Junioři proti Kladnu neskórovali. Rytířům tak náleželo čisté konto a tři body

Napsal 04.12.2014 Antonín Domanický
K l a d n o / C h o m u t o v - Do středu Čech zamířili pirátští junioři k druhému zápasu nadstavby. Po úspěchu s Budějovicemi chtěli přidat další body, ale na ledě Rytířů se jim nedařilo. Kladno každou třetinu přidalo jeden gól a i díky výkonu reprezentačního gólmana Vladaře neinkasovalo. Domácí tak udrželi tř body a Piráti odjíždějí s nepořízenou.
N2 čt 4.12.2014
KLA
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Kladno
Vladař – Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Míka, Špaček, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík
Lukeš – Meliško, Páleník, Hierman, Cestr, Szathmáry, Černý, Drobný – Šťovíček, A.Macháček, Jirušek, Tupý, Tatár, Veselý, Bednář, Janák, Kellerstein, P.Macháček, Strunz, Chrpa

Kladno
17. Janeček (Macháček), 21. Kružík (Zajíc, Schildhabel), 42. Špaček (Slánský, Miura)

7:5
1:0
0:0
31:41
110

K první větší šanci se dostal krátce po začátku utkání Šťovíček. Střelou ale našel jen hruď Vladaře. Velkou příležitost si přichystali i domácí. Janeček našel Vladimíra Macháčka, který donutil Lukeše zakročit a vyrazit puk do rohu kluziště. Po čtvrt hodině hry dostal pohlednou přihrávku do volného prostoru Chrpa. Puk po jeho střele vyrazil Vladař mimo brankoviště. O pár chvil později se zápas dočkal první branky. Macháček nahrál neobsazenému PETRU JANEČKOVI a kladenský útočník napodruhé překonal Lukeše – 1:0.

Druhou třetinu začali lépe domácí, když již po necelé minutě navýšil DANIEL KRUŽÍK - 2:0. Navíc mohli Rytíři o chvíli později navýšit, neboť bylo nařízeno trestné střílení. Šilhavý ale nenašel skulinku mezi betony. Snažili se i Piráti ale Tupý, jenž se zjevil na konci jedné z nadějných akcí, minul bránu. Po Bundově střele se naopak chtěli opět radovat Rytíři, ale puk jen se štěstím nepřekročil brankovou čáru.

Poslední dvacetiminutovka přinesla ve svém úvodu poslední gól Kladna. JAKUB ŠPAČEK se z mezikruží trefil na d vyrážečku gólmana a jeho tým slavil vedení – 3:0. Domácí vzápětí mohli navýšit ale Janečkova a Šilhavého střela se do sítě nakonec nevešly. V polovině třetiny pak Šťovíček nastřelil tyč Vladařovi brány a později Tatár neproměnil přečíslení. V závěru zápasu mohl proměnit alespoň Macháček, ale Vladař vytasil další zákrok. Piráti tak odjeli z Kladna s nepořízenou.