JUNIOŘI - reportáž

Junioři rakouský Salcburk přestříleli, ale nakonec smolně padli

Napsal 18.01.2020 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se ve třetí lednovou sobotu představili na domácím ledě proti rakouskému Salcburku. I přes fakt, že svého soupeře přestříleli, tak smolně prohráli a nezískali ani jeden bod. V pirátském debutu se gólově prosadil Josef Pöschl, jenž nastoupil po boku svého bratra Martina.
36.kolo so 18.1.2020
CHM
3:4(2:3, 1:0, 0:1)
SAL
Chomutov
Malant – M. Pöschl, Petrásek, Ludvík, Houdek, D. Vaněk, Jungvirt – Vrhel, J. Pöschl, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech
Salcburk
Bugl – Menner, Ettwein, Schwaiger, Reich, Obu, Kerber, Schmidbauer – Hänelt, Maier, Borzecki, Lutz, Leonhardt, Hengelmüller, Cimmerman, Pronin, Hložek, Hefke, Bammer

Branky a nahrávky

Chomutov
3. T. Svoboda (Jiří Kulich, Popelka), 10. Berčík (Janeček), 39. J. Pöschl (Jungvirt, Popelka)
Salcburk
9. Lutz (Leonhardt), 12. Lutz (Obu), 20. Maier (Borzecki), 55. Cimmerman (Pronin)

Statistiky

Vyloučení
4:3
Využití
0:1
V oslabení
0:1
Střely na branku
44:29
Diváci
42
Rozhodčí
Čáp – Klouček, Hradil

Shrnutí

Do utkání vstoupili lépe Piráti a s nimi dorostenecké duo: Jiří Kulich našel Tadeáš Svobodu, jenž ve třetí minutě otevřel brankové konto – 1:0. Zanedlouho se Salcburk bránil ve čtyřech, ale přesto udeřil, když srovnal osamocený Julian Lutz – 1:1.

Chomutov měl připravenou rychlou odpověď, za minutu a půl Martin Berčík střelou nad beton překonal Floriana Bugla – 2:1. I tentokrát skóre nevydrželo příliš dlouho. Red Bull dostal početní výhodu, ve které se díky nešťastné teči domácího obránce prosadil opět Julian Lutz – 2:2.

Dílčí výsledek duelu strhl na stranu rakouské akademie Oskar Maier, který ve dvacáté minutě vystihl rozehrávku Severočechů a tváří v tvář brankáři uspěl – 2:3.

Oproti úvodní třetině byla ta druhá gólově velmi chudá. Jedinou trefu si připsal nováček v juniorském týmu Chomutova Josef Pöschl, který v celorepublikové premiéře zaznamenal první gól z nenápadné střely – 3:3.

Na začátku závěrečné periody se trochu přiostřilo, takže Stanislav Vrhel a Tobias Bammer putovali současně na trestnou lavici za hrubost. Zlomová se stala 55. minuta, v níž Daniel Pronin našel ideálně Sebastiana Cimmermana, který se prosadil ránou mezi betony Lukáše Malanta – 3:4.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Věřili jsme si na nějaký bod. Utkání jsme měli celkem ve svých rukách, ale udělali jsme tři hrubky a Salcburk je potrestal. My jsme naše sóla využít nedokázali. V tom je kvalita a rozdíl. Kvalita zakončení a koncentrace na vzniklou situaci. To jsou situace, které rozhodují a v tom byl Salcburk šťastnější a kvalitnější.“