Junioři prohráli s BK Mladá Boleslav na domácím ledě vysoko 2:6

Napsal 26.09.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se dostali domácí do vedení v 5. minutě zásluhou blafáku Josefa Ptáčníka. V 8. minutě vyrovnal boleslavský Marek Loskot. Do vedení poslal hosty v 18. minutě ve dvounásobné početní výhodě Marek Loskot a do kolen poslal domácí v 19. minutě Tomáš Jiránek. Domácí zcela zaslouženě snížili ve 27. minutě Martinem Kalinovičem, ale to bylo ve druhé třetině vše. Ve třetí třetině poslal hosty do dvoubrankového vedení Marek Jiránek ve 47.minutě. Pátou branku přidal v 54. minutě Jiří Rys a na konečných 2:6 upravil v poslední minutě Marek Loskot.
8.kolo so 26.9.2009
2:6(1:3, 1:0, 0:3)
MBL
Hollý(od 21. minuty Meravý) - Dostál, Pinka, Žižka, Karlík, Mazanec Rutta, Průcha - Ptáčník, Kalinovič, Mála, Mužík, matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Milotínský, Kůs, Kolář, Miklovič
Ml.Boleslav
Klimíček(Vaňousek) - Švaříček, Čížek, Vrba, Soukup, Sedláček, Arazim, Mikulaštík, Martínek - Krejčík, Hájek, Ferebauer, Jiránek, Belay, Loskot, Antončík, Kadlčík, Vernek, Protivný, Lenc

Po páteční prohře v Litvínově v poměru 4:2 si chtěli domácí junioři spravit náladu proti Mladé Boleslavi. Začátek utkání jim také vyšel a hned po 10. vteřinách měl tutovku na holi Kalinovič, sám před Klimíčkem však jeho branku přestřelil. Tlak domácích vedl ke vstřelení vedoucí branky, když se nemýlil v samostatném nájezdu JOSEF PTÁČNÍK a poslal domácí do vedení v 5. minutě utkání. Hosté dokázali z ojedinělého protiútoku vyrovnat v 8. minutě zásluhou MARKA LOSKOTA, který ač faulován prostřelil domácího gólmana Hollého. Od té doby bylo utkání více vyrovnané se šancemi na obou stranách. Skóre se neměnilo zásluhou obou brankářů, kteří předváděli skvělé zákroky. První početní výhodu dostali domácí, když byl ve 14 minutě vyloučen hostující Sedláček. Tuto přesilovku domácí využít nedokázali. V 16. minutě zbytečně fauloval domácí Hofmeister a hosté dostali šanci na zvýšení stavu. O chvilku později fauloval domácí Kůs a hosté dvounásobnou početní výhodu využili zásluhou přesné trefy Marka Loskota. V poslední minutě hosté zvýšili své vedení přesnou střelou TOMÁŠE JIRÁNKA na rozdíl dvou branek, když dokonale využili zmatků v domácí obraně.

V brance domácích nastoupil do druhé třetiny místo Juraje Hollého Michal Meravý a byli to domácí, na kterých byla vidět obrovská snaha o vyrovnání. Velkou příležitost měli při vyloučení Švaříčka, hosté se ale ubránili. Postupem času elán domácím docházel a hosté jelikož měli nahráno nikam nepospíchali. Domácím se přece jen podařilo vstřelit kontaktní branku a to ve 27. minutě přesnou trefou MARTINA KALINOVIČE Hosté měli poté výhodu dvou přesilovek, ale ani jednu z nich nedokázali využít. K vyrovnání nepomohla domácím ani přesilovka ve 36. minutě při vyloučení hostujícího Jiránka. V poslední minutě oslabil domácí Rutta a tak do třetí třetiny nastoupí domácí o jednoho muže v poli méně.

Ve třetí třetině pokračovala marná snaha domácích o vyrovnání, které navíc oslabovali svým zbytečným vyloučením vlastní hráči. Hostům stačilo jen nepozorně bránit a moc se k ataku Meravého branky nehrnuli. Když už se na dostřel dostali, byl Meravý připraven a držel naděje domácích. Po chybě obrany však kapituloval ve 47. minutě, když se dnes podruhé prosadil TOMÁŠ JIRÁNEK a zvýšil na 2:4 pro hosty. Domácí se neustále tlačili do útoku,ale byli to hosté, kteří stříleli branky. Na 2:5 zvyšoval krásnou střelou do šibenice JIŘÍ RYS v 54.minutě. V 56.minutě hosté hráli v šesti domácím se naskytla jedna s posledních možností alespoň zkorigovat pro ně nepříznivý stav utkání. To se jim i přes několik dobrých příležitostí nepodařilo. V poslední minutě rezignujícím domácím zasadili hosté ránu z milosti ještě šestou brankou, když se po samostatné akci prosadil MAREK LOSKOT.