JUNIOŘI - reportáž

Junioři vezou z karlovarské KV arény vítězství. Dosavadního lídra tabulky porazili 5:3

Napsal 16.10.2009 Michal Slavík, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V 15. kole NOEN extraligy juniorů zajížděli hráči KLH do Karlových Varů. Do vedení se dostali domácí už ve 3. minutě po trefě Marečka. Ve druhá třetině hosté vyrovnali Jaroslavem Kůsem, který proměnil střelou mezi betony trestné střílení. Ve 35. minutě poslal KLH do vedení Martin Kalinovič a účet druhé třetiny završil v oslabení svou druhou brankou Jaroslav Kůs. Ve 3. třetině využil hostující Bečvář přesilovku a poslal Chomutov do tříbrankového vedení. Domácí však zabojovali a po brankách Marečka a Frka snížili na 3:4. Poslední slovo však měli hosté a ve 48. minutě upravil na konečný stav 3:5 Jakub Hofmeister. Premiéra novému trenérovi Aleši Totterovi tedy vyšla na výbornou.
15.kolo pá 16.10.2009
KVA
3:5(1:0, 0:3, 2:2)
CHM
Karlovy Vary
Hruška (Habal) - Šik, Schusser, Tomeček, Přindiš, Funk, M.Rohan, Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Mareček, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, T.Rohan, Záhora
Chomutov
Alexa (Meravý) - Dostál, Pinka, Kolčava, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Průcha - Ptáčník, Kalinovič, Mála, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Wszolek, Milotínský, Kůs, Bečvář

Shrnutí

Vstup do utkání se brankově vyvedl domácí Energii, která dokázala využít nerozchytanosti brankáře Alexy. Na konci třetí minuty totiž Jakub Mareček na útočné modré zachytil vyhození Chomutova, skákavý puk si zpracoval bruslí a jeho netěžkou střelu si brankář ztečoval přesně k tyči. Paradoxně to v této části hry byla jedna z mála útočných akcí Energie, častěji měli puk na hokejkách hosté. Výrazněji ale dokázali zahrozit až kolem 15. minuty. Kolem domácího obránce se nejprve před branku procpal Kůs, o chvilku později do stejných prostor dostal pěknou přihrávku i Milotínský, oba však zakončovali po zemi a golman Hruška zasahoval úspěšně. Blýskl se ovšem i Alexa, když u své pravé tyčky odolal snad pěti dorážkám Rohana. Při přesilovce v závěru třetiny si vybral i dávku štěstí, když střela zcela volného Dlapy mířila mimo tři tyče.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili hosté velice aktivně a na rozdíl od první části dokázali svou převahu vyjádřit i brankově. Již po 18 vteřinách proměnil Jaroslav Kůs trestné střílení nařízené po faulu Přindiše. Hrušku propálil mezi betony. Namlsaní hosté dál tlačili a již po minutě z dobré pozice před brankou nastřelil Karlík tyč. Zasloužený obrat ale dokonal až v 35. minutě Martin Kalinovič, když z mezikruží zamířil přesně nad vyrážečku. Ač mohl Petr Hruška z těchto dvou branek vinit nedůslednost svých obránců, ve 38. minutě se za hlavu musel chytat především on sám. Při pokusu o rozehrání puku nahozeného na zadní mantinel naservíroval luxusní přihrávku Jaroslavu Kůsovi přímo před prázdnou branku. Vinou individuálních chyb tak Chomutov v prostřední části zcela převrátil průběh utkání.

Na startu třetí třetiny dobíhal trest karlovarského Hudáka z předchozího dějství a hosté si v této přesilovce vybudovali již tříbrankový náskok. Na Kůsovu přihrávku z rohu si před brankovištěm počíhal Jiří Bečvář a tváří v tvář nedal Hruškovi šanci. Vysoké vedení ale modrobílé ukolébalo více, než by bylo zdrávo. Ve 43. minutě tak Jakub Mareček pod víko poslal Frkovu nahrávku napříč kruhy a po dvou minutách už to bylo opět jenom o gól. To když rozhodčí neměl námitek proti situaci, kdy Tomáš Rohan za čáru dotlačil brankáře i s pukem. Karlovarští byli blízko vyrovnání, ale ve svém tlaku nakonec zapomněli na zadní vrátka. V situaci dva na jednoho umístil Michal Milotínský přihrávku Mužíka do protipohybu brankáře. Byl to zřejmě rozhodující moment utkání. Domácí pak k dalším akcím chyběly především morální síly a dopouštěli se nedovolených zákroků. Chomutovským se sice dvakrát naskytla dvojnásobná přesilovka, hosté se však nikam nehrnuli a dbali především na kvalitní defenzivu. Když pak rozhodčí v jednom z těchto oslabení neuznal platnost golové dorážky Hudáka, bylo o držiteli tří bodů rozhodnuto.