Junioři vstoupili do nového roku výhrou, doma přehráli Mountfield

Napsal 04.01.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Pirátská juniorka vstoupila do roku 2019 důležitým duelem s hradeckým Mountfieldem, který se uskutečnil v rámci osmého kola DHL extraligy ve skupině poražených. Chomutovští podali bezchybný výkon a dali branku v každé třetině. Gólově se prosadili Dominik Vaněk, Michal Gut a Kryštof Ouřada.
N8 pá 4.1.2019
3:0(1:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)
MHK
Běhula – Váchal, Šuráň, Seemann, D. Zeman, Mikulec, Beneš, D. Vaněk – Vrhel, Dospěl, M. Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Hradec Králové
Vacek – Muška, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Šedivý, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Jušta, Lang, Janda, Šedivý, Marha, Poppel

8. Vaněk (Prokop, Pech), 33. Gut (M. Svoboda, Ouřada), 44. Ouřada (Gut, M. Svoboda)
61. Poppel (Pinkas)

3:4
0:0
0:0
24:35
Vojtěchovský – Gabriel, Zmeškal.

Hned v úvodu utkání se Pirátům naskytla možnost početní výhody, které nevyužili. Hra se následně přelévala od jedné branky ke druhé a na obou stranách byly vidět šance, samotné otevření skóre však přišlo v osmé minutě. Gólu předcházela příležitost Mountfieldu, konkrétně forvarda Šedivého, jehož střelu zneškodnil přesunující se Běhula. Z následného kontru Prokop obešel obranu soupeře a poté od levého kruhu přihrál do jízdy Dominiku Vaňkovi, který dorážel do prázdné klece – 1:0.

Hradec Králové se po první inkasované brance pokoušel o rychlou odpověď, ale Chomutovské jistil maskovaný strážce svatyně. V patnácté minutě mohli Piráti navýšit gólový náskok. Ouřada si od pravého kruhu sjel před brankáře Vacka, který zastavil pokus chomutovského střelce. O necelé dvě minuty později se Chlán prosmýkl kolem mantinelu a z ostrého úhlu znovu prozkoušel brankáře hostů, který střelu vyrazil ramenem. V polovině devatenácté minuty si první faul připsali také Piráti, kteří oslabení zasahující do druhé třetiny ubránili.

Na počátku čtyřiadvacáté minuty přibyla práce pro gólmana Běhulu, který musel reagovat na ránu Mušky z pravé strany a dvacet sekund poté zahrozili Královéhradečtí znovu. Ochránce brankoviště vyrazil projektil od modré před sebe, odkud číhající Pinkas v obrovské šanci selhal. Od sedmadvacáté minuty hrály oba celky ve čtyřech, což trvalo necelou minutu, jelikož byl Mountfield za další prohřešek poslán do tří. V polovině střetnutí Janda pohrdl možností vyrovnat, když tváří v tvář jedničce Pirátů přestřelil.

Druhý pohyb skóre na sebe nechal čekat do druhé poloviny zápasu. Ve třiatřicáté minutě se z levé strany prosadil Michal Gut, jenž namísto přihrávky zvolil střelu, která brankáře Vacka zaskočila – 2:0. Posléze měli Královéhradečtí možnost ke snížení při početní výhodě, ale branku ani v tomto případě nevykřesali. V devětatřicáté minutě si Hradec Králové vytvořil nadějnou příležitost. Síla z prostoru mezi kruhy pobízel kolegu Poppela ke střele z první, proti které Běhula vytasil zákrok ramenem.

Královéhradečtí s tlakem nadále pokračovali v prvních minutách třetí fáze klání, Piráti jim ovšem uštědřili lekci z efektivity. Ve čtyřiačtyřicáté minutě během přečíslení našel Gut na zadní tyčce připraveného Kryštofa Ouřadu, který si vylepšil osobní statistiky – 3:0. Čtvrtému pozdravu do Vackovy sítě byl Chomutov blízko v devětačtyřicáté minutě. Gólman Mountfieldu vyrazil Šuráňovu leteckou zprávu pouze před sebe a proti následné Koláčkově dorážce zareagoval betonem.

Závěrečné minuty souboje patřily klubu z Podkrušnohoří. Nejprve ve dvaapadesáté minutě Matyáš Svoboda málem nachytal Vacka odraženým pukem o vlastní brusli a od šestapadesáté minuty Piráti šlápli na plyn. Nejprve Chlán najel do mezikruží, odkud v dobré šanci přestřelil prostor mezi třemi tyčemi. O minutu později oplatil Ouřada přihrávku do gólové šance Gutovi, kterého v klíčovém okamžiku neuposlechl puk. V poslední akci základní hrací doby vyzrál Běhula na pokus Pinkase a upevnil si čisté konto.

Nadstavbová část střetnutí trvala pouhých sedmadvacet vteřin, přičemž Hradec Králové smazal veškeré předpoklady z předešlých tří třetin. Pinkas ukořistil kotouč za brankovou konstrukcí a přihrávkou před pirátskou klec našel volného Petra Poppela, který trefou do horních míst chomutovského chrámu zajistil Mountfieldu bonusový bod.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Po dlouhé době zápas, s nímž jsme spokojeni, protože v utkání bylo vše, co jsme chtěli. Hlavně jsem viděl zodpovědnost hráčů, která nám v minulých zápasech chyběla. Jsme rádi, že se hráči zamysleli nad předchozími zápasy, v nichž jsme byli lepší, ale utekly nám. Nehráli jsme v nich totiž dobře defenzivně, ale tentokrát jsme do obrany už dobře hráli, vraceli se a hráli zodpovědně. Dobře zachytal gólman, ale i každá pětice před ním hrála dobře dozadu. Doufám, že v dalších duelech navážeme na tento výkon.“

Jiří Janoušek ml. (Mountfield HK): „Nehráli jsme úplně dobře. Chybělo nám nasazení, které nás zdobilo v předchozích utkáních. Soupeř byl v tomhle napřed, v každé třetině nás potrestal jedním gólem. Je potřeba uznat, že Chomutov vyhrál zaslouženě. Bod v prodloužení je náplastí, ale navíc jsme neměli.“