střelou pod Kochtův beton otevřel gólový účet střetnutí.

Piráti jako kdyby po vstřelené brance zařadili o ještě jeden vyšší rychlostní stupeň, zraky všech se soustředili zejména na pásmo Hanáků. Chomutov svého tlaku dokázal využít, a vstřelit tak druhý gól zápasu. Na pohledné akci, kdy zpoza olomoucké klece nahrával Meliško, byl znovu Patrik Huňady. Ten svým druhým přesným zásahem vyhnal brankáře Kochtu ven z klece. Do brankoviště Mory se postavil Slezák, který do té doby odchytal v sezóně jen 24 minut!

Postupem času se začala hra vyrovnávat, olomoučtí junioři se dostali do tempa i díky přesilové hře. V ní sice branka nepadla, ovšem o necelých pět minut později už Kohouti jásali, jednou dokonce předčasně. Soukalova bomba od modré orazítkovala tyč a vrátila se zpět do hry. Za brankou Pirátů svítilo dokonce červené světlo, zdálo se totiž, že puk už byl za brankovou čárou, hra ale pokračovala. To ale Hanákům nakonec vadit nemuselo, protože závaru před Dvořákovou brankou využil Tomáš Markl, který už regulérně snížil. V závěru mohl vyrovnat Jergl, tomu ale ve skórování zabránil obránce Hejcman.

To, co se Aleši Jerglovi nepodařilo na konci první třetiny, se mu povedlo na začátku té druhé. Kvůli zaváhání hostující obrany zůstal puk v pásmu Chomutova na chvíli nikým nehlídán, Jergl se jej chopil v tváří v tvář Dvořákovi uspěl projektilem mezi betony. Mora byla od vyrovnání lepším mužstvem, Dvořák měl mnohem více práce než Slezák, paradoxně ale o pár minut později inkasoval právě olomoucký strážce svatyně.

Betákovi se ve slibné šanci nepovedlo zakončit, navíc se střetl se spoluhráčem Soukalem, a toho Piráti využili. Najednou tu bylo přečíslení tři na jednoho, Veselý měl po levé ruce Kašeho, chytře však raději nahrál do druhé vlny najíždějícímu Jakubu Meliškovi, který měl před sebou už jen Slezáka. Toho pokořil svižnou střelou mezi chrániče. Obraz hry byl nadále poměrně vyrovnaný, Olomoucké však sráželi na kolena jejich vyloučení, která jim hatila snahu vyrovnat. Dvakrát v krátkém časovém sledu putoval na trestné lavici Brandýs, Piráti ale přesilovku využít nedokázali, ba naopak mohli být rádi, že se do úniku nedostal Ostřanský.

Do třetí třetiny nastoupilo mužstvo Chomutova s jasným cílem, a to pojistit svůj jednobrankový náskok. Blízko hattricku byl Huňady toho ale parádně vychytal Slezák, jenž dosáhl i na následnou dorážku. Olomoučtí se jen těžko dostávali přes dobře forykující Piráti, ti naopak hrozili z dalších brejků. Jedním takovým se prezentoval i Šulák, jehož průnik likvidoval až Slezák.

Mora už se v závěru spíše trápila, i když pár náznakům šancí se dostala. Definitivně bylo rozhodnuto po parádní akci Davida Kašeho, který nečekanou zadovkou našel před brankáře Slezákem nekrytého Radka Veselého, jenž nadvakrát poslal puk do sítě. Pro domácí možná až krutý výsledek dokonal šest vteřin Libor Šulák, který z brejku nedal Slezákovi šanci.

Chomutovští junioři tak po porážce s Brnem znovu vyhráli, naopak Olomoučtí protáhli svou černou sérii na už na čtyři zápasy bez bodu.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím, že se ukázalo, proč Chomutov soutěž vede. Ten tým je opravdu velice silný a celý zápas diktoval tempo. Když jsme vyrovnali na 2:2, cítili jsme takovou šanci. Měli jsme takovou menší desetiminutovku, kdy jsme asi byli lepší, a kdybychom dali nějaké góly, tak ten zápas vypadá jinak. Ale my jsme je nedali a nedáváme, takže nemůžeme vyhrávat. Myslím, že si tentokrát první lajna nějaký tlak vytvořila, ale bohužel střelecky to bylo tam, kde předtím.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): Myslím si, že jsme hráli dobře. Dostali jsme trošku nešťastný gól na 2:1, kdy se střela od modré čáry odrazila k hráči, který to do branky „doplácnul“. Myslím, že jak zápas předtím proti Brnu, tak teď s Olomoucí jsme podali dobrý výkon. Byl to třetí zápas v řadě. David Kaše, který dnes zaznamenal pět bodů, nám proti Kometě chyběl, měl problémy s bruslí. A bylo to znát. Proti Kohoutům byl odpočatější, měl větší chuť. Je to hráč, který má svou kvalitu a talent.