Junioři v Kladně brzy inkasovali, ale nakonec vysoko vyhráli

Napsal 01.12.2022 Libor Kult
K l a d n o / C h o m u t o v - Start do zápasu 19. kola juniorské ligy nejstaršímu mládežnickému týmu Pirátů na ledě trápícího se Kladna nevyšel, jelikož domácí, kteří ztratili šest střetnutí v řadě, se prosadili už po 24 vteřinách hry. Rychlé vyrovnání zařídil po 111 vteřinách od úvodního vhazování nakonec čtyřbodový Aleš Bár, který načal obrat. Svěřenci Petra Jíry s Danielem Lehnertem přidali dalších pět gólů a třetí výhrou z posledních šesti duelů dali zapomenout na domácí porážku s Pískem.
19.kolo čt 1.12.2022
KLA
1:6(1:3, 0:1, 0:2)
Kladno
Gabriška (47. Hykel) — Čarda, M. Novák, L. Sýkora, Šeba, Nácovský, Šátek, Marcinek — Kulich, Hurta, Iljuk, Typolt, L. Novák, Sém, Stěpančuk, Halfar
Suk — O. Filip, F. Mareš, D. Svoboda, F. Hynek, Poch, J. Sýkora, A. Žižka — Šugár, Príhoda, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš

Kladno
1. L. Sýkora (Hurta)
2. Bár (Vondrášek, Šugár), 8. Poch (Mišovic), 14. Vondrášek (Šugár, Bár), 31. Rindoš (Bár), 42. Bár (Šugár, Vondrášek), 47. Poch (Mišovic)

1:3
0:0
0:0
22:55
60
Hrdlička – Thuma, Stacho

Střetnutí se nacházelo stále ještě v zárodku, když se poprvé měnilo skóre, které otevřel už po čtyřiadvaceti vteřinách domácí Lukáš Sýkora – 1:0. Svižný úvod podpořilo vyrovnání z hokejky chomutovského Aleše Bára, jenž odstartoval obrat Pirátů – 1:1. Už na startu osmé minuty ho dokonal obránce Josef Poch, po jehož první trefě sezóny přidali Severočeši do první přestávky ještě jeden zásah. V polovině čtrnácté minuty navýšil hostující náskok Robin Vondrášek1:3.

Na přelomu zahajovacího a prostředního dějství ani jeden z týmů nevyužil přesilovou hru, a tak krátce po polovině utkání udeřili znovu Piráti zásluhou Jana Rindoše1:4. Další góly byly k vidění až ve třetí části, kdy se podruhé v duelu prosadili Aleš Bár a Josef Poch, jejichž přesné střely rozdělilo druhé chomutovské oslabení – 1:6.

Když Rytíři v samotném závěru zápasu nepotrestali ani třetí faul Pirátů, zůstal výsledek v podobě, kterou stanovil obránce, jenž se do Chomutova vrátil po dvou letech ve Finsku a Švédsku. Konečný výsledek znamenal pro družinu kolem kapitána Vostiňáka třetí výhru z posledních čtyř klání a pro Kladenské natažení série porážek na sedm zápasů.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Nevstoupili jsme do utkaní dobře. Hned z první střely jsme inkasovali, ale jsem rád, že jsme se z toho nepoložili a zápas si celkem v poklidu pohlídali. Za to jsme po domácí prohře s Pískem rádi.“