JUNIOŘI - reportáž

Junioři se dvěma debutanty podlehli v malém derby karlovarské Energii

Napsala 30.01.2019 Kateřina Kundertová
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Piráti v šestnáctém kole nadstavby DHL extraligy na ledě Karlových Varů sice od třetí minuty vedli, když si premiérový bod v juniorském debutu připsal dorostenecký střelec Marcel Štefančík, jenomže pak skórovali převážně domácí. Obránce Vít Seemann v závěru jenom korigoval na rozdíl dvou gólů. Nadstavbové nájezdy rozhodl Matyáš Svoboda, jenž si po návratu z USA poprvé zahrál se svým mladším bratrem Tadeášem, jenž v juniorce debutoval.
N16 st 30.1.2019
KVA
4:2(1:1, 2:0, 1:1 - N 0:0 - 0:1)
CHM
Karlovy Vary
Bednář – Bernáth, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Novotný, Berčík, Prošek, Rozhon, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš
Chomutov
Šatný (61. Běhula) – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, T. Svoboda, Mežnar, Koláček, Štefančík, Lobodowski, Pech, Ouřada

Branky a nahrávky

Karlovy Vary
13. Hotěk (Novák, Holub), 22. Záruba (Bednář), 32. Zavřel (Holub, Hotěk), 44. Hotěk (Prošek, Bernáth)
Chomutov
3. Vrhel (M. Svoboda, Štefančík), 46. Seemann (Ouřada, Chlán), rozh. nájezd M. Svoboda

Statistiky

Vyloučení
5:4
Využití
0:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
23:36
Diváci
98
Rozhodčí
Šindel – Adamec, Juránek

Shrnutí

Chomutovští se tlačili od začátku do útoku a jejich snažení jim vyneslo branku hned ve třetí minutě, kdy Stanislav Vrhel obdržel přihrávku k levé tyči, odkud propálil Bednáře pod ruku – 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, Piráti však měli herně navrch.

Energie se dočkala ve 13. minutě, kdy Michal Hotěk dorazil puk za Oliver Šatného – 1:1. Ve zbytku první dvacetiminutovky se hrálo hlavně ve středním pásmu a před Bednářem. Energetici měli hned dvě přesilové hry, ani v početní výhodě se jim obrat nepovedl.

Energetici vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji a dařilo se jim Chomutov přehrávat. Ve dvaadvacáté minutě poslal domácí do vedení Richard Záruba svou střelou z levé strany – 2:1.

Karlovarští se i nadále tlačili do útočné třetiny, hostům se však podařilo hned několikrát ohrozit Bednáře z brejku. Domácí zvýšili vedení ve 32. minutě poté, co Daniel Zavřel obdržel přihrávku do levého kruhu a odkud se trefil k levé tyčce – 3:1.

V poslední periodě byla hra velice vyrovnaná a oba týmy se dostávaly do šancí. Čtyřiačtyřicátá minuta dostala domácí do tříbrankového vedení díky bekhendovému zakončení Michala Hoťka – 4:1. Na tento gól Chomutovští hráči po dvou minutách zareagovali, když Vít Seemann trefil v přesilové hře puk mezi Bednářovy betony – 4:2. Dále se skóre neměnilo.

V nadstavbovém prodloužení byl na puku spíše Chomutov, který také více kombinoval, nevyužil ale ani jednu z příležitostí i v podobě přesilovky. Nájezdy skončily vítězně pro Piráty, kterým vystřelil alespoň bod Matyáš Svoboda – N 0:1.