Junioři vykradli Mladou Boleslav, základním kamenem byl výkon Dominika Pavláta

Napsal 24.01.2019 Michal Luxa
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Ve čtrnáctém kole druhé části DHL extraligy juniorů zamířili Piráti do Mladé Boleslavi, kde zvítězili 3:1. Chomutovští zásluhou Petra Chlána sebrali také bonusový bod, díky kterému se posunuli do vedení skupiny. Výborný výkon podal také Dominik Pavlát, jenž se se třiatřiceti zákroky stal základním stavebním kamenem v cestě za úspěchem.
N14 čt 24.1.2019
MBL
1:3(1:0, 0:3, 0:0 - N 0:1)
Ml.Boleslav
Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Jirásek, Hovorka, Rudolph, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška, Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma
Pavlát – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut

Ml.Boleslav
15. Závora (Sýkora, Grim)
24. Koláček (Ouřada, Lobodowski), 24. Chlán (M. Svoboda, Vrhel), 40. Ouřada (Zeman, Mežnar), 62. Chlán (Gut, Ouřada)

Moravčík (Mladá Boleslav) - 5 minut a do konce zápasu

Ani ne po pěti minutách hry dostal mladoboleslavský Andrej Moravčík trest ve hře, protože nepříjemně zasáhl do oblasti hlavy a krku Dominika Vaňka, jenž musel být transportován na ošetřovnu a následně i do Klaudiánovy nemocnice. Chomutov však nenaložil s dlouhou přesilovkou ideálně, střílel velice zřídka a Piráti se většinu času nedrželi ani v útočném pásmu.

V 15. minutě šli Středočeši do vedení. Stalo se tak po chybě Dominika Pavláta, jenž byl mimo svou pozici a brankoviště, čehož využil Jan Závora, jemuž se podařilo dostrkat kotouč za brankovou čáru – 1:0. Následně měli domácí k dispozici ještě přesilovou hru, během ní se sice dostali do slibných šancí, žádná z nich však druhou brankou neskončila.

Ve druhé třetině se výrazně zvýšilo herní tempo. V čase 23:51 se Chomutov vyrovnal zásluhou Josefa Koláčka, který se prosadil z blízka – 1:1. Už po osmi sekundách padl další gól. Pirátům vyšlo buly, puk se dostal na hokejku Matyáše Svobody a zdálo se, že se přes stínící hráče, skrze které brankář David Mašek pravděpodobně nic neviděl, prosadil, ale nakonec kotouč mezi tři tyče ještě úspěšně tečoval Petr Chlán – 1:2.

Mezi 34. a 36. minutou měli domácí k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili, ačkoliv v ní měli několik šancí. To Chomutov početní výhodu po vyloučení domácího kapitána Jana Grima naopak zužitkoval. Piráti uzamkli Bruslaře v jejich obranném pásmu, vyměňovali si rychle přihrávky a nakonec se z kruhu trefil Kryštof Ouřada – 1:3. Po značně zlepšeném výkonu tedy Severočeši na boleslavském ledě po čtyřiceti minutách vedli o dva góly.

Na začátku třetí třetiny měli domácí k dispozici další přesilovku, jenže ani ta jim nevyšla. Pirátům se totiž často dařilo držet puk daleko od vlastního brankáře. I nadále se hrálo poměrně tvrdě a rychle. Chomutovští například neproměnili přečíslení dva na jednoho, na druhé straně naopak nechybělo mnoho k tomu, aby se prosadil David Jirásek, který vystřelil z levého kruhu. Puk však mezi Pavlátovými betony nakonec neprošel, chomutovský brankář ho zbrzdil.

V 54. minutě mohli Piráti zpečetit vítězství, když ujížděl sám na boleslavského brankáře kapitán Kryštof Ouřada. Chomutovský útočník toho ale moc nevymyslel, jen kotouč nasměroval mezi Maškovy betony. Ty však mladoboleslavský gólman včas scvakl k sobě. V závěru třetí třetiny měli Bruslaři tlak a drželi se často v útočném pásmu. Domácí také odvolali brankáře, jenže další gól už nepřidali, a tak Chomutov ve městě automobilů získal tři body.

Následoval nadstavbový čas. V něm si zpočátku domácí počínali nadějně, nakonec ale rozhodli o zisku bonusového bodu hosté, konkrétně Petr Chlán, jenž se prosadil z mezikruží. Chomutov si tedy odvezl z Mladé Boleslavi všechny čtyři body.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „My jsme se na začátku zápasu dostali do pětiminutového oslabení, které jsme odehráli parádně. A během první třetiny se nám podařilo dát i gól. Hlavně to byla hra, kterou jsme chtěli. Tedy aktivní a dobře zajištěná zezadu. Bohužel rozhodla jedna minuta na začátku druhé třetiny, kdy jsme nejprve zaváhali u brány s přebíráním hráčů a potom se hráči po buly špatně postavili. Kvůli tomu jsme dvakrát inkasovali. Zápas nebyl jednoznačný, my jsme se ve třetí třetině snažili srovnat. Inkasovaný gól na konci druhé třetiny nás totiž na začátku třetí třetiny možná trochu srazil. A chyběl tam taky větší tlak do brány, soupeř totiž výborně bránil a podržel ho i gólman. Soupeři musím pogratulovat. Pohlídali si to a my jsme v té třetí třetině už nenašli recept na vstřelení gólu.“

David Kočí (Piráti Chomutov): „V Boleslavi je vždy těžké hrát. Domácí tady hrávají dobře. Jsme rádi, že si odsud odvážíme čtyři body. Na začátku zápasu jsme byli možná trošku zaskočení, Boleslav na nás vlétla a hodně forčekovala. S tím jsme měli problém. Ale naštěstí jsme první třetinu ustáli a prohráli ji jen 0:1. Potom se náš výkon začal zlepšovat, trochu jsme se uklidnili a měli jsme lepší rozehrávku. Dokázali jsme z toho dát nějaké góly a gólman nás podržel. Byl to dobrý týmový výkon.“