Junioři rozhodli o vítězství nad Havlíčkovým Brodem až v samotném závěru

Napsal 05.01.2019 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - V rámci skupiny o pořadí na 13.-24. místě DHL extraligy juniorů se Piráti utkali s Havlíčkovým Brodem. Střetnutí bylo od samotného začátku velmi vyrovnané. Zápasu kralovali hlavně strážci obou branek. O zlomení nerozhodného stavu se postaral až tři minuty před koncem Matyáš Svoboda. Chomutovské může mrzet jen ztracený bod z nadstavby.
N9 so 5.1.2019
3:1(0:0, 1:1, 2:0 - N 0:1)
BHB
Šatný – Váchal, Šuráň, D. Zeman, Mikulec, Beneš, D. Vaněk, Štochl – Vrhel, Dospěl, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Havl. Brod
Král – Nepokoj, Dvořák, Pejchal, Horák, Krejčí, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržílka, Kopic, Tecl, Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín, Švec, Košťál

23. Mežnar (Šuráň, Dospěl), 57. M. Svoboda (Vrhel, Chlán), 58. Ouřada (Gut)

Kraval – Svoboda, Klouček

Velice aktivně do utkání naskočili hokejisté Havlíčkova Brodu. V prvních minutách viděli diváci akce pouze hostujícího celku, ale neprosadili se Richard Cachnín ani Martin Nepokoj. Domácí měli největší šanci v sedmé minutě, kdy po přihrávce Guta střílel zblízka do betonů Dominik Vaněk. Následně se pokračovalo ve vyrovnaném a bojovném duelu, šance přišly až v závěru třetiny.

Stanislav Vrhel nejdříve hledal Tomáše Koblížka, jenž mohl u levé tyčky zakončovat do odkryté branky, ale chomutovský útočník se netrefil. Pár sekund na to byl v brankovišti Michal Gut, který ale po přihrávce od pravého mantinelu neskóroval. V posledních sekundách pak Stanislav Vrhel zakončoval bekhendem, ale Daniel Král se skvěle přesunul.

Druhá třetina začala brankou domácího celku. Luboš Dospěl střílel od levého mantinelu do betonů Krále, na dorážku ale chytře počkal Erik Mežnar, který otevřel stavu duelu – 1:0. Ještě před polovinou duelu mohl navýšit vedení Tomáš Koblížek, který ale zblízka střílel jen do chráničů skvělého Krále. Pár chvilek na to unikal sám na hostující jedničku Michal Gut, ale tomu bekhendová klička nevyšla.

Poté se hrálo opět vyrovnaně a ani jeden celek se nedostával do vyložených šancí. Oba brankáři kryli střelecké pokusy, vyrovnat se hostům povedlo v poslední minutě druhé třetiny. Martin Nepokoj dostal v přesilovce přihrávku mezi kruhy a svižným zakončením k pravé tyčce dostal Havlíčkobrodské zpátky do utkání - 1:1.

Třetí třetina začala bojovně. Dan Fiala mohl otočit, ale zblízka se neprosadil. V polovině dějství natrefil Petržilka tyč, v protiakci Ouřada zakončoval u levé tyčky, ale puk projel jen brankovištěm. Rozhodnutí přišlo v závěru utkání. Matyáš Svoboda hned po vhazování střílel do šibenice – 2:1. O 51 vteřin později se po zadovce Michala Guta prosadil Kryštof Ouřada, který potvrdil triumf domácího celku – 3:1.

V nadstavbě byli úspěšnější hosté, kteří si po zásluze odvezli jeden bod. Marek Kopic ve druhé minutě ujel a rychlou střelou překonal dorosteneckého brankáře Olivera Šatného.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Hrálo se nahoru dolů. Oba dva gólmani předvedli výborný výkon. My jsme zvládli lépe závěr. Vyhráli jsme buly a parádně to trefil Matyáš. Jsme rádi za vítězství.“