Junioři se vrátili po reprezentační přestávce výhrou, doma přehráli brněnskou Kometu

Napsal 15.11.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti hostili v rámci osmnáctého kola poháru DHL vrstevníky Brna. Po prohře v Salcburku se Chomutovští plánovali vrátit na vítěznou vlnu, což se nakonec povedlo. Svěřenci Jaroslava Becka vedli čtyři minuty před koncem třetí třetiny o tři branky, ale nakonec ještě museli zabojovat o výhru. Výborný výkon Martina Altrichtera ovšem přinesl tři body do tabulky.
18.kolo pá 15.11.2019
3:2(1:0. 0:0, 2:2)
KOM
Altrichter – Pöschl, Šuráň, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech.
Kometa
Kubík – Fajmon, Holemý, Furch, P. Vašíček, J. Sedláček, Studený – Žák, Snášel, Bartes, M. Svoboda, Dufek, I. Sedláček, Malý, Brabenec, Martiška, D. Vašíček.

7. Dospěl (Koláček), 41. Koláček (Jiří Kulich, Ferbas), 56. Berčík (Jiří Kulich, Janeček)
Kometa
58. Brabenec (Holemý, D. Vašíček), 60. Malý (Brabenec, Svoboda)

4:4
0:1
0:0
50
Šindel – Jelínek, Sedláček

Začátek utkání byl v ROCKNET ARÉNĚ velmi vlažný, proto by se dal první pirátský zářez v sedmé minutě popsat jako blesk z čistého nebe.  Zpoza branky našel po otočce parádně Josef Koláček Luboše Dospěla, který ranou z voleje stanovil skóre na 1:0. Vyrovnáno však mohlo být velmi záhy. Obraně Pirátů ujel brněnský Ivo Sedláček a v zakončení mu zabránil Jakub Ludvík jen za cenu faulu. S trestným střílením si však exekutor v modrobílém neporadil vůbec dobře, po ztrátě puku zakončil jen do betonu Altrichtera.

Hosté mohli vyrovnat v následné přesilovce. Přestože byli většinu času v útoku, vyloženou šanci si nepřipravili. Přesilovou hru si zahráli i Piráti, a to hned dvojnásobnou. Z pravého kruhu zakončoval k bližší tyči Adam Popelka, ale mířil jen do betonu Kubíka. Skóre se tak v jedenácté minutě neměnilo. Ve druhém dějství mohl vyrovnat Petr Žák, ale u pravé tyče nadvakrát kotouč za betony gólmana neprocpal.

Dále hosté dobývali pirátskou branku v devětadvacáté minutě. Dominick Vašíček však u levé tyče zakončil jen do skvěle přesunuvšího Martina Altrichtera. V třicáté třetí minutě nejprve neúspěšně zakončoval z předbrankového prostoru Ivo Sedláček, aby se o pár sekund později hnal na brankáře osamocený Miroslav Dani. Ani on však neuspěl, Jakub Kubík bryskně vytrčil lapačku.

I druhý gól Pirátů si vzal do režie Josef Koláček, tentokrát se zapsal jako střelec sám, když v úvodní minutě třetího dějství projel po levé straně kolem obránce a zakončil přesně do vzdálenější šibenice - 2:0. O tři minuty se sám před Kubíkem ocitl Dani, ale v obrovské šanci zakončil z otočky jen do brankáře. Skóre se neměnilo ani v sedmačtyřicáté minutě, kdy se zpoza klece vytočil Jiří Kulich. Kotouč nedokázal přehodit přes ležícího brankáře.

Čtyři minuty před koncem se po souboji v rohu dostal puk k Martinu Berčíkovi, jenž z pravé strany procedil černou gumu pod paží gólmana - 3:0.  Brněnští naši recept na Altrichtera až v samotném závěru. Nejprve v přesilové hře dorazil střelu od modré do klece Jakub Brabenec a snížil na 3:1. A následně na rozdíl jediné branky upravil skóre Jakub Malý. Po dobré souhře zakončil z mezikruží. Na vyrovnání však čas nezbýval, a tak berou Chomutovští tenké vítězství 3:2.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Byl to vyrovnaný a těžký zápas. Oba týmy chtěli hrát aktivně, takže to bylo zajímavé utkání, s výborným Altrichterem v brance. Pro nás to byl velice důležitý zápas. Škoda toho závěru, dostali jsme lacinou branku na 3:2. Řekli jsme si, že to je powerplay a trochu jsme zmrzli. Ale jinak to byl slušný výkon od všech.“

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „ Z mého pohledu to bylo pro nás kruté. Za tu předvedenou hru jsme si body zasloužili, ale bohužel jsme byli naprosto impotentní v zakončení a to rozhodlo. Parádně zachytal domácí brankář, Chomutov proměňoval šance a my jsme naopak dnes neměli den v brankovišti.“