Junioři v derby zdolali Litvínov, přesnou ránou rozhodl ve třetí třetině Filip Křivošík

Napsal 28.01.2016 Martin Stříbrný, David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští mladíci se v osmatřicátém kole DHL Extraligy juniorů utkali na ledě nedalekého Litvínova. Svěřenci Roberta Kašeho s Petrem Martínkem šli do vedení, ale těsně před polovinou utkání bylo vyrovnáno. Rozhodující trefu si připsal Filip Krivošík, který tak vystřelil hostům tři body.
38.kolo čt 28.1.2016
LIT
1:2(0:1, 1:0, 0:1)
Litvínov
Spěšný – Jonák, Franc, Březák, Brejžek, Šíp, Šefl – Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Schmidmayer, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Šimeček, Vébr
Lukeš – Meliško, Páleník, Blaha, Hierman, Hlaváček, Lidák – Wágner, Polák, Krivošík, Dimitrov, Tůma, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Köver, Strunz.

Litvínov
27. Ujfaluši (Brejžek, Březák)
16. Wágner (Tupý, Krivošík), 53. Krivošík (Köver, Páleník)

5:6
1:0
0:0
104

První třetina utkání nebyla pro domácí příliš povedená. V prvních pěti minutách si chemici vytvořili dvě tutovky, jenže je nevyužili a pět minut před koncem první třetiny byli potrestáni. Tupý vyhodil kotouč do středního pásma, aby mohl vystřídat. Kotouče si ale nikdo nevšímal, a tak se ho ujal František Wágner, který jel z úhlu sám na Spěšného. Rozhodl se vypálit po zemi mezi betony a kotouč se se štěstím došoural do brány. Zbytek úvodní třetiny nic zajímavého nenabídl, a tak šli Piráti do kabin za jednobrankového vedení.

Ve druhé třetině chytili domácí druhý dech a pořádně zaměstnávali Lukeše. To neslo své ovoce, když se dokázali prosadit v sedmadvacáté minutě v přesilové hře! Březák po zdlouhavé kombinaci nahodil kotouč na bránu, kde jej ještě tečoval Brejžek a Lukeš vyrazil kotouč pouze do strany. Tam stál pohotový Petr Ujfaluši, který s chladnou hlavou z první poslal kotouč do poloprázdné brány. Ve zbytku třetiny byli pány na ledě domácí, jenže Lukeše se jim už podruhé překonat nepovedlo, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Ve třetí třetině se hrál hokej nahoru dolu, větší šanci na rozhodnutí měli domácí. Ti dostali k mání v osmačtyřicáté minutě dlouhou přesilovku pět na tři, kterou ale nevyužili, a nakonec inkasovali. Sedm minut do konce vstřelili Piráti vítěznou branku! První ránu Kövera vyrazil Spěšný pouze na hůl Filipa Krivošíka, který poslal kotouč do prázdné brány. V závěru utkání přišli domácí o možnost hrát power-play, když rozhodčí vyloučili Bárdoše. V tu chvíli bylo jasné, že tři body získají hostující hráči Chomutova.