Junioři vyrovnali zápas s Plzní. V nájezdech ale soupeři nestačili

Napsal 12.09.2014 Antonín Domanický
Kromě staršího dorostu zamířila do Plzně také výprava juniorů. Ti v rámci osmého kole juniorské extraligy chtěli vybojovat body na území svého západočeského soupeře. V cestě za body udělali důležitý krok v podobě první branky zápasu. Plzeň však strhla vývoj utkání na svou stranu. Mladí Piráti zvládli vyrovnat, ale disciplína samostatných nájezdů byla nad jejich síly.
8.kolo pá 12.9.2014
PLZ
4:3sn(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Plzeň
Štekr – Houfek, Holý, Walter, Sklenička, Kubík, Polívka – Kubalík, Tulačka, Suchý – Kepka, Kristl, Krliš – Polata, Beneš, Petráš – Opava, Čadek, Vlček – Rajal.
Dvořák – Šulák, Cestr, Dubeň, Černý, Meliško, Hierman – Huňady, Šťovíček, Jirušek – Janák, A. Macháček, Veselý – Ringler, P. Macháček, Strunz – Dimitrov, Kašpar, Tupý – Procházka.

Plzeň
31. Kristl (Kepka), 36. Polata (Houfek), 55. Holý (Suchý), rozh. náj. Kubalík
18. Janák (Veselý), 39. Šulák, 60. Janák (Ringler)

2:4
0:0
0:0
43:31

Od počátku se hrál svižný hokej, ve kterém ani jeden z týmů neměl navrch. Šance se střídaly na obou stranách, ale gólmani byli pozorní a se všemi pokusy si poradili. Největším problémem obou týmů byla koncovka. První přesný zásah si připsal v osmnácté minutě hostující útočník Milan Janák, který se dostal za obranu indiánů a řítil se tváří v tvář na domácího brankáře. S šancí si poradil vskutku znamenitě, únik zakončil blafákem pod břevno.

Ve duhé části Plzeň přidala na pohybu a vytvořila si několik zajímavých příležitostí. Aktivitou hýřili převážně Kepka s Kubalíkem. K nim se přidal ještě Richard Kristl, který spolu s Jiřím Kepkou vybojoval puk, najel si před branku a nikým neatakován zamířil přesně do černého. Domácí nadále pokračovali v napadání. Podobně jako při prvním plzeňském zásahu se indiánům vyplatil důraz v útočné třetině. Matěj Polata získal kotouč za bránou, poslal ho na beka Houfka a poté ztečoval jeho střelu mimo dosah hostující brankáře.

Další šanci měl Dominik Kubalík, který se udržel na brankovišti, ale jeho pokus se nedokutálel do opuštěné branky Chomutova. Hosté se však nesložili a ještě do konce druhé části se jim podařilo srovnat. Postaral se o to obránce Libor Šulák. Prokličkoval se až před domácího brankáře a zamířil přesně pod víko.

Ve třetí části se hrál nepřesný hokej bez velkých šancí. Pět minut před koncem se puku ujal domácí bek Jan Holý, zamířil si to do útočného pásma , vystřelil přesně k tyči a Plzeň opět vedla. Už to vypadalo, že domácí si vítězství vzít nenechají. Hosté si však vzali dvě minuty před koncem oddechový čas a odvolali brankáře. Hra v šesti se jim vyplatila, v poslední minutě vyrovnal přesnou střelou Milan Janák.

Prodloužení proběhlo celkem klidně, oba týmy se nikam nehnaly a hrály opatrně. V nájezdech poté dlouho vládli brankáři. Prvním a jediným úspěšným střelcem se stal ve třetí sérii Dominik Kubalík a získal pro indiány druhý bod z dnešního utkání.

František Černý (HC Plzeň 1929): Je škoda, že jsme vedení neudrželi. Po první třetině, kdy jsme prohrávali, jsme se zlepšili a vytvořili si řadu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Všechny tři góly jsme obdrželi po našich chybách, ve třetí třetině jsme měli hru pod kontrolou, ale bohužel jsme inkasovali třetí gól. Bylo dobré, že kluci se nesložili a nakonec to dotáhli k vítězství, dva body bereme.

Karel Soudek (Piráti Chomutov): Pro nás to bylo těžké utkání, neměli jsme dostatečný počet hráčů, od některých to nebylo tak kvalitní. Prohrávali jsme 3:2, ale bojovali jsme až do konce utkání a nakonec se nám podařilo vyrovnat. V prodloužení jsme měli jednu velkou šanci, kterou jsme neproměnili a v nájezdech byli domácí šťastnější.