Junioři vezou z Litvínova tři body, obránce Havel zaznamenal hattrick

Napsal 28.02.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Piráti sehráli ve druhé části NOEN extraligy juniorů, hrané o play-off, další zápas, v pořadí už sedmý. V utkání na ledě Litvínova padaly branky pouze do sítě domácích, a proto si Piráti odváží plný bodový zisk. Třikrát se prosadil Havel, jednu trefu zaznamenal Fronk. Do branky se postavil Strmeň, jenž si připsal nulu.
40.kolo čt 28.2.2013
LIT
0:4(0:1, 0:1, 0:2)
Litvínov
Horák - Cvrk, Svoboda, Jurčík, Hora, Strejček, Kasal, Zavřel, Písařík, Válek, Trübenekr, Zdeněk, Šesták, Mical, Švarc, Smolka.
Strmeň - Havel, Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Kolář, Szathmáry, Tejnor - Fronk, Deveri, Novák L., Kaše, Hrabák, Peštuka, Lenhert, Novák J., Huňady, Chrpa, Hlava.

110

Chomutovská sestava před utkáním značně posílila. V brance se po vypadnutí Kadaně z play-off představil Strmeň, do sestavy se znovu vrátila obranná dvojice Havel – Pelc. V útoku se potom představila dvojice Hrabák – Kaše.

První větší šanci si vytvořili Piráti, na konci šesté minuty mířil pod horní tyč domácí branky Fronk, Horák však jeho pokus zneškodnil svojí lapačkou. O dvě minuty později se na druhé straně ocitl Zavřel, jenž projel celým útočným pásmem. Zavřel vyslal na Strmeně skvělou střelu, jenž těsně skončila mimo jeho branku.

V průběhu první třetiny si vytvořili několik šancí jak domácí, tak i hosté. Nejprve na Strmeňovi ztroskotali Švarc a Jurčík, na Horáka nevyzrál Hrabák.

Skóre otevřeli hosté, konkrétně v šestnácté minutě. Lukáš Novák našel přihrávkou na modré čáře RADKA HAVLA, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Vzhledem k rozbitému plexisklu se zbytek první třetiny se dohrával až po přestávce.

V úvodu druhé části dostali hosté početní výhodu pěti proti třem, v cestě za skórováním jim však stál Horák. V přesilové hře nebezpečně střílel Havel. Piráti se přece jenom dočkali druhé trefy. Devět vteřin po skončení domácího trestu se prosadil JIŘÍ FRONK, jenž dorážel Šulákovu odraženou střelu za Horákova záda – 0:2.

V polovině utkání dorážel před domácí brankou Kaše, na poslední chvíli vyrazil kotouč domácí brankář, jenž o pár chvil později likvidoval i pokus Pelce a Jakuba Nováka. Na druhé straně se do úniku dostal Mical, jeho slabá střela Strmeňovi problémy nenadělala.

Hned v úvodu posledního dějství se Piráti prosadili potřetí. Lehnert nahrál RADKU HAVLOVI na modrou čáru, ten vystřelil, střela doletěla až k Horákovi, jenž propustil kotouč mezi betony – 0:3.

Patnáct minut před koncem zápasu bylo za Válkovo podražení nařízeno trestné střílení, jenž prováděl faulovaný Chrpa. Ten však při svém nájezdu klopýtl o středový kruh a trestné střílení tak trestuhodně zahodil.

V 51. minutě se před Strmeně prodral Jurčík, jenž vyslal nebezpečnou střelu. Po bekhendovém blafáku už puk mířil do branky, Strmeň na poslední chvíli puk zázračně lapil do své lapačky.

Litvínovští však zápas nevzdávali, už v 56. minutě hráli bez brankáře, čehož dvě minuty před koncem využil střelou do prázdné branky RADEK HAVEL, jenž završil hattrick – 0:4.

Piráti tak svému soupeři vrátili porážku z domácího zápasu, který prohráli 2:5. Chomutovští vezou z Litvínova důležité tři body za vítězství 4:0 a v tabulce o play-off skupiny B se posunuli na třetí místo.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Když budu hodně slušný, tak jsme hráli na ho*no, nezasloužili jsme si vůbec nic. Já když vidím přístup, chuť po vítězství a soustředěnost na zápas u některých hráčů, tak nechápu jak se mohli dostat až do kategorie juniorů. S tímhle přístupem by se nemohli dostat ani do mladšího dorostu. Oni hrají o svojí budoucnost, nevím co chtějí dělat příští rok a je jedno jestli je to mladší nebo starší hráč, ale s některými se po sezóně budeme muset rozloučit. Klíčový moment byl v tom jak jsme k utkání laxně přistoupili, to je jako celé. Hokej se hraje na góly, máme jasnou šanci jsme v prostoru před brankou a vymýšlíme nějaký další postup. Soupeř vezme puk a hodí ho na bránu, ono to o někoho škrtne a je z toho gól, tohle bohužel my nejsme ochotný plnit. Je mi líto našeho brankaře Horáka, protože už na Spartě chytal výborně, dnes to jen potvrdil a my mu naším výkonem vůbec nepomáháme. Já na jeho místě, kdybych viděl práci některých obránců před sebou, tak vezmu brankářku a roštípu mu ji o záda.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Litvínov je silný soupeř, věřil si a chtěl získat body. Dnes jsme předvedli slušný defenzivní výkon v tom aktivním provedení, přestože bylo to utkání vyrovnané, tak jsme měli více šancí. Pořád jsme se snažili hrát směrem k jejich bráně a myslím si, že se nám to vyplatilo. Náš výkon byla také podpořený kvalitním výkonem našeho brankáře a to stejný litvínovských brankář nám pochytal spoustu tutových šancí. Přesto si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Lepší než soupeř jsme byli především v defenzívě, aktivním přístupu, snažili jsme se hrát ve středním pásmu a dobře jsme dobruslovali hráče.