Junioři v bláznivém zápase porazili nedaleký Litvínov, padlo patnáct branek

Napsal 14.11.2015 Michal Luxa, Petr Kouba
C h o m u t o v - Ve dvacátém kole DHL extraligy juniorů přivítali Piráti v SD ARÉNĚ Litvínov, který porazili 9:6. V duel bohatém na branky se o dva góly Chomutova postarali František Wágner a Petr Macháček, k nimž se postupně přidali Josef Rindoš, Adam Kellerstein, Jiří Tupý, Martin Strunz a Filip Krivošík.
20.kolo so 14.11.2015
9:6(2:1, 3:1, 4:4)
LIT
Lukeš (44. Danylec) – Běluha, Páleník, Smutný, Cestr, Hlaváček, Lidák, Novák – Wágner, Krivošík, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz, Trapl.
Litvínov
Spěšný – Moravec, Franc, Šesták, Březák, Brezek, Brejžek, Vostárek – Kučera, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Najman, Šimeček.

5. Rindoš (Páleník), 14. Wágner (Novák), 24. Kellerstein (Macháček, Wágner), 25. Tupý (Krivošík), 34. Strunz (Wágner, Macháček), 42. Krivošík (Běhula, Doležal), 51. Macháček (Wágner), 54. Wágner (Macháček, Strunz), 58. Macháček (Kellerstein)
Litvínov
5. Šimeček (Březák), 27. Šimeček (TS), 41. Šimeček (Kučera), 43. Březák (Kučera), 44. Ujfaluši (Bárdoš), 56. Chmelař (Bárdoš, Brzek)

3:6
1:2
0:1
46:21
Davlovič – Hynčica, Mašek.

Z prvního gólu se radovali hosté, když ve čtvrté minutě Jaroslav Šimeček "vykoupal" chomutovského Lukeše - 0:1. Chomutov o pár vteřin později odpověděl taky gólem. Josef Rindoš střílel z pravého kruhu do odkryté branky - 1:1. V polovině prvního dějství střílel Jan Páleník od modré, brankář Litvínova měl co děla, aby jeho pokus zneškodnil. Ve čtrnácté minutě udeřil František Wágner, jenž si položil Spěšného a bekhendem zvedl puk, který zamířil do branky - 2:1.

Dvě minuty po začátku druhé periody projel Kristián Reichel mezi obránci Chomutova a snažil se zakončit mezi betony Lukeše, ale marně. 23:29 a třetí gól Chomutova. Petr Macháček přihrál zpoza branky Adamu Kellersteinov, a ten napodruhé vsítil gól - 3:1. O minutu později poslal Filip Krivošík rychlý pas do pravého kruhu, odkud pálil z první Jiří Tupý - 4:1. Ve sedmadvacáté minutě se z trestného střílení prosadil Jaroslav Šimeček, jenž zakončoval bekhendovým blafákem - 4:2. Na světelné kostce svítil čas 33:05, když se ve shrumáži před brankou zapsal mezi střelce Martin Strunz - 5:2.

Okamžitě po začátku třetího dějství dal svůj třetí gól Litvínov. Jaroslav Šimeček se štěstím prostřelil Lukeše z otočky - 5:3. Minutu po něm zvyšoval náskok domácích Filip Krivošík, který dostal rychlý pas od Běhuly do pravého kruhu - 6:3. Jenže poté ihned odpověděl Jakub Březák, který střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 6:4. Ve čtyřiačtyřicáté minutě snížil na rozdíl jediné branky Petr Ujfaluši, který tak vyhnal z branky Lukeše - 6:5. Deset minut před koncem zápasu poslal František Wágner nádhernou zadovkou puk Petru Macháčkovi, který švihem dostal puk za hustujícího muže s maskou - 7:5. Tři minuty poté a František Wágner využil přesilovou hru, když trefil branku z nůlového úhlu - 8:5. Ale Litvínov se nevzdal. Dvě minuty po osmém gólu Chomutova tečoval puk za záda Danylece Jan Chmelař - 8:6. Čas 57:37 a únik Macháčka s Kellersteinem, ale Kellerstein nedokázal prostřelit litvínovského strážce klece. Hned v zápětí nastala stejná situace a v ní znova Macháček s Kellersteinem, jenže Petr Macháček byl úspěšnější, než jeho spoluhráč - 9:6.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Po druhé třetině nám chyběla koncentrace. Byli jsme otevření v obraně. S zápasem nejsem spokojený, ale jsme rádi za tři body.“

Robert Reichel (HC Litvínov): „ Chomutov nám dal všechny góly z předbrankového prostoru a to dneska rozhodlo.“