Junioři uspěli na jihu Čech a odvážejí si cenné vítězství

Napsal 12.09.2009 Pavel Kadeřábek
České Budějovice - V první třetině se dostali domácí do vedení ve 2. minutě, když se dorážkou prosadil v přesilovce 4 na 3 Stanislav Dietz. I přes mírnou převahu domácích to byli hosté, kteří dokázali v přesilovce vyrovnat v 16. minutě, když se Jakub Mužík po přihrávce zpoza branky trefil pod břevno. Ve druhé třetině šli domácí do vedení hned ve 22. minutě zásluhou Lukáše Sumerauera a to bylo ve druhé třetině také vše. Katastrofální vstupy do třetin potvrdili hráči KLH i ve třetí části, když je třetí brankou potrestal ve 42. minutě Marek Vaniš. Šok domácím připravili hosté v 50. a 51. minutě. Nejprve snížil Michal Milotínský a o vyrovnání se zasloužil Jakub Mužík. V 57. minutě dokonal obrat Ondřej Pekárek a poslal hosty do vedení. V 58. minutě neproměnili hráči KLH trestné střílení po faulu na Předotu, Kalinovič trefil jen tyč. Domácí se odhodlali ke hře bez brankáře, ale hosté se již ubránili a vezou si z jihu Čech všechny body.
2.kolo so 12.9.2009
CEB
3:4(1:1, 1:0, 1:3)
Č. Budějovice
Hrubec (Hnízdil) - Semrád, Klement, Makovský, Jank, Dietz, Předota - Heřman, Rezek, Ježek - Marek, Seidl, Vaniš - Sumerauer, Polodna, Boška - Zvoník, Přibyl, Babka.
Hollý (Meravý) - Rutta, Žižka, Mazanec, Karlík, Pinka, Dostál, Kolčava - Kalinovič, Kůs, Mužík - Milotínský, Miklovič, Hofmeister - Csányi, Kolář, Pekárek - Matějka, Wszolek, Ptáčník.

Hned na úvod zápasu využili České Budějovice svojí přesilovku, kterou jim Chomutov nabídl. V čase 01:51 využil přesilovku domácích Stanislav Dietz, který neváhal a dorazil střelu, která se odrazila od chomutovského brankaře Juraje Hollýho. Zajímavé situace byli mezi 5. až 7. minutou utkání, kde nejprve českobudějovičtí Bošna, Rezek a chomutovský Kolář nevyužili situace, a nevstřelili gól. V 9. minutě Hráli Budějovice přesilovku 5 na 3 ale bezúspěšně. Ve 12. minutě utkání rozhodní neuznali gól Č. Budějovicím, za údajné úmyslnou dorážkou, s pomocí nohy. V 15.minutě hrál Chomutov přesilovku a využil ji, to když v čase 15:35 vstřelil vyrovnávací gól chomutovský Jakub Mužík. Asistence: Kůs. Poslední větší šancí v úvodní dvacetiminutovce měl chomutovský Kolář, který po úniku mohl dát gól, ale na brankáře nevyzrál.

Druhá třetina začala inkasovaným gólem do chomutovské svatině. V Čase 21:45 vystřelil budějovický Polodna, a střelu dorazil za záda Hollýho Lukáš Sumerauer - 2:1. V osmadvacáté minutě měl gól na své hokejce chomutovský Csanyí, ale velikou šanci nedal. Ve 23. minutě měli Budějovice po druhé šanci hrát přesilovku 5 na 3, ale ani tu nevyužili, a tak stav byl stále 2:1. V 35. minutě měl obrovskou šanci chomutovský Kolář, ale jeho střela skončila pouze na tyči domácí klece. Poté už byli pouze vyloučení chomutovský Kalinovič, a českobudějovický Jank. Tím také druhá třetina skončila.

Již 8 sekund po hvizdu rozhodčího, měl šanci chomutovský Kalinovič, který unikl obraně, ale gól nedal. To neplatilo o minutu později, kdy České Budějovice v čase 41:17, dali třetí branku v zápase. Hostující útočník čekal za bránou, a když poslal ideální přihrávku Marku Vanišovi, nebylo co žešit - 3:1. V šestačtyřicáté minutě zápase dostal budějovický Ladislav Bošna 2+2 minuty, za vysokou hůl. Chomutov situace využil, a v čase 49:01 vsítil snižující branku. Střelu Hofmeistera domácí brankář využil, ale dorážce Michala Milotínského už nezabránil - 3:2. Po chvíli, přesně po sto, a devíti sekundách Chomutov vyrovnal. Z totožné situace, kdy střílel Kalinovič, dorážel Jakub Mužík - 3:3. Od té doby existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo, a to Chomutov. Vše vyvrcholilo v čase 56:17, kdy Chomutov otočil stav utkání na 3:4. Po pěkné přihrávce Karola Csányiho, šel sám do úniku na brankáře Ondřej Pekárek, a svoji šanci proměnil - 3:4. V následující minutě mohl Chomutov ještě svoje vedení pojistit, to když bylo po faulu domácího hráče nařízeno trestné střílení, ale Martin Kalinovič nájezd neproměnil. Minutu a půl před koncem se České Budějovice odhodlali k hře bez brankáře, bezúspěšně.

Chomutov nakonec po otočení zápasu, kdy prohrával už 2:0, veze z Českých Budějovic cennou výhru 3:4.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: Dvě třetiny jsme byli lepší než soupeř. Za stavu 3:1 si někteří hráči mysleli, že si zahrají hokej a že to bude bez odpovědnosti a jen směrem dopředu a né dozadu. Utkání rozhodly fauly. Je to absolutní nezodpovědnost, když se za stavu 3:1 někdo vykašle na bránění. To prostě nepřichází v úvahu. Nejlepšími hráči byli Standa Dietz a Bohumil Jank.

Petr Nekvinda, trenér KLH Chomutov: Začátek utkání ovlivnilo naše vyloučení. Dostali jsem z něj první gól, ale pak jsem vyrovnali. Ve druhé třetině jsme opět hráli neukázněně. Ve třetí třetině se hráči ukáznili a hráli podle našich představ. To znamená krátká střídání, disciplinovaně a bez vyloučení a pak přišly i ty góly.