Junioři prohrávali o dvě branky, přesto utkání dovedli do vítězného konce

Napsal 02.03.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Osmým kolem pokračovala druhá část hokejové NOEN extraligy juniorů, skupiny B o play-off. Do Chomutova přijeli hokejisté Zlína, jenž v utkání vedli dvoubrankovým rozdílem. Piráti dokonali obrat ve 25. minutě. Ve třetí třetině svítilo na kostce skóre 5:2, ovšem hosté zápas ještě nevzdávali a snížili na rozdíl jediné branky. Těsný náskok si ale domácí pohlídali a v utkání zvítězili plným bodovým ziskem.
41.kolo so 2.3.2013
5:4(1:2, 2:0, 2:2)
ZLN
Strmeň - Havel, Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Szathmáry, Tejnor, Dobrovolný - Fronk, Deveri, Novák L., Kaše D., Hrabák, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hanták, Chrpa, Hlava.
Zlín
Haloda O. - Řezáč, Kobylík, Janota, Kundera, Zbořil, Kratochvíl, Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda M., Talán, Matula, Popelka, Jurík, Janeba, Kratochvil, Sedláček.

16. Novák L. (Kaše D., Novák J.), 21. Hrabák (Hanták, Havel), 25. Šulák (Hanták, Tejnor), 44. Deveri (Hanták), 45. Novák J. (Kopáč, Hrabák)
Zlín
1. Kovařík (Kundera), 7. Matula (Kratochvíl, Haloda M.), 51. Haloda M., 54. Jurík (Matula, Sedláček)

4:8
3:0
0:0
38:29
100

Skóre zápasu otevřel už ve 28. vteřině LUBOMÍR KOVAŘÍK. Kundera obkroužil domácí branku a Kovaříkovi naservíroval puk, ten šancí nepohrdl a poslal hosty do vedení – 0:1.

V páté minutě vybojoval v útočné třetině puk Chrpa, do zakončení se dostal Deveri, ten hostující branku minul jen o kousek.

A tak pro domácí přišel trest v podobě druhé branky. DOMINIK MATULA dostal výbornou přihrávku od Kratochvíla a postupoval sám na Strmeně. Toho překonal střelou mezi betony a poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2.

O pár chvil na to nebezpečně střílel Huňady, jenž bekhendem těsně minul branku. Naopak třetí branku mohl přidat Zlín, Kundera nastřelil tyč domácí branky.

Branky se dočkali i domácí, konkrétně v 16. minutě. Kaše zakládal útočnou akci, vyměnil si puk s Jakubem Novákem, který mu ho vrátil a elegantní přihrávkou našel volného LUKÁŠE NOVÁKA, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Halodu v tomto utkání poprvé - 1:2.

Vstup do druhé třetiny si domácí nemohli přát lepší. Piráti pokračovali v přesilové hře pěti proti čtyřem, Havel přihrával Hantákovi, jenž přihrál do jízdy RADKU HRABÁKOVI, který dostal puk do branky – 2:2.

Ve druhé části padla ještě jedna branka, znovu do klece Zlína a Piráti dokonali velký obrat. Z velkého úhlu pálil LIBOR ŠULÁK a trefil přesně – 3:2.

Jen o pár sekund na to nastřelil tyč Jakub Novák, ovšem stav se neměnil. A to bylo z druhé třetiny, jenž moc hokejové krásy nenabídla, vše.

Úvod poslední části znovu patřil domácím, jenž díky slepeným gólům DANKA DEVERIHO a JAKUBA NOVÁKA zvýšili na rozdíl tří branek – 5:2.

Hosté zápas ještě nevzdávali a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Nejprve špatnou rozehrávku domácího brankáře potrestal MAREK HALODA, o tři minuty později se prosadil DAVID JURÍK – 5:4.

Tím také zápas skončil, domácí vybojovali těsné vítězství 5:4 a do tabulky si připsali důležité tři body. Už v pondělí se mladí Piráti střetnou s celkem Litvínova.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Jak jsem hráče chválil po zápase s Litvínovem, tak po tomto utkání není co chválit. Samozřejmě, obrat byl výborný, ale třetí třetinu jsme pojali v duchu té první. Řada hráčů nebyla pořádně koncentrovaná, a neplnilo se to, co se v Litvínově, díky respektu, plnilo. Tahali jsme si puky zpátky, často jsme je v soubojích zbytečně ztráceli. Celkový výkon byl takový neučesaný, tudíž z toho dobrý pocit nemáme a bereme jenom ty tři body. Do příštího utkání se musíme zlepšit.“

Robert Svoboda (PSG Zlín): „Opět jsme prohráli rozdílem jedné branky, v této části sezóny již popáté. Utkání rozhodly přesilové hry, které domácí sehráli velice dobře. Od nás to byly zbytečné fauly, kterých jsme se mohli vyvarovat. Konec zápasu jsme ještě zdramatizovali, a je škoda, že jsme nevyužili závěrečnou power-play.“