Junioři v dohrávce zdolali Mladou Boleslav, výhru režíroval Macháček

Napsal 22.09.2014 Michal Luxa
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - V dohrávce prvního kole extraligy juniorů zajížděli Piráti do Mladé Boleslavy, kde zvítězili poměrem 4:1. Po druhé třetině vedli hráči Chomutova už o tři branky, když se trefili postupně Nicolas Hlava, Miroslav Jirušek a Aleš Macháček, který si u prvních dvou branek připsal asistenci. V padesáté minutě snížil Lukáš Volf, ale podobu konečnému výsledku dal hostující Milan Janák. Výborný výkon v utkání předvedl chomutovský brankář Štěpán Lukeš.
1.kolo po 22.9.2014
MBL
1:4(0:1, 0:2, 1:1)
Ml.Boleslav
Růžička – Tůma, Čermák, Kurka, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Volf, Ďurač, Sonnek, Motloch, Sedmík.
Lukeš – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Havel – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, R. Veselý, Janák, Huňady, Hlava, Strunz.

Ml.Boleslav
51. Volf (Čermák)
13. Hlava (A. Macháček), 22. Jirušek (A. Macháček), 28. A. Macháček (Dubeň, Janák), 60. Janák (Šťovíček, Hlava)

8:8
1:0
0:0
33:38
63
Podsedníček, Němec (oba MBL) 10 minut

Duel mezi juniory Mladé Boleslavi a Chomutova příliš hokejové krásy nenabídl. První střelu vyslali krátce po vhazování na Růžičku hosté, ale Dubeň pálil mimo. Také střela domácího Šťávy v páté minutě ohrozila spíše mantinel než-li brankáře Lukeše.

I v dalších minutách se hráči obou týmů předváděli v nepovedených střelách. To se změnilo až ve třinácté minutě. Aleš Macháček vybojoval puk pro Nicolase Hlavu a ten jej prostrčil přímo za Růžičkova záda - 0:1. V dalších minutách pak vládli dění na ledě Piráti, ale další branku už vstřelit nedokázali.

I ve druhé části utkání byli lepším družstvem Piráti. To se záhy projevilo i gólově. Aleš Macháček poslal po krátkém působení domácích hráčů v útočném pásmu do protiútoku Miroslava Jiruška, který přidal druhou branku hostí - 0:2. V osmadvacáté minutě se radoval Chomutov potřetí. A opět byl u toho Aleš Macháček, který v tomto utkání hýřil obrovskou aktivitou. Ten z pravého kruhu přeloboval boleslavského brankáře - 0:3.

Bruslaři na třetí branku reagovali oddechovým časem. I přesto však vládl v dalších minutách na ledě Chomutov. Ve třiatřicáté minutě si prošel přes tři hráče Boleslavi k domácí brance Radek Veselý, ale ve finále zakončil hodně nepřesně. Když pak brankou neskončila ani Hlavova rána v poslední minutě třetiny, skóre už se nezměnilo.

Závěrečná třetina byla z pohledu domácích nejlepší. Boleslavští junioři totiž zlepšili pohyb i agresivitu a v některých fázích byli schopni Piráty i přehrát. To jim bylo ale k ničemu, protože nebyli schopni vystřelit, a když už se jim to povedlo, bylo to úplně neškodné. Přesně tak to bylo i v sedmačtyřicáté minutě. Průšek nahrál přímo před bránu Borovcovi, který, ač nikým nebráněn, střílel úplně mimo.

O dvě minuty později mohl tuto nevyužitou šanci potrestat Hlava, ale ten v samostatném úniku trefil jen levou tyč Růžičkovy brány. Na začátku jednapadesáté minuty se domácím přeci jen podařilo vstřelit kontaktní branku. Ve více než minutové přesilovce pěti proti třem se prosadil Lukáš Volf - 1:3.

Ve stejné minutě ještě tvrdě pálil Kurka, ale do jeho bomby se postavil Dubeň, který puk srazil mimo ledovou plochu. I když se Bruslaři ještě snažili s nepříznivým stavem utkání něco udělat, poslední slovo měli opět hosté. Při závěrečné power play se totiž trefil do domácí branky Milan Janák a upravil tak na konečných 4:1 pro Chomutov.