Junioři si vyšlápli na silnou Plzeň, utkání ovlivnilo i hezké gesto fair-play

Napsal 30.01.2020 Michal Luxa, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - V úvodním kole DHL Superpoháru zavítali do ROCKNET ARÉNY junioři Plzně. Pirátům se v bitvě bohaté na góly podařilo odčinit vysokou porážku se Západočechy z minulého týdne. V zápase se pěkným gestem fair-play ukázal i mladý Jiří Kulich, který odvolal zapískaný faul na svou osobu a o tři minuty později se zapsal mezi střelce, zápas ale bohužel po jednom ze soubojů nedohrál.
SUP1 čt 30.1.2020
6:4(2:2, 1:1, 3:1)
PLZ
Běhula – Šuráň, Ludvík, Ferbas, D. Houdek, Vaněk, Jungvirt – Švec, Pavlák, Vrhel, Popelka, Prokop, Veselý, Berčík, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Ji. Kulich, Pech
Plzeň
Micka – M. Houdek, Šiller, Jiříček, Pánek, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Šuhaj, Kolda, Marcel, Matiášek, Přikryl, Čermák, Kolář, Tůma, Ženíšek.

6. Vrhel (Berčík), 15. Kulich (Koláček, D. Houdek), 40. Berčík (Šuráň, Vrhel), 48. Popelka (Pech), 52. Berčík (Jungvirt, D. Houdek), 60. Vrhel (Šuráň)
Plzeň
9. Čermák, 12. Malák (Šuhaj), 34. Jiříček (Přikryl, Čermák), 60. Matiášek (Přikryl)

3:2
1:1
0:0
18:42
103
Pavlovič - Komárek, Šimánek

Do úvodního střetnutí Superpoháru lépe vstoupili Chomutovští, které poslal v přesilové hře do vedení Stanislav Vrhel. Domácí útočník se nejprve zbavil soupeře a následným  pokusem překonal od modré čáry soupeřova brankáře - 1:0. V deváté minutě se pak sám na Marka Micku hnal Martin Berčík, jehož pokus zamířil vedle levého horního rohu branky. A tak za jednapadesát vteřin přišel trest v podobě vyrovnání. Ve střední třetině totiž ztratil kotouč Jakub Veselý a Tomáš Čermák řítil sám na Richarda Běhulu. Zprvu to vypadalo, že vytáhne zakončení golfákem, ale kotouč ještě stáhl do forhendu a puk zametl po ledě do pirátské svatyně - 1:1.

Na světelné kostce byl čas 11:19, když Plzeňští otočili průběžný stav na svou stranu. Od modré čáry se napřáhl Daniel Malák, který propálil vše, co mu stálo v cestě a černá guma zapadla přesně ke vzdálenější tyči - 1:2. Ještě ve dvanácté minutě odvolal soupeřův trest Jiří Kulich, jenž byl o tři minuty hokejovým Bohem odměněn vstřeleným gólem. Střelce z povolání totiž našel Josef Koláček a Kulich se tak ocitl sám před hostujícím gólmanem a zakončil nad jeho lapačku - 2:2.

Na další větší příležitost se čekalo až do  sedmadvacáté minuty, kdy na pravý kruh dostal nabito Tomáš Čermák. Jeho pumelici však vyrazil dobře postavený Richard Běhula. Tři minuty po polovině odehraného času se indiáni už radovali potřetí. Touš proti holi převzal David Jiříček, jehož pokus z jedné rozvlnil síť - 2:3. Jenomže osmatřicet vteřin před druhou sirénou bylo znovu srovnáno. Z vrcholu levého kruhu se napřáhl Martin Berčík, který uklidil černou gumu přesně ke vzdálenější tyči - 3:3.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe Západočeši, ovšem gólově se neprosadili. Z levé strany hledal mezi kruhy najetého spoluhráče Jan Matiášek. Kotouč ale byl bránícím Pirátem sražen a zamířil jen do brankové konstrukce. Na začátku osmačtyřicáté minuty přišel další zvrat! V neutrální zóny získal černou gumu Patrick Pech. Jeho práci následně zúročil Adam Popelka, jenž využil toho, že hostující obránci střídali. Útočník Severočechů se poté řítil sám na brankáře, jehož pokořil střelou k pravé tyči - 4:3.

O minutu později trestuhodně zahodil příležitost k vyrovnání Tomáš Čermák. Plzeňský útočník se ocitl sám mezi kruhy, avšak puk poslal vedle domácí svatyně. Psala se dvaapadesátá minuta, když Severočeši odskočili do dvoubrankového vedení. Luxusním pasem přes dvě pásma se prezentoval Tomáš Jungvirt, jenž vyslal do samostatného úniku Martina Berčíka, který zachoval chladnou hlavu a zaznamenal druhý zásah v utkání - 5:3

Čtyři minuty před poslední sirénou sáhli Západočeši k odvolání Marka Micky, ovšem kontaktní trefa přišla příliš pozdě. Šestnáct vteřin před vypršením normální hrací doby se prosadil Michal Houdek, jehož pokus od modré čáry se odrazil od obránce za bezmocného Běhulu - 5:4. Avšak ani toto nebyla definitivní tečka za střetnutím. Skóre totiž ještě upravil Stanislav Vrhel, který zamířil z pravého kruhu do opuštěné klece - 6:4. A tak svěřenci Jaroslava Becka berou na úvod DHL Superpoháru cenné vítězství nad plzeňským sokem.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Pro nás obrovská satisfakce. Myslím si, že jsme pro to všichni udělali dost, abychom napravili ten poslední nepodařený zápas s Plzní. Nečekali jsme, že přijedou v takové sestavě, ale tím větší dík klukům, kteří to odbojovali. Všichni udělali maximum pro to, aby se zápas povedl co nejlépe. Velký neštěstí je zranění Jirky Kulicha, který byl po odpískaní dohraný a má těžkou frakturu ruky. Má po reprezentačním srazu i po sezóně a všichni mu přejeme, aby se uzdravil.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Gratuluji soupeři, protože si to zasloužil. Bohužel se opakuje fakt, že soupeř je lepší v nasazení a bojovnosti, zblokovali nám střely. Hrajeme si na hokejíček, máme tam hvězdy z dospělého hokeje a není možné, abychom za stavu 3:3 proskakovali na červené čáře a dostali z toho branku. To stejné v powerplay. Až začneme hrát špinavý a poctivý hokej, tak máme šanci něco uhrát. S tímto přístupem šanci nemáme.“