Junioři v Mladé Boleslavi nebodovali, Středočechům nedali ani jeden gól

Napsal 13.12.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Juniorský tým zajížděl v rámci 25. kole Noen extraligy na led do té doby poslední Mladé Boleslavi, kterou v domácím prostředí porazili těsně 3:2. Tentokrát si však Piráti žádné body nepřipsali, neboť ani jednou nepřekonali Ondřeje Tomšů v brance Bruslařského klubu. Domácí otevřeli skóre už v osmé minutě, těsně vedení potvrdili dvěma trefami až v závěrečné desetiminutovce.
25.kolo pá 13.12.2013
MBL
3:0(1:0, 0:0, 2:0)
Ml.Boleslav
Tomšů – Souček, Plíšek, Hes, Kulhánek, Bernad, Kurka, Šťáva, Nedbal – Bjakov, Ďurač, Marek, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Volf, Smrčka, Sonnek, Kuchta
Maštalířský – Michálek, Szathmáry, Cestr, Tejnor, Černý, Drobný, Meliško – Lehnert, D. Kaše, Veselý - Huňady, Peštuka, Hlava - Šťovíček, Paleček, Vrána - Jindra, Bednář, Ringler

Ml.Boleslav
8. Podsedníček (Kurka), 53. Volf (Ďurač, Byakov), 59. Marek (Byakov, Kulhánek)

7:5
0:0
0:0
23:23
72
Peštuka (CHM) 10 minut

Začátek zápasu ovlivnila vyloučení a také bolavá hra, kterou pocítili hned dva hráči Chomutova. I když hosté herně začali zápas lépe, hra v poměru čtyři na čtyři jim vůbec nevyšla a krátce po vhazování inkasovali. To totiž Patrik Podsedníček zachytil výbornou přihrávku od spoluhráče a zaznamenal první branku utkání. Na dlouhou dobu byla jediná, ačkoliv se hosté tlačili vpřed, ovšem narazili na výbornou boleslavskou defenzívu a brankáře Tomšů, který do zápasu nastoupil ve výborné formě. Piráti si do první pauzy zahráli ještě dvě přesilové hry, ovšem nedařilo se jim střelecky.

Chomutov začal druhou třetinu přesilovkou ještě z předchozí části, ale nedokázal dostat Boleslav pod tlak. To až po vyrovnání počtu na ledě, kdy puk několik minut létal gólmanovi Tomšů zprava i zleva, ovšem dařilo se mu udržet hubené vedení. Největší šanci Piráti promarnili ve 25. minutě, když Michálek směroval odražený puk do prázdné branky, ale Ondřeje Tomšů výborně na kraji brankoviště zastoupil David Bernad, jenž poklekem zabránil jistému vyrovnávacímu gólu.

Tlak hostů polevil až kolem 30. minuty, když začali hrát trochu riskantně a pustili Bruslaře několikrát do brejků. Jako první se do takového nájezdu dostal Marek, jemuž z obranného pásma až na útočnou modrou poslali spoluhráči pas za obranu soupeře, jenže přestřelil. V další hře čtyři na čtyři neuspěl Frolík, jenž měl z úhlu na čepeli gólovou střelu, ovšem také netrefil. Jako třetí neuspěl tváří v tvář gólmanovi Maštalířskému Jiří Kurka, jemuž se v rozhodující moment nepovedla klička. Po těchto momentech se hra vyrovnala.

V posledním dějství se hrálo více nervózně, neboť hosty trápila produktivita a domácí zase bránili hubený náskok. Proto také bylo k vidění mnohem méně šancí a střel na bránu. Rozuzlení přinesla 53. minuta, když se trefil Lukáš Volf a vnesl na hokejky Bruslařů klid. Chomutov poté začal hrát více na riziko a hnal své síly dopředu. Minutu a půl před koncem se po výborné přihrávce Byakova prosadil parádou do růžku Ladislav Marek, jenž tak uzavřel skóre. Brankář Tomšů ale v závěru ještě musel čelit závaru před jeho brankou, ale výbornou prací s betony udržel čisté konto.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Musím hráče pochválit za výbornou a zodpovědnou hru. Měli jsme sice problémy v první třetině kvůli vyloučeným, ovšem naši hráči podali zodpovědný výkon počínaje útočníky, obránci a brankářem konče. Věřím, že nás tato výhra postaví na nohy.“