Junioři rakouský Salcburk přestříleli, ale nakonec smolně padli

Napsal 18.01.2020 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se ve třetí lednovou sobotu představili na domácím ledě proti rakouskému Salcburku. I přes fakt, že svého soupeře přestříleli, tak smolně prohráli a nezískali ani jeden bod. V pirátském debutu se gólově prosadil Josef Pöschl, jenž nastoupil po boku svého bratra Martina.
36.kolo so 18.1.2020
3:4(2:3, 1:0, 0:1)
SAL
Malant – M. Pöschl, Petrásek, Ludvík, Houdek, D. Vaněk, Jungvirt – Vrhel, J. Pöschl, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech
Salzburg
Bugl – Menner, Ettwein, Schwaiger, Reich, Obu, Kerber, Schmidbauer – Hänelt, Maier, Borzecki, Lutz, Leonhardt, Hengelmüller, Cimmerman, Pronin, Hložek, Hefke, Bammer

3. T. Svoboda (Jiří Kulich, Popelka), 10. Berčík (Janeček), 39. J. Pöschl (Jungvirt, Popelka)
Salzburg
9. Lutz (Leonhardt), 12. Lutz (Obu), 20. Maier (Borzecki), 55. Cimmerman (Pronin)

4:3
0:1
0:1
44:29
42
Čáp – Klouček, Hradil

Do utkání vstoupili lépe Piráti a s nimi dorostenecké duo: Jiří Kulich našel Tadeáš Svobodu, jenž ve třetí minutě otevřel brankové konto – 1:0. Zanedlouho se Salcburk bránil ve čtyřech, ale přesto udeřil, když srovnal osamocený Julian Lutz – 1:1.

Chomutov měl připravenou rychlou odpověď, za minutu a půl Martin Berčík střelou nad beton překonal Floriana Bugla – 2:1. I tentokrát skóre nevydrželo příliš dlouho. Red Bull dostal početní výhodu, ve které se díky nešťastné teči domácího obránce prosadil opět Julian Lutz – 2:2.

Dílčí výsledek duelu strhl na stranu rakouské akademie Oskar Maier, který ve dvacáté minutě vystihl rozehrávku Severočechů a tváří v tvář brankáři uspěl – 2:3.

Oproti úvodní třetině byla ta druhá gólově velmi chudá. Jedinou trefu si připsal nováček v juniorském týmu Chomutova Josef Pöschl, který v celorepublikové premiéře zaznamenal první gól z nenápadné střely – 3:3.

Na začátku závěrečné periody se trochu přiostřilo, takže Stanislav Vrhel a Tobias Bammer putovali současně na trestnou lavici za hrubost. Zlomová se stala 55. minuta, v níž Daniel Pronin našel ideálně Sebastiana Cimmermana, který se prosadil ránou mezi betony Lukáše Malanta – 3:4.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Věřili jsme si na nějaký bod. Utkání jsme měli celkem ve svých rukách, ale udělali jsme tři hrubky a Salcburk je potrestal. My jsme naše sóla využít nedokázali. V tom je kvalita a rozdíl. Kvalita zakončení a koncentrace na vzniklou situaci. To jsou situace, které rozhodují a v tom byl Salcburk šťastnější a kvalitnější.“