Junioři se vracejí z Valašska bez bodu. Po páteční porážce padli i ve Vsetíně.

Napsal 29.11.2008 David Matula
C h o m u t o v - Ani druhá valašská mise chomutovským juniorům body nepřinesla. Po páteční porážce na ledě Zlína 3:2, neuspěli svěřenci Milana Kašpárka ani na ledě nedalekého Vsetína. Do utkání vstoupili chomutovští lépe a už ve třetí minutě je poslal do vedení Kalinovič. Poté však již stříleli branky jen domácí. Ještě v první třetině srovnal Plachtovič a v závěrečném dějství rozhodli o vítězství Vsetína Jurík a Červenka.
24.kolo so 29.11.2008
VSE
3:1(1:1, 0:0, 2:0)
Vsetín
Hromada - Sadil, Jaškin, Fabián, Šimurda, Kapr, Farda, Lukeš, Kubo - Martyčák, Surovec, Jurík - Surovčík (41.Pořický), Vávra, Kopún -Červenka, Plachtovič, Szabó - Vítek, Valigura
Hollý - Jaško, Dostál, Kovácsik, Kolčava, Saska, Krupka - Kalinovič, Ptáčník, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Heindl, Hauer, Kroupa, Bečvář, Miklovič, Jáchym, Szakal

Již od úvodního buly, utkání mezi vsetínskými a chomutovskými juniory, působili domácí tak, jakoby si mysleli, že se jejich soupeř porazí sám. Chomutovským netrvalo dlouho, než tento nešvar domácích potrestali – v čase 2:49 dostal Kalinovič od mantinelu příhru od ex-vsetínského Ptáčníka a ranou nad lapačku nedal Hromadovi šanci (0:1). I v dalších sekundách hry byli hosté nebezpeční a jen zásluhou štěstí a tentokrát už pohotově zasahujícího vsetínského brankáře nenavýšili své vedení. O chvíli později však hostující převahu poněkud utlumilo první oslabení, které si nedisciplinovaní Chomutovští 13 sekund před jeho vypršením ještě zdvojnásobili. Valaši ale byli v této velmi dlouhé přesilovce bezzubí a vlastními chybami místy dokonce vybízeli hostující mančaft do blízkosti vsetínské klece.

Když byl v čase 15:41 vyloučen Saska, netušili ještě hosté, že tentokrát už Valaši svou šanci zužitkují. Nejprve se k puku dostal Szabó, který přihrál Červenkovi na hranici brankoviště a jeho střelu brankář Hollý pouze vyrazil před sebe, čehož využil mezi kruhy číhající Plachtovič, jenž černou gumu napálil až do sítě chomutovské svatyně (1:1). Ke konci první části se Vsetínským dařilo zastavovat chomutovské hráče a nepouštěli je do Hromadovy blízkosti a i díky tomu se do první přestávky odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

První desetiminutovka druhé části se sebou na led přinesla hru, v níž se u kormidla střídali hráči obou celků, avšak příliš pohledný hokej k vidění nebyl. Hra se dlouhé minuty odehrávala bez výraznějších šancí a tak dění na stadionu bylo oživenou pouze asi desítkou chomutovských fanoušků, kteří dokázali svým hokejistům Na Lapači vytvořit domáckou atmosféru. Zhruba kolem 31. minuty si celkem velký závar vytvořili hosté, a po Kubově chybě za bránou, se měl Hromada ve vsetínské brance co otáčet a naštěstí pro domácí tento tlak předčasně přerušila píšťalka hlavního sudí. Jen o chvíli později to ale Chomutovští na Hromadu zkoušeli znovu, ten se však proti nim vytáhl fantastický zákrok betonem!

Ve 38. minutě měl obrovskou příležitost poslat hosty znovu do vedení Ptáčník nebo Kalinovič, kteří se po hrubce Šimurdy, dostali do přečíslení 2 na 1. Kalinovič to tentokrát zkusil sám a domácím připravil pernou chvilku – Hromada vyjel z brány a Kalinovičovu střelu se snažil zachytit mezi betony, puk mu však při zákroku vypadl a pokračoval dál v cestě, naštěstí pro domácí však odklouzal těsně mimo tři tyče. Na druhé straně si ale i Valaši připravili zajímavou akci – Sadil vypálil od modré a puk před brankou tečoval Surovec, trefil však pouze boční síť Hollého svatyně. A tak ani do druhé přestávky nevstupoval žádný z týmů ve vedení.

Ve třetím dějství se brankář Chomutova v brance ani nestihl pořádně zahřát a už musel zasahovat proti rychlé akci Vsetínských – v boji tváří v tvář sebral Surovec zasahujícímu Hollému puk, avšak když se jej snažil v brance přehodit, přehodil také celou chomutovskou klec. Štěstí se však ke gólmanovi hostí otočilo zády o dvě minuty později, v minutě 44., kdy zadovkou zpoza branky poslal Surovec puk Juríkovi před bránu a v souboji dvou Jurajů byl úspěšnější ten vsetínský (2:1). Jen pár sekund po té, co se zelenožlutí dostali do vedení, si za faul do oblasti hlavy a krku vykoledoval Martyčák trest 2 + 10 a Chomutovu se tak naskytla příležitost rychle skóre opět vyrovnat…

Přesilovka však nepřinesla nic zajímavého. To se ale nedalo říci o minutě 47., kdy namazal Szabó Plachtovičovi před branku a po jeho pokusu zůstal touš líně ležet na brankové čáře, za kterou mu dopomohl až pohotový Červenka z druhé strany brankoviště a Valaši tak rázem vedli 2:1. Dvoubrankové vedení zvedlo domácímu celku sebevědomí, naopak Chomutovským jakoby začaly docházet síly, fyzické i psychické. K tomu všemu ještě zmařená šance v 50. minutě, při které zblokovaná přihrávka trefila tyč Hromadovy klece, a puk zůstal ležet na hranici brankové čáry…

Do konce zápasu si hosté vytvořili ještě pár slibných šancí, z nichž ta největší se udála zřejmě při vlastním oslabení, kdy akci 2 na 1 musel zastavit až, v celém utkání výborně chytající, Hromada. Na jeho překonání už ale Chomutovští až do konce třetiny recept nenašli a Valaši tak poprvé od 19. 9. na vlastním ledě získali plný tříbodový zisk.