Junioři vstoupili do nového roku porážkou, pražské Slavii dali jediný gól

Napsala 06.01.2023 Kateřina Kundertová
Piráti přivítali v pětadvacátém kole juniorské ligy pražskou Slavii, která v ROCKNET ARÉNĚ uloupila tři body. Chomutovští inkasovali v první a poslední minutě úvodní třetiny, což určilo ráz zápasu, jelikož zvládli pouze snížit zásluhou Šimona Kloboučka.
25.kolo pá 6.1.2023
1:3(0:2, 1:0, 0:1)
SLA
Tuček — Filip, Mareš, Česnohlídek, Svoboda, F. Hynek, Sýkora — Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Rindoš
Slavia
Volevecký — Hrdlička, Stejskal, Kříženecký, Kluch, Hron, Dráb — Holanik, Hasman, Strnad, Fibigr, Tichý, Jokl, Skoupý, Kvasnička, Štípek, Vosmík, Matuška

25. Klobouček (Česnohlídek)
Slavia
1. Strnad (Matuška, Kvasnička), 20. Tichý (Matuška), 59. Štípek (Strnad, Tichý)

2:6
0:0
0:0
25:27
30
Folk – Kurtin, Beneš

Utkání loni extraligových celků mnohem lépe zahájila Slavie, kterou poslal do vedení už po čtyřiapadesáti vteřinách do vedení Lukáš Strnad – 0:1. V průběhu úvodní části Piráti nevyužili dvě přesilové hry a navíc nezvládli ani poslední minutu, kdy zvýšil pět vteřin před sirénou na rozdíl dvou gólů Stanislav Tichý – 0:2.

Na začátku prostřední třetiny snížil Šimon Klobouček, jenomže nikdo další už slávistického brankáře Tomáše Voleveckého nepřekonal – 1:2. To stejné platilo i o domácím Filipu Tučkovi, přestože si oba celky zahrály početní výhody.

V závěrečném dějství měli Chomutovští dvě výhody o jednoho hráče, jenomže ani jednu nevyužili a naopak v samém závěru ještě inkasovali. Na konečných 1:3 uzavřel nejproduktivnější Slávista Viktor Štípek.