Junioři vybojovali cenné vítězství nad silným protivníkem z Plzně

Napsal 23.09.2017 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Piráti si v rámci šestého kola DHL extraligy juniorů proti lídrům tabulky vydřeli cenné tři body. Utkáni strhli na svou stranu ve druhé třetině, ve které dvakrát dokázali odpovědět na vyrovnávající góly Plzně. Chomutovští jsou tak prvním týmem letošní sezóny, kteří Západočechy porazili.
6.kolo so 23.9.2017
3:2(1:0, 2:2, 0:0)
PLM
Pavlát – Kopic, Novák D., Novák A., Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Šišolák, Šilar, Adámek.
Plzeň
Kolář – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Sysel, Čechura – Rietspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal, Kovařík, Přikryl, Červenka, Eret, Roubal, Rubner.

16. Šišolák (Köver, Hajič), 28. Polák (Šilar), 33. Köver (Kulich, Hajič)
Plzeň
25. Pour (Přikryl, Matiášek), 31. Eret (Roubal J., Sysel)

6:3
1:1
1:0
Petružálek - Kokrment, Janíček.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří měli nějaké střelecké pokusy, ale Pavlát odolával. První obrovskou šanci měl Filip Přikryl, v sedmé minutě osamocen před chomutovským brankářem neuspěl. V přesilové hře měl tutovou šanci Petr Eret, po přihrávce do brankoviště nastavoval hokejku, ten se mu od ní ovšem do sítě neodrazil.

Úvodní trefu zaznamenali Piráti po skončení přesilové hry. Tlak před brankou zakončoval bekhendovým pokusem Ondrej Šišolák, jenž z brankoviště poslal puk nad beton Kristiána Koláře - 1:0.. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí celek.

Druhá třetina přinesla hned čtyři branky. Plzeňští se na začátku třetiny prosadili a vyrovnali. Na konci celé akce byl Jakub Pour, který zakončoval po přihrávce zpoza branky - 1:1. Oba celky poté nevyužily velké šance, což nemuselo vadit domácím, kteří vzápětí skórovali. Tom Polák dokázal za zády Koláře procpat nahazovaný kotouč Daniela Šilara - 2:1.

Přestřelka pokračovala. Necelé tři minuty na to se dokázali prosadit v přesilové hře hokejisté ze západu Čech. Josef Roubal našel volného Petra Ereta, kterému stačilo ke skórování nastavit pouze hokejku - 2:2. Přesně dvě a půl minuty na to ale zase vedli Piráti. Jakub Köver se zmocnil kotouče a z mezikruží jej poslal do pravé šibenice - 3:2. Domácí měli ještě další dvě šance, ale ani jedna čtvrtou brankou neskončila.

Třetí třetina byla v klidnějším tempu. Piráti neriskovali a hráli spíše na protiútoky. Plzeň musela hrát, ale nedařilo se jí překonat skvěle chytajícího Pavláta. Západočeši se do moc šancí nedostávali, v jednu dobu to zkoušel zpoza branky Josef Roubal, poté tečí před brankou Petr Eret. Hosté neuspěli ani v následném závaru, kde skvěle zasahoval Dominik Pavlát i bránící hráči Pirátů.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Tohoto vítězství si hodně ceníme. Přišlo v důležitou dobu, kdy tým se snaží zvednout. Věřím, že přispěje k lepší náladě. Rád bych vyzvedl obětavost, bojovnost a nasazení celého týmu.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Gratulujeme domácím ke třem bodům. My jsme odehráli docela slušné utkání. Vytvářeli jsme si hodně brankových příležitostí, ale neproměnili jsme je, protože brankář Chomutova byl vynikající. Nenašli jsme na něj recept a vstřelili jsme pouze dvě branky.“