Junioři s Pískem vítěznou šňůru nenatáhli, podruhé v sezóně neskórovali

Napsal 25.11.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - Nejstarší mládežnický tým Pirátů hostil v rámci 17. kola juniorské ligy v ROCKNET ARÉNĚ poslední Písek, jemuž však svěřenci Petra Jíry a Danielem Lehnertem nevstřelili ani gól, což se jim stalo už začátkem listopadu na ledě pražské Slavie. Jihočeši nakročili k vítězství v úvodní pětiminutovce prostředního dějství, kdy skórovali dvakrát a získaný náskok potvrdili ještě jednou trefou v závěru střetnutí.
17.kolo pá 25.11.2022
0:3(0:0, 0:2, 0:1)
IHC
Tuček – Filip, F. Mareš, D. Svoboda, F. Hynek, Poch, Sýkora, A. Žižka – Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš
Písek
Korytar – Dohnal, Eichler, Velíšek, Čančura, Šipla, Cícha – Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Polák, Dubský, Kaiser, Strnad, Cháb, Reiser, Fencl, Lechnýř

Písek
22. Řehoř, 25. Šipla (Sabiniok), 56. Hlaváček (Dubský, Cháb)

Jajlov (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Piráti naskočili do utkání aktivně a hned po vhazování šel sám na brankáře Príhoda, ale ten zakončoval do betonů. O pět minut později šel sám na Jakuba Korytara také Dominik Mišovic, ale tomu klička na zadní tyčku nevyšla. V závěru první třetiny měl dvě šance ještě Alois Dubský, ale nevyšel mu bekhend u pravé tyčky, ani střela z mezikruží.

Branky tak padaly až ve druhé části. Na startu prostřední periody se prosadil v brankovišti Denis Řehoř – 0:1. Hned poté byl vyloučen domácí útočník Jajlov do konce utkání a Písek měl k dispozici dlouhou pětiminutovou výhodu. Opět ale ujel Príhoda, srovnat se mu ale nepovedlo. A vzápětí skóroval z mezikruží Tobias Šipla – 0:2. Ve zbytku třetiny ujel potřetí v zápase Príhoda, znovu jej ale vychytal Korytar.

Na začátku poslední dvacetiminutovky se mohl zpoza branky prosadit Filip Cháb, ale jeho zakončení zpoza branky skončilo na betonech Tučka. Z pravého kruhu pak neprostřelil Korytara Vondrášek a Príhoda. Písek se v závěru prosadil ještě jednou z hokejky Tomáše Hlaváčka, který se v předbrankovém prostoru trefil krásně do šibenice – 0:3.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme poslední dva zápasy a mysleli jsme si, že tu sezonu zase nějak nastartujeme. Myslím si, že to kluci v hlavách trochu podcenili, ale tím bych nechtěl snižovat výkon Písku. Bylo to úplně jiné utkání než to, které jsme hráli u nich a zaslouženě si odvezli tři body.“

Radek Volf (IHC Králové Písek): „Pro nás je to samozřejmě parádní výsledek. Konečně jsme se uzdravili, čtrnáct kol jsme hráli bez pěti až šesti hráčů. V týdnu přišel brankář Korytar, který nás v zápase hodně podržel. Musím ale pochválit tým za první a třetí třetinu, hlavně v té poslední tam byla z naší strany velká bojovnost.“