Junioři v debry nezískali žádné body, podlehli Karlovým Varům

Napsal 14.12.2018 Marek Douda, Michal Luxa
C h o m u t o v - V pátém kole druhé části DHL extraligy juniorů nestačili Piráti v malém derby na Karlovy Vary, jimž podlehli těsně 2:3. Severočechům se nepodařilo získat bod ani v nadstavbě, a tak Chomutovští tentokrát nebodovali. O branky domácích se postarali Josef Koláček a Michal Gut.
N5 pá 14.12.2018
2:3(1:1, 0:1, 1:1 - N 0:1)
KVA
Běhula – Váchal, Šuráň, D. Zeman, Beneš, Kleiner, D. Vaněk, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Karlovy Vary
Bednář – Bernáth, Klejna, Pohanka, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Prošek, Jiskra, Hotěk, Petrov, Křehlík, Holub, Černý, Křemen.

8. Koláček (Mežnar), 52. Gut (Pech, Zeman)
17. Bernáth, 37. Křemen (Jiskra), 56. Křemen (Jiskra, Křehlík), 64. Petrov (Bernáth)

4:5
1:2
0:0
28:34
97
Petružálek – Tichý, Sýkora

Již v úvodní minutě střetnutí se Karlovarští ocitli ve velké šanci, při které Křehlík sám před Běhulou selhal. V šesté minutě si Chlán sjel od mantinelu do střelecké pozice, odkud trefil pouze helmu brankáře Západočechů. O dvě minuty později se Chomutovští prosadili, když si Josef Koláček počkal na přihrávku z pravé strany a nachytal brankáře střelou mezi betony – 1:0. V desáté minutě se Vrhel dostal do samostatného úniku, přičemž navýšení skóre zamezil maskovaný Bednář.

Pirátská aktivita pokračovala rovněž ve druhé části první třetiny, čímž Severočeši přinutili soupeře k faulu. Nabídnutou přesilovku však Chomutovští nevyužili a v sedmnácté minutě sami inkasovali. Karlovy Vary se po chybě pirátské obrany dostaly do přečíslení, na jehož konci Filip Bernáth vzal vše na sebe a střelou od pravého kruhu srovnal – 1:1. Po vzoru skóre se dění na hrací ploše vyrovnalo, ovšem minutu před koncem první třetiny pirátská posádka získala další možnost k vedení, když se Energie provinila opět faulem.

Početní výhodu, která pokračovala až do prostředního dějství, Piráti znovu nezužitkovali a paradoxně blíže gólu byli při stejném počtu hráčů. Ve třiadvacáté minutě se Ouřada ocitl ve velké příležitosti, když při individuální akci nepochodil s přízemní střelou. Stejně jako řada jeho kolegů si vylámal zuby na Bednářových betonech. Hra byla následně až do poloviny zápasu rozpolcená, protože se oba týmy provinily za hranicí pravidel, ale žádný z nich z vlastní přesilové hry nic nevytěžil.

Ve druhé polovině klání Západočeši přidali na obrátkách, čímž si znovu vynutili faul ze strany Pirátů. Přestože Karlovarští neproměnili další přesilovku, těsně po jejím konci již dokonali obrat. V sedmatřicáté minutě číhal Adam Křemen na hranici brankoviště, odkud po přihrávce zpoza branky trefil volný prostor mezi třemi tyčemi – 1:2. Dvě minuty před druhou přestávkou měla pirátská posádka možnost přesilové hry, kterou stejně jako v předešlých případech neproměnila.

Ve třetím dějství Chomutovští napadali rozehrávku soupeře, čímž si ve 44. minutě vytvořili výraznou příležitost. Chlán si po zisku puku dobruslil do levého kruhu, odkud tvrdou ranou pobídl strážce karlovarského branky k zákroku. Severočeši i nadále bojovali o vyrovnání, čehož posléze dosáhli. V sedmačtyřicáté minutě nejprve neuspěli v další přesilovce, pět minut poté již dorovnali manko zápasu. Michal Gut se nejlépe zorientoval, když na pravém kruhu ukořistil odražený puk a střelou do šibenice vrátil Piráty do duelu – 2:2.

Po vyrovnání patřila Severočechům herní převaha, ovšem vedoucí branku nevsítili. Ve čtyřiapadesáté se Energie dostala do přečíslení, které Maydl zakončoval přízemní střelou, ale Běhula se včas přemístil. Chvíli poté bránili Piráti oslabení, při kterém již inkasovali. Adam Křemen nadvakrát zakončoval bezprostředně před brankářem a druhým bekhendovým pokusem poslal Karlovarské do vedení – 2:3. Závěr střetnutí patřil Západočechům, kteří byli blízko navýšení vedení, Běhula skvělými zákroky ovšem Piráty podržel a skóre se již do konečné sirény nezměnilo.

V nadstavbové fázi naopak byli lepší Severočeši. V jednašedesáté minutě Zeman našel na vzdálenější tyči Koblížka, jenž nadvakrát nepřehodil Bednářův beton. Minutu poté si s rychlýma nohama brankáře Energie neporadil tandem Chlán–Ouřada, když druhý jmenovaný skrze betony nepropasíroval puk za brankovou čáru. V polovině 64. minuty Daniil Petrov střelou o tyčku skóroval a připsal Energii bonusový bod.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Těžko se to hodnotí, myslím si, že to byl kvalitní duel z obou stran, hrálo se nahoru dolů. My jsme udělali pár individuálních chyb, což nás stálo výhru. Je potřeba se z těch chyb do příště poučit a zlepšit se. Musíme koncentrovaně odehrát šedesát minut zápasu.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Viděli jsme vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem. O naší výhře rozhodl fakt, že jsme lépe zvládli klíčové okamžiky zápasu. V přesilovce jsme vyrovnali na 1:1 a vstřelili jsem v ní gól na 3:2, což se poté ukázalo jako rozhodující. Bodů z Chomutova si velice vážíme.“