Junioři vezou z Havlíčkova Brodu bod, smolně padli v nájezdech

Napsala 09.10.2022 Kateřina Kundertová
H a v l í č k ů v B r o d / C h o m u t o v - Piráti prohráli v devátém kole juniorské ligy na ledě Havlíčkova Brodu po samostatných nájezdech, takže na Vysočině v úvodu venkovního trojboje uloupili bod. Chomutovští mladíci od jedenácté minuty dlouho vedli, pak dvakrát srovnali jednogólové manko a nakonec i kvůli smůle v podobě nastřelení tyček neurvali o bod navíc. Obránce František Hynek přispěl gólem a asistencí.
9.kolo ne 9.10.2022
BHB
4:3sn(0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Havl. Brod
Sigmund – Vaněček, Topol, Zych, Kuchta, Besmák, Bezpalec, Kutlvašr, Jeletz – Krejčí, Holenda, Kuprijanov, Routa, Coufal, Machovský, Janko, Hrdlička, Niederhafner, Mach
Tuček – F. Hynek, Mareš, Sýkora, Svoboda, V. Hynek, A. Žižka, Filip – Klobouček, Bár, Mišovic, Starý, Vondrášek, Príhoda, Vostiňák, Šugár, Jan Rindoš

Havl. Brod
37. Jeletz (Coufal), 41. Hrdlička (Coufal, Zych), 46. Kuprijanov (Hrdlička), rozh. nájezd Holenda
11. F. Hynek (Mareš), 45. Príhoda (Mišovic, Starý), 54. Vostiňák (F. Hynek)

6:5
0:1
0:1
30:34
155
Vepřovský – Kolář, Kopecký

Bruslaři začali aktivněji, díky přesilové hře ale následně přebrali iniciativu hosté. Přesto první velkou šanci měl až Havlíčkův Brod. Michal Janko v přesilové hře zakončoval po přihrávce Davida Krejčího u pravé tyče, Filip Tuček ho však díky bleskovému přesunu vychytal. Do vedení se tak krátce poté dostali Piráti. František Hynek se od modré čáry trefil pod horní tyč – 0:1. Domácí mohli vyrovnat v závěru první periody, sérii tří přesilových her včetně krátké výhody pěti proti třem ovšem nevyužili.

Po přestávce se situace zrcadlově otočila. Sérii několika přesilových her měli hosté, avšak ani oni tuto příležitost k navýšení vedení nevyužili. Naopak se hned po návratu z trestné lavice dostal do úniku Jan Kuchta, který si ale střelou na Filipa Tučka nepřišel. Nakonec se po úspěšně ubráněných oslabeních domácí přeci jen dočkali vyrovnání. Kevin Coufal přihrál přes brankoviště, kde stál volný Denis Jeletz, jenž z úhlu propasíroval puk mezi brankářem a jeho pravou tyčí – 1:1.

Půl minuty po druhé přestávce navíc Havlíčkův Brod otočil skóre. Kevin Coufal naznačil u levé tyče střelu, vylákal gólmana z brankoviště, pak chytře objel bránu a naservíroval kotouč Petru Hrdličkovi, který už neměl těžkou práci – 2:1. Piráti ovšem brzy vyrovnali. Z prostoru před brankovištěm Ondřej Príhoda v početní výhodě zvedl kotouč pod horní tyč – 2:2.

Vyrovnaný stav vydržel jen něco málo přes minutu. Ilarion Kuprijanov ujel do přečíslení s Petrem Hrdličkou. Narazil si s ním kotouč, zametl puk do poloodkryté klece a Bruslaři podruhé vedli – 3:2. Hosty ale rychlá odpověď nezlomila. Chomutov ještě možná přidal na aktivitě a nakonec vyrovnal během vlastního oslabení. Jan Vostiňák nabral rychlost na pravém křídle a prosadil se střelou ke vzdálenější tyči – 3:3. V závěru se zdálo, že mají Piráti více sil. Měli převahu, skóre už se ale nezměnilo.

V prodloužení byl blízko od rozhodnutí Petr Hrdlička. Jeho ránu z pravého kruhu zastavila až spojnice břevna a tyče. Podobnou možnost měli také hosté. František Hynek z levého kruhu trefil levou tyčku havlíčkobrodské brány. Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Po pěti sériích byl stav vyrovnaný. Z domácích se prosadili Ilarion Kuprijanov s Tadeášem Holendou, na druhé straně byli úspěšní Dominik Mišovic s Janem Rindošem. O konečném výsledku bylo jasno po sedmé sérii. Tadeáš Holenda položil gólmana blafákem do forhendu a trefil se nad jeho levý beton – 4:3sn. Druhý bod tak vybojovali s kouskem štěstí domácí.

Tomáš Hart (BK Havlíčkův Brod): „Za tento týden jsme uhráli pět bodů, za což jsme strašně rádi. Do prvních dvou třetin výrazně zasáhl rozhodčí s tím, že se hrály na jednu i druhou stranu přesilovky a oslabení. Ve třetí třetině to nechal hrát, vyloučených bylo minimum a hra najednou měla spád. Když jsme dali na 3:2, mysleli jsme si, že to udržíme, ale soupeř vyrovnal, i když jsme hráli dobře. Se dvěma body jsme spokojení. Tradiční vítězné nájezdy jsou loterie, ve které se nám daří. Doufám, že nám to dlouho vydrží.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Mrzí nás, že jsme ztratili dva body. Ale byl jsem spokojený s věcmi, které kluci v zápase udělali. Myslím si, že jsme měli více ze hry, většinu zápasu jsme měli kotouč my. Bohužel nám to tam nepadalo a soupeř nás ve druhé třetině, když jsme měli většinu času kotouč na holích, potrestal vyrovnáním na 1:1. Nebyli jsme efektivní, ale z hlediska herních principů jsem s kluky spokojený.“