Junioři tentokrát dotahovali marně a podlehli Českým Budějovicím

Napsala 30.10.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chomutovští mladíci v úvodním kole juniorské ligy urvali vítězství na ledě Českých Budějovic v samém závěru, což se jim tentokrát nepovedlo. Soupeř si v utkání třináctého kola postupně vypracoval vedení, které v poslední desetiminutovce korigoval dvougóloví kapitán Jan Vostiňák, jenomže jeho dva zásahy rozdělil ten vítězný ve prospěch Motoru.
13.kolo ne 30.10.2022
2:3(0:1, 0:1, 2:1)
CEM
Suk – Žižka, F. Hynek, Sýkora, Svoboda, Ibl, Filip – Bár, Pospíšil, Starý – Mišovic, P. Šugár, Kincl – Černý, Klobouček, Vostiňák – Príhoda, Jan Rindoš, Vondrášek
Č. Budějovice
Kalista – Schuppler, Březina, Placek, Gřegořek, Gajdolín – Turek, Kotous, Vavřík – Kříž, Hála, Petrásek – Putz, Pitel, Sochor – Humeník

55. Vostiňák (Ibl, Jan Rindoš), 56. Vostiňák (Sýkora)
11. Turek (Březina, Putz), 39. Gajdolín (Turek, Putz), 56. Turek (Humeník, Putz)

6:2
0:0
0:1
30:33
80
Ovsík — Stacho, Teršíp

Utkání otevřely dvě nadějné akce na obou stranách, jenomže David Černý nepříjemnou dorážkou ani Tomáš Březina z prostoru mezi kruhy neuspěli. V jedenácté minutě se dostal za obranu domácích Adam Turek, jenž zblízka prostřelil Štěpána Suka – 0:1. Piráti měli nejlepší možnost na srovnání v závěru úvodní periody, ale dvouminutovou výhodu o jednoho hráče nevyužili.

Na začátku prostřední třetiny si Ondřej Príhoda našel dobrou pozici, v níž však Michala Kalistu neprostřelil stejně jako o chvíli později Matyáš Kincl. Krátce po přelomu základní hrací doby šli Piráti do čtyř a na chvilku i do tří, čehož však Motor nevyužil obdobně jako Šimon Klobouček úprku při vlastním oslabení. V tom naopak udeřili hosté krátce před druhou sirénou, když Matěj Gajdolín vletěl mezi kruhy a nedal domácímu brankáři šanci – 0:2.

Piráti vstoupili do třetího dějství aktivně, nejprve pálil nebezpečně Aleš Bár a následně Martin Starý orazítkoval tyčku soupeřovy klece. Smůlu prolomil až kapitán Jan Vostiňák, jenž vyjel zpoza brány do kruhu a z otočky vymetl bližší šibenici – 1:2.

Místo srovnání však přišel další úder Českých Budějovic, pro které vystřelil z těsné blízkosti dvougólové vedení Adam Turek – 1:3. O půl minuty později hned po buly nahodil na bránu Jaroslav Sýkora, jehož kotouč tečoval mimo dosah brankáře opět Jan Vostiňák – 2:3. V závěru nepomohl svěřencům Petra Jíry a Daniela Lehnerta ani oddechový čas následovaný hrou bez brankáře.