Junioři v dalším utkání dokázali uspět proti Olomouci a zvítězili 5:2

Napsal 02.03.2012 Jan Hošic
C h o m u t o v - Chomutovští junioři se v dalším utkání střetli na domácím ledě s týmem z Olomouce. Utkání bylo po dvě třetiny vyrovnané, ale Piráti především díky velice povedené třetí třetině zvítězili 5:2
41.kolo pá 2.3.2012
5:2(2:1, 0:1, 3:0)
OLO
Matoušek(Strmeň) - Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Novák L., Hejcman, Klouček, Tejnor, Chlouba, Mazánek, Hammerbauer, Dobrovolný, Raučuk, Lehnert, Novák J., Huňady, Škorík, Opalek, Hrabák
Olomouc
Dusík(Lukáš) - Škůrek, Schejbal, Číp, Brančík, Brandýs, Hes, Haas, Novotný, Šaugr, Jergl, Brada, Vodný, Smetana, Vondra, Hánl, Lehečka, Machala, Rác, Peštuka

2. J. Novák (L. Novák, Opalek), 7. Hrabák (Pozděna, Chlouba), 46. Mazánek (Klouček, Hammerbauer), 49. L. Novák (Kolář, Račuk), 58. Račuk (Chlouba, Korím)
Olomouc
5. Hánl (Lehečka, Číp), 34. Haas (Rác, Škůrek)

9:7
1:2
29:33
70
Hlinka – Gerát, Rozlílek

Oba týmy sice byly od úvodní bule aktivní, do šancí se však nedokázal prosadit ani jeden z nich. První šance byla k vidění až ve druhé minutě, ale byla to šance gólová. Jakub Novák se dostal do průniku po přihrávce svého bratra a střelou pod vyrážečku poslal domácí do vedení. Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. Oloumoučtí dokázali srovnat při své první početní výhoze, kdy střela Jiřího Hese skončila až v brance. Domácí se ale dokázali opět ujmou vedení. Branku vstřelili také při přesilové hře. Roman Chlouba nabil kapitánovi domácího mužstva Radku Hrabákovi a ten přesnou ranou prostřelil brankáře Olomouce. Nic dalšího podstatného se již v první třetině nestalo a do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 pro Piráty.

Druhé dějství začalo tak, jak skončilo první. Oba týmy hrály aktivní hokej, ale do šancí se dostávaly jen z těží a hra se odehrávala převážně ve středním pásmu. Velká příležitost byla tedy vidět až v jedenatřicáté minutě, kdy Lukáš Novák naskakoval z trestné lavice a rovnou se dostal do samostatného úniku, který ale nezakončil úspěšně a stav se neměnil. Za tři minuty však bylo vyrovnáno. Radim Haas dokázal při přesilové hře svého týmu lehkou tečí překonat brankáře Matouška. Ve 38.minutě mohli jít domácí opět do vedení. Při přesilové hře se mezi kruhy objevil zcela volný opět Lukáš Novák, ale trefil pouze tyč. Další branka nepadla a druhá třetina skončila 2:2.

Do třetí třetiny se nastoupilo za nerozhodného stavu, který byl prolomen po pěti minutách. David Klouček získal za brankou hostů puk a přihrál ho na Jana Mazánka, který pohotovu trefou břevno poslal Piráty do vedení. I hned po buly mohlo být vyrovnáno. Olomoucký Martin Hánl se dostal do samostatného úniku, který se snažil zakončit kličkou, ale brankář Matoušek byl připravený. Výsledek se však opět měnil za tři minuty, když Piráti dokázali vstřelit čtvrtou branku. Při hře 4 na 4 hostující obránci udělali obrovskou chybu, díky které se sám před brankářem objevil Lukáš Novák a střelou mezi betony prolomil svou střeleckou smůlu v utkání. V 54.minutě olomoučtí dokázali při přesilové snížit, ale rozhodčí branku neuznal. A tak tři minuty před koncem Piráti přidali páty a poslední hřebíček do olomoucké rakve. Marek Račuk s Romanem Chloubou ujeli do přečíslení proti jedinému obránci, kterého vyškolili jak malého kluku a první jmenovaný zakončil do prázdné brány. Nic jiného se v utkání již nestalo a Piráti si tak díky povedené třetí třetině připisují vítězství 5:2