Junioři si nadělili předčasný vánoční dárek, srazili lídra skupiny z Přerova

Napsala 18.12.2022 Kateřina Kundertová
Piráti přetlačili v osmadvacátém kole juniorské ligy Přerov, když napínavý duel rozhodl v prodloužení Dominik Mišovic. Chomutovští po polovině základní hrací doby vedli o dva zásahy, jenomže náskok ztratili při vlastních přesilovkách a body zachraňovali až v závěru. Nakonec svěřenci Petra Jíry zapsali cenný skalp lídra protější skupiny, který se navrch před Vánoci počítá.
24.kolo ne 18.12.2022
4:3p(1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
PRE
Suk — Filip, Mareš, D. Svoboda, Holejšovský, F. Hynek, Sýkora — Starý, Pospíšil, Príhoda, Klobouček, Bár, Vostiňák, Mišovic, Jajlov, Rindoš
Přerov
Vojtek — Brázda, Škňouřil, Billa, Veselý, Nesvadba, Koblížek — Štíbr, M. Mašek, Šilhavý, Lysoněk, Hyža, Halík, Kuchta, Švejda, Buršík, Hanák

16. Jajlov (Rindoš, Sýkora), 34. Holejšovský, 52. Klobouček (Vostiňák, Rindoš), 64. Mišovic

Príhoda (Chomutov) 10 minut

Na začátku utkání si oba celky zahrály početní výhodu, kterou však využili pouze Chomutovští zásluhou Aleksandra Jajlova v závěru šestnácté minuty – 1:0. Na konci první třetiny domácí ubránili další oslabení, takže už se skóre neměnilo.

Po přelomu základní hrací doby se prosadil Petr Holejšovský, jenž v prvním juniorském zápase vstřelil i svůj premiérový gól – 2:0. Za pár okamžiků oba týmy přidaly ještě po jednom provinění, z čehož na pár vteřin vyplynula hra ve čtyřech a následně oslabení pro Zubry, které poslal do kontaktu Matěj Halík – 2:1.

Do třetí periody si Přerov přenesl část přesilovky, kterou využil Matěj Šilhavý – 2:2. Ve třiačtyřicáté minutě byl vyloučen střelec prvního gólu hostů a následně Ondřej Príhoda i s osobním trestem na deset minut. Početní výhoda se stala domácím opět osudná, protože v ní dokonal obrat svým druhým gólem Matěj Šilhavý – 2:3. Dělbu bodů zařídil po polovině třetího dějství opět ve výhodě o jednoho hráče Šimon Klobouček – 3:3.

Prodloužení rozhodl desátým zásahem v sezóně Dominik Mišovic, jenž obstaral Pirátům bonusový bod – 4:3 pp.