Junioři vyrovnali a dostali zápas do prodloužení. Pardubice ale berou druhý bod

Napsal 16.01.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - 34. kolo DHL extraligy juniorů znamenalo pro chomutovské hráče návštěvu z východních Čech. Proti Pardubicím se v páté minutě dostali domácí do vedení a do šaten odcházeli spokojenější za stavu 2:1. Ve druhé části ale Dynamo srovnalo a ve třetí dvacetiminutovce se dostalo i do vedení. Situaci zachraňoval těsně před koncem srovnávacím gólem Křivošík. V následném prodloužení přálo štěstí hostům a ti si odvážejí dva body.
34.kolo so 16.1.2016
3:4p(2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
DPA
Danylec – Meliško, Páleník, Hierman, Hlaváček Marcel, Lidák, Benda, Novák – Wágner, Polák, Krivošík, Dimitrov, Tůma, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz.
Pardubice
Červený – Beran, Horyna, Kučera, Faltys, Procházka – Martinec, Benýšek, Hlaváček Martin, Hoskovec, Velinský, Barkóci, Krajňák, Dušek, Voženílek, Růžička, Rohlík.

6. Strunz (Kellerstein), 19. Rindoš (Polák, Hierman), 57. Krivošík (Wágner, Tupý)
Pardubice
9. Voženílek (Růžička), 24. Beran (Krajňák, Horyna), 49. Krajňák (Voženílek), 65. Beran (Voženílek)

9:6
1:1
0:1
47:26
Sýkora – Šimán, Jelínek
David Barkóci (DPA) 5+20 minut za zásah do oblasti hlavy a krku František Wágner (CHM) 2 minuty za zdržování hry + 10 minut nesportovní chování Martin Tůma (CHM) 10 minut nesportovní chování

Zápas začal lépe pro Piráty, kteří v páté minutě po krátkém tlaku v útočném pásmu slavili první branku. Kellerstein našel svou přihrávkou dobře stojícího MARTINA STRUNZE, který dostal puk do brány - 1:0. Odpověď Dynama na sebe nenechala dlouho čekat. V přesilové hře vyslal přesnou střelu DAVID VOŽENÍLEK a skóre tak bylo rázem srovnáno - 1:1. Aktivnější ale zůstávali domácí. Meliškovu nadějnou střelu vyrazili obránci do hlediště, Strunzův střelecký pokus zastavil gólman Červený. Teprve minutu a půl před koncem se prosadili domácí podruhé, když na konci souhry domácích zakončil přesně JOSEF RINDOŠ - 2:1.

Na začátku druhé části se dostali piráti díky vyloučením do dvojnásobného oslabení. Pro Pardubické to byla výzva, kterou také využili. Po přihrávce Krajňáka vyslal VÁCLAV BERAN přesnou střelu, kterou zařídil vyrovnání - 2:2. Nedlouho poté měli Východočeši možnost dostat se do vedení, jelikož bylo po faulu Hiermana nařízeno trestné střílení. Velinského střelu ovšem zastavil na čáře gólman. Nadějnou akci si připravili chvíli po nájezdu domácí. Křivošíkovu přihrávku v přečíslení zachytil Wágner, odkrytou bránu ale netrefil. Nadějně působila i střela Bendy, ale trefila pouze horní tyč. V závěru třetiny mohl potrestat chybu obrany Křivošík, vyloženou šanci ale nezužitkoval.

Ve třetí části začali být hosté aktivnější. Benýšek střílel zpoza obránce a Danylec jen se štěstím puk zastavil. Na druhé straně střílel Daniel Novák a puk byl těsně před bránou sražen do ochranné sítě. Poté ale bylo planým šancím konec, MARTIN KRAJŇÁK před bránou nezaváhal a poslal Pardubice do vedení - 2:3. Pirátům začal boj s časem a ten nakonec vyhráli. Tři a půl minuty před koncem zařídil vyrovnání FILIP KŘIVOŠÍK - 3:3.

Zápas tedy dospěl do prodloužení a půl minuty před jeho koncem vyslal tvrdou ránu VÁCLAV BERAN a zařídil svému týmu bonusový bod - 3:4.