Junioři ve značně redukované sestavě vybojovali na domácím ledě bod s Mountfieldem

Napsal 13.09.2019 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve třetím kole turnaje O pohár DHL se na ledě chomutovské ROCKNET arény představil Mountfield Hradec Králové. Piráti, kteří po celou dobu utkání hráli pouze na čtyři obránce, dotáhli utkání až do prodloužení, díky čemuž si připsali cenný bod.
3.kolo pá 13.9.2019
2:3p(1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
MHK
Běhula – D. Zeman, Ludvík, Ferbas, J. Vaněk – Švec, Dani, L. Benda, Prokop, Jaroš, J. Veselý, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, Pech
Hradec Králové
Sajdl – Houdek, Váchal, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Síla, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Poppel

19. Vaněk, 49. Švec (Vaněk, Koláček)
35. Šedivý (Ďuriš, Lukačka), 40. Síla (Poppel, Morong), 65. Lukačka (Pinkas, Naar)

3:4
0:0
0:0
23:43
62
Zubzanda - Belko, Kokrment

Utkání mezi Piráty a Mountfieldem začalo velmi bojovně. Oba týmy se snažily hrát ze zabezpečené obrany a nepouštět soupeře do šancí. První velkou příležitost měli hosté, a to když jeden z domácích hráčů nechal kotouč v obranném pásmu a upadl. Zmocnil se ho Síla, jehož střelu ale bravurním zákrokem chytil Běhula.

Piráti, kteří hráli od začátku pouze na čtyři obránce, přišli ve 12. minutě i o jednoho centra. Po dohrání na mantinel se odebral na ošetřovnu s roztrhnutým obočím a prokousnutým rtem Patrick Pech. Oba týmy se však i nadále do velkých šancí téměř nedostávaly.

To vydrželo až do 19. minuty, kdy se po souboji v rohu kluziště dostal kotouč na modrou čáru k Dominiku Vaňkovi, který tvrdou ranou dostal kotouč do sítě – 1:0. Hosté měli šanci srovnat na konci třetiny v přesilové hře, kterou ale nevyužili.

Na začátku druhé třetiny se Petr Poppel ocitl sám mezi kruhy, jeho střela z pokleku ale mířila nad branku. Hosté se během druhé třetiny dostávali častěji do zakončení. Důkazem jsou i dvě nastřelené tyčky v rychlém sledu po sobě.

Ve 35. minutě už Královéhradečtí vyrovnali. V úniku dvou na jednoho vypálil Ďuriš. Běhula sice kotouč vyrazil, ale pouze na hůl připraveného Daniela Šedivého, který, ač byl atakován, usměrnil černou gumu do prázdné brány – 1:1.

Domácí byli na konci druhé třetině již hodně unavení, alespoň tak působila jejich hra, čehož Hradec Králové využil. Dvacet jedna vteřin před koncem druhé části ujeli tři hráči, ale brejk ještě gólem neskončil. Následně se kolem kotouče otočil Vojtěch Síla, který tak poslal hosty do vedení – 1:2.

Do třetí části vstoupili Piráti hodně nabuzení a na jejich hře to bylo znát. Hradec Králové se stáhl spíše do obrany. Domácí šli za vyrovnáním, které se jim nakonec podařilo. Podobně jako při prvním gólu Chomutova se kotouč dostal na modrou čáru k Vaňkovi, který vypálil a před brankou ještě tečoval Libor Švec – 2:2.

Domácí se stále drali do útoku a za burcování střídačky si vytvořili další dvě veliké šance – nejprve se sám mezi kruhy objevil Veselý, který pálil nepřesně, poté Sajdla v bráně Hradce Králové zachránila horní tyčka. Týmy zřejmě nechtěly utkání dovést do prodloužení, a tak v poslední desetiminutovce základní hrací době jezdily nahoru dolů, ale zápas nakonec k nastavení přece jen dospěl.

V tom měli více ze hry Východočeši. Nejprve se zjevil sám před Běhulou Síla, který ještě neskóroval. V následné akci si sebral kotouč Marco Lukačka, který obkroužil bránu a jelikož se jediný obránce za bránou zasekl, Lukačka vybruslil až před Běhulu, kterého bekhendem překonal – 2:3.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Utkání pro nás bylo těžké, hráli jsme jen se čtyřmi obránci. O prvního centra jsme přišli hned na začátku zápasu a to nás dostalo úplně z rytmu. Soupeř hrál aktivní hokej na čtyři pětky, což naše obránce dostalo pod tlak. Myslím, že to byl nesmírně náročný duel pro každého hráče. Velké díky patří klukům za poslední dvacetiminutovku, kdy se dali dohromady. Řekli jsme si před závěrečnou periodou nějaké věci v kabině a kluci utkání dohráli perfektně, odbojovali ho a mělo to kvalitu. Vyložená šance bohužel skončila tyčkou, mohli jsme to rozhodnout. Nešťastná chyba v prodloužení ale zápas bohužel rozhodla. Jak jsem již na začátku řekl, měli jsme nedostatek hráčů. Proč? To je otázka na vedení. Se situací jsme byli seznámeni v polovině týdne, nijak jsme na to však nemohli reagovat. Absence Koblížka a Seemanna je pro nás v momentální situaci problémem. Za chybějící hráče nemá ani kdo zaskočit, jelikož náhradníky máme na marodce. Bylo to pro nás obrovské oslabení. Se situací se srovnáme, dáme do hry další hráče. Do zápasů jsme bychom teoreticky mohli zapojit Pöschla nebo Kulicha, jenže dorostenci hrají o sestup, Padá šest týmů, tak je jasné, že musí pomoci v první řadě dorostu. Z aktuální krize se musíme nějak vyhrabat a věříme, že ji zvládneme.“

David Kočí (Mountfield HK): „Duel s Chomutovem byl takový nijaký. Už jsme viděl lepší zápasy. Měli jsme velké množství šancí, které jsme bohužel neproměnili. Klání by samozřejmě mělo úplně jiný vývoj, kdybychom pár z těch příležitostí využili. Nakonec se to tahalo o jeden gól. V závěrečné třetině na nás byla znát nervozita. Říkám to snad při každém hodnocení, máme pořád jeden a ten samý problém – obrana. Musíme na ní zapracovat. Nehrajeme důrazně, co se defenzivní hry týče a necháme si dát dvě branky od modré čáry. To se nemůže stát. Zaplaťpánbůh za proměněnou střelu v prodloužení, že jsme střetnutí dotáhli do vítězného konce. Prodloužení už je vždycky loterie, ale naštěstí bereme dva body, které pro nás z ledu soupeře mají cenu zlata.“