Junioři přišli v Brně o vedení na konci třetí třetiny a nakonec prohráli v nájezdech

Napsal 13.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti zajížděli k utkání 24.kola DHL Extraligy juniorů na led brněnské Komety. I když Brněnští tahali na začátku zápasu za kratší konec, tak to byli oni, kteří se dostali do vedení v sedmé minutě. O deset minut vyrovnával chomutovský Jakub Tatar. Zhruba tři minuty před druhou pauzou na něj navázal František Wágner a Piráti vedli 2:1! Zápas ale nedostal rozuzlení v základní hrací době, neboť domácí vyrovnali na konci třetí třetiny. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, tudíž museli rozhodnou nájezdy. V nich byl úspěšný jen Silvester Kusko a Brno získalo plusový bod.
24.kolo čt 13.11.2014
KOM
3:2sn(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Kometa
Jekel – Vágner, Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček – Šnajnar, Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Biolek, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček
Lukeš – Páleník, Herman, Šulák, Dubeň, Černý, Tejnor – Procházka, Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Tatár, Janák, Kellerstein, P. Macháček, Strunz, Chrpa

Kometa
7. Král (Vlček, Pokorný), 56. Král (Vágner, Dvořák), rozh. náj. Kusko
17. Tatár (Procházka, Janák), 38. Wágner (Chrpa, Šťovíček)

6:4
0:1
0:0
89

Hokejisté Chomutova vstoupili do utkání velice aktivně a od úvodních minut dostávali domácí tým pod tlak. Byli to však paradoxně hráči Komety, kteří se dostali do vedení. Tadeáš Král vypálil zápěstím přes obránce a jeho střela zapadla za záda gólmana Lukeše. Inkasovaná branka Piráty nedemotivovala, hosté se dál dostávali do dobrých šancí, které však likvidoval jistý Pavel Jekel v bráně Komety. Tlak Chomutova se stupňoval až došel k logickému vyústění. V sedmnácté minutě tečoval Biolekovu střelu za záda Jekela Jakub Tatár. Do kabin šly po první siréně oba celky smírně

V prostřední části se hra vyrovnala a začalo se vylučovat. Rozhodčí udělil hned šest trestů, rovnoměrně na obou stranách. Zatímco domácí svou přesilovou hru nevyužili, hokejistům ze severu Čech se to jednou povedlo. Ve 37. minutě využil zmatku před domácí bránou František Wágner a překonal jinak spolehlivého Jekela. Do konce druhé třetiny mohlo být vyrovnáno. Sedm sekund před koncem se na útočný výpad vydal Lukáš Denk. Útočník Komety se protáhl přes dva obránce a jel sám na bránu, v poslední chvíli byl zaháčkován Tejnorem a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. To však Denk nevyužil, když trefil beton připraveného Lukeše.

Ve třetí třetině byl k vidění svižný hokej, přerušovalo se jen minimálně a akce střídala akci. K vidění byly šance na obou stranách. Kozel dorážel Kuskovu střelu jen do ležícího Lukeše, Dymáčkovu radost překazila branková konstrukce Gól brněnského týmu byl na spadnutí a necelá stovka diváků se vyrovnávací trefy přece jen dočkala. V 55. minutě si vzal slovo autor první branky Tadeáš Král. Po nádherné individuální akci, kdy si obehrál dva hráče soupeře, vypálil přes obránce a zamířil přesně mezi Lukešovy betony. Zápas tedy dospěl do prodloužení.

V nastaveném čase získali po Vlčkově faulu výhodu přesilové hry hosté. Výhodu početní převahy však nevyužili, a tak přišli na řadu samostatné nájezdy. O vítězi rozhodla třetí série. Zatímco Silvester Kusko svůj nájezd chladnokrevně proměnil, Šulák bekhendovým blafákem na Jekela nevyzrál. Brňané tak mohli slavit první výhru na samostatné nájezdy v sezoně. Chomutov zdolali 3:2.

Pavel Pazourek (Kometa Brno): Soupeř byl hodně zdatný. Po reprezentační přestávce pro nás navíc bylo těžké dostat se do tempa. V pauze jsme nehráli žádný přátelský zápas, měli jsme rozbité tréninky, někteří hráči hráli za reprezentaci, asi to bylo vidět na první třetině. Myslím, že jsme postupem času přidávali na tempu a v třetí třetině to bylo po stažení na tři útoky z naší strany nejlepší. Myslím, že jsme si vyrovnat za tu bojovnost zasloužili. V nájezdech výborně zachytal Pavel a dali jsme gól. Hodně si ty dva body ceníme.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Trochu se trápíme v koncovce, což bylo vidět v první třetině, kdy jsme Brno přehráli, ale bohužel jsme to nezúročili gólově. V půli zápasu se hra vyrovnala, bohužel jsme dostali ve třetí třetině vyrovnávací gól, když jsme nedokázali udržet puk na hokejce a odevzdávali jsme jej soupeři. V přesilové hře v prodloužení jsme pomalu ani nevystřelili na branku. Bez toho se nedá vyhrát. Samostatné nájezdy už jsou hrou o štěstí a to se přiklonilo k soupeři.