Junioři vyhráli nad Třincem po nájezdech 3:2

Napsal 01.12.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - Juniorský tým Pirátů přivítal na svém ledě v rámci jednadvacátého kola třinecké Oceláře. Třinec momentálně okupuje sedmou příčku a ztrácí pouhé tři body na třetí Chomutov. O cenné tři body se strhla velká mela a od začátku bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát. Vyrovnaná hra obou týmů zapříčinila to, že se o vítězi muselo rozhodnout až v nájezdech, kde se prosadil Klouček.
21.kolo čt 1.12.2011
3:2sn(1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
TRI
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Korím, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opalek, Kopáč
Třinec
Hollý (Chvostek) - Ižacký, Franek, Běhal, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Bumbál, Hegyi, Hurtík, Repe, Diviš, Kapica, Teper, Kajaba, Burzala, Matuš, Číhal, Bezuška

7. L. Novák (J. Novák, Ondráček), 31. Ondráček (Deveri, Pozděna), rozhodující nájezd Klouček
Třinec
15. Matuš (Burzala, Kapica), 20. Diviš (Ižacký, Kasperlík)

4:5
1:1
1:0
36:34
60
Petružálek – Šulo, Koskuba

První třetina se hrála ve vysokém tempu. Začátek třetiny více vycházel hostům, ale branku z toho nakonec nevytěžili. Poté ale v sedmé minutě utkání hrál přesilovou hru Chomutov. Začátek byl poněkud rozpačitý, ale na závěr předvedli bratři Novákové krásnou souhru. Zpoza branku přihrával Jakub Lukášovi a ten se jíž v zakončení nemýlil. Trefil přesně mezeru pod rukávem Hollého. Chvilku ani nevěřil, že puk propasíroval do branky, nakonec ale byla radost o to větší. Piráti brankou ožili, ale další branku nepřidali. Naopak se prosadil Třinec. Trestuhodně nepokrytý hráč Třince měl dostatek prostoru na to, aby nadvakrát dostal puk za chomutovského mága. Střelcem byl Matuš. Zhruba půlminuty před prvním hvizdem se trefil důrazný Diviš a stav po dvaceti minutách byl 1:2.

Druhá třetina se odehrála ve stejně vysokém tempu, jako ta první. Hra měla spád a přihrávka střídala přihrávku. Šance byly na obou stranách, ale dobře podrželi gólmani. Až do poloviny zápasu. Přišla obrovská chyba Hollého společně s obranou Třince a Ondráček, po přihrávce Deveriho a Pozděny, bez nejmenších problému uklidil puk do prázdné klece. Hollý se zpoza branky nestihl vrátit do klece. Hollého vystřídal v brance Chvostek. Od tohoto okamžiku se hra přesunula převážně do středního pásma. Mnoho akcí skončilo na modrých čarách. Stav po druhé třetině 2:2.

Celá třetí třetina byla hodně zblázněná. Týmům vydrželo nasazené tempo a šlapalo se z akce do akce. Hlavně v druhé polovině třetí třetiny bylo k vidění hodně zajímavých momentů. Nejprve měli několik slibných šancí hosté, ale stopku jim vystavil Bartejs společně s domácím gólmanem. Následovala velká šance Pesjaka, ale Chvostek vynikajícím zákrokem vykopl kotouč u druhé tyče. Stačil se bleskurychle přesunout. Na závěr Ondráček předkládal Lukášovi Novákovi, ale ten blafákem neuspěl proti Chvostkovi. Krásná akce, škoda zakončení. Rozhodnout muselo prodloužení.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o tom, kdo získá bonusový bod a šlo se na nájezdy. V těch nakonec rozhodl Klouček.