Junioři prohrávali v Liberci už tříbrankovým rozdílem, ale utkání otočili a vyhráli v prodloužení

Napsal 27.02.2014 Michal Luxa
L i b e r e c / C h o m u t o v - V rámci pátého kola nadstavbové části NOEN extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Liberce. Chomutovští mladíci prohrávali už o tři branky, ale zásluhou Šťovíčka, Havla, Hlavy a Huňadyho zápas otočili. Jenže bod pro Liberec zachránil Belovič, který poslal utkání do prodloužení. V něm si rozhodující branku připsal Hejcman a zařídil bod navíc pro Piráty.
40.kolo čt 27.2.2014
LIB
4:5p(2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
Liberec
Vaněček – Jandejsek, Mrázek, M. Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Pálek – Belovič, Kalfiřt, Svoboda, Kratochvíl, Boček, Mikyska, Ordoš, Žďárský, Havlas, Zacha.
Dvořák – Meliško, Havel, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Kämpf, Šťovíček, Vrána, Hlava, Paleček, L. Novák, Bednář, Lehner, O. Kaše, Huňady, Hejcman, D. Kaše.

Liberec
11. Mikyska (Zacha), 15. Zacha (Mikyska), 26. Kalfiřt, 56. Belovič (Boček)
28. Šťovíček (Kämpf, O. Kaše), 33. Havel (L. Novák), 44. Hlava (Tejnor), 45. Huňady (Drobný, Vrána), 63. Hejcman (Kämpf, Hlava)

8:11
3:1
0:0
25:53
O. Kaše (CHM) 10 min. OT

Hned od úvodních vteřin se na libereckém ledě jasně ukázalo, kdo chce být hybatelem dění. A byl to Chomutov, který dostával Liberec pod tlak a vybojoval si i několik slibných příležitostí. V branky je ale přetavit nedokázal.

To Liberec předváděl takřka stoprocentní využití nabídnutých příležitostí, které přicházely hlavně v přesilových hrách. Domácí se tak poměrně rychle dostali do vedení 2:0. Nejprve ihned po Zachově vítězném vhazování napřáhl na modré Josef Mikyska a o pár minut později Mikyska přistrčil na pravý kruh Pavlu Zachovi, jenž poslal kotouč pod víko. Dvě početní výhody, spolupráce dvou hráčů, dvě střely a dva góly.

Bílí Tygři tak šli do prostředního dějství s poměrně pohodlným náskokem, přestože herně měl stále navrch Chomutov. Piráti své šance, kterých bylo celkem hodně, ale stále nedokázali využít.

Přišel tak třetí trest. Třetí liberecká přesilovka, zaváhání obrany hostů a Jakub Kalfiřt byl sám před Dvořákem. Toho si položil blafákem a bezpečně skóroval. Zdálo se, že Liberečtí si jdou pro tři body.

Tak tomu však nebylo. Zlom přišel přibližně v polovině zápasu, kdy Piráti konečně prolomili libereckou zeď jménem Vítek Vaněček. Do té doby bezchybný gólman nejprve tahal z branky kotouč po důrazném počínání na brankovišti, jímž se prezentoval Martin Šťovíček a následně po dalším nepřehledné situaci, které bezezbytku využil Radek Havel.

Najednou vedl domácí celek pouze o jednu branku a sebevědomí a tlak hostujících hráčů rostly. V závěrečných dvaceti minutách základní hrací doby netrvalo dlouho, aby se nové pořádky znovu projevily. Nicolas Hlava si u tyčky počíhal na překvapivý odraz od zadního mantinelu a bylo vyrovnáno 3:3.

Ze třetí třetiny neuběhlo ani pět minut a Chomutov obrat dokonal. Krátce po vyrovnání poslal kotouč od modré na branku Drobný a dráhu kotouč upravil šikovnou tečí Patrik Huňady. Chomutov byl na vrcholu, Liberec jako opařený.

Svěřenci trenéra Hakena se ale zvládli oklepat a nadějně rozehraný duel nechtěli nechat jen tak. A vyplatilo se. Matúš Belovič při úniku s Bočkem pozorně sledoval odražený kotouč a podobně jako na druhé straně Hlava dorovnal účty na střelecké listině.

To už se pomalu blížil konec třetiny a bylo jasné, že zápas půjde do prodloužení, což se stalo skutečností. V něm dostali po faulu Zachy hosté výhodu přesilové hry a nepohrdli. Kämpf udělal ze zbylého osazenstva ledu diváky, když po kličkované předložil pas před prázdnou branku Darku Hejcmanovi, na kterého čekal poměrně jednoduchý úkol. Piráti tak od severského rivala odjížděli s dvěma body.

Petr Haken (TJ Bílí Tygři Liberec): "Pro nás je bod ze zápasu určitě důležitý. Soupeř byl po většinu času aktivnější a důraznější. Musím říct, že kluci dneska hráli výborně. Škoda jen, že za stavu 3:0 jsme ještě nepřidali branku, šance tam byla. Myslím, že jsme Chomutovu výhru darovali, góly na 3:2 a 3:3 asi být neměly. Nedá se nic dělat, ještě jsme pak srovnali, ale musím přiznat, že jsme se s nimi rvali a ten bod je tedy velké vítězství."

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): "Podle mého jsme byli jednoznačně lepší, v průběhu celého zápasu jsme byli v tlaku. Měli jsme mraky šancí, Liberci skvěle zachytal gólman. Bylo to ale o tom, kdy dáme první gól, což se nám dlouho nedařilo prolomit. Ano, udělali jsme chyby a prohrávali jsme 0:3, ale věřili jsme, že zápas otočíme. Myslím, že kdybychom dnes měli i trochu štěstí, tak je výsledek ještě úplně jiný."