Junioři přišli o vítěznou sérii, těsnou prohru zaznamenali v Chrudimi

Napsala 05.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili ke čtyřicátému kolu juniorské ligy do Chrudimi, kde se prosadili pouze jednou a těsně prohráli. O jediný zásah chomutovského celku se postaral Šimon Klobouček, na něhož už však nikdo nenavázal, takže po třech výhrách přišla porážka.
40.kolo ne 5.3.2023
CHR
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Chrudim
Kadlc — Sopoušek, Beran, Pazdera, Bárta, Dvořák, Straka, Vaníček — Štrup, Štěpánek, Zdeněk, Macas, Rossokha, Jirout, Novák, Dostál, Kotalík, Hemský, Matýs, Jaša
Sluka — Filip, Česnohlídek, V. Hynek, Poch, Žižka, F. Hynek — P. Šugár, Starý, Klobouček, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš, Komisar, Bár

Chrudim
30. Jaša (Štěpánek, Bárta), 58. Štěpánek (Dostál)

Vepřovský – Jiruška, Figer

Večerní utkání v Chrudimi začalo bezbrankovou úvodní třetinou, ve které Chomutovští ubránili oslabení a přečkali i mírnou střeleckou převahu domácích.

Na začátku prostřední části si Piráti zahráli přibližně půl minuty v pěti proti třem, což však k otevření skóre nevedlo. Přesilovka zahrála roli až v polovině základní hrací doby, kdy se prosadil Tomáš Jaša – 1:0.

V závěrečném dějství hokejisté z Podkrušnohoří ubránili oslabení a srovnali zásluhou Šimona Kloboučka, jenž prostřelil Maxmiliana Kadlce – 1:1. Když už duel mířil k nastavení, Jiří Štěpánek na začátku osmapadesáté minuty rozhodl – 2:1.

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Začátek zápasu nebyl určitě podle našich představ, soupeř byl ve všech ohledech lepším týmem. Od druhé třetiny se obraz hry změnil a náš výkon byl výrazně lepší, ale i přesto jsme inkasovali gól na 0:1 a my nevyužili spoustu šancí. Ve třetí třetině po vyrovnání na 1:1 jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme z toho nevytěžili víc a v závěru inkasovali gól. Gratuluji soupeři k výhře.“