Junioři přestříleli Kladno, díky povedené třetí části slaví čtvrtou výhru

Napsal 07.10.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci osmého kola juniorské ligy se mladí Piráti představili podruhé za sebou v domácím prostředí, kde v souboji na jaře ještě extraligových týmů hostili Rytíře z Kladna. Středočeši se sice i díky třem využitým přesilovkám dostali do dvougólového vedení, ale druhá polovina utkání patřila svěřencům Petra Jíry s Danielem Lehnertem. Ti nasázeli soupeři šest gólů, což je nasměrovalo k vítězství. Dvakrát skóroval tříbodový Jan Rindoš, čtyřmi body za gól a tři přihrávky přispěl Dominik Mišovic.
8.kolo pá 7.10.2022
7:4(0:1, 3:3, 4:0)
KLA
Suk — Mareš, D. Svoboda, F. Hynek, V. Hynek, J. Sýkora, A. Žižka — P. Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Mišovic, Dej, Jan Rindoš
Kladno
Gabriška — Šeba, Čarda, L. Sýkora, Šátek, Marcinek — Spilka, Kulich, Vosyka, Hurta, Odehnal, Hanousek, Kouba, Typolt, Křišťan, Kočka, Hvězda, Nedvěd, Halfar

27. A. Žižka (Starý, Mišovic), 35. Mišovic (Príhoda), 37. Jan Rindoš (Mišovic), 42. Starý (Príhoda, Mišovic), 45. F. Hynek (Jan Rindoš), 52. Jan Rindoš (P. Šugár, J. Sýkora), 57. Príhoda
Kladno
17. Kulich (Nedvěd), 30. Hanousek (Kulich, L. Sýkora), 34. Hanousek (Křišťan), 37. L. Sýkora (Hurta)

10:6
2:4
1:0
40:33
Valda – Tichý, Herles

V podstatě celý zápas byla důležitá hra v nerovnoměrném počtu hráčů, v němž padla drtivá většina gólů. Vše odstartovala přesilovková trefa kladenského Lukáše Kulicha v úvodu sedmnácté minuty – 0:1. Další přesný zásah přinesla až třetí početní výhoda Rytířů, v níž vyrovnal obránce Adam Žižka – 1:1.

Následně však hosté orámovali přelom střetnutí dvěma využitými přesilovými hrami, které přetavil v gól ve 30. a 34. minutě Miloš Hanousek – 1:3. První gól při stejném počtu hráčů tak vstřelil až v čase 34:19 chomutovský Dominik Mišovic, který snížil na rozdíl jediné trefy – 2:3. Více klidu na kladenské hokejky vnesl další využitou přesilovkou na startu 37. minuty Lukáš Sýkora, jenže za sedmačtyřicet vteřin už to bylo znovu jen o gól, neboť se prosadil Jan Rindoš – 3:4.

Závěrečnou dvacetiminutovku opanovali Piráti, kteří poslali do kladenské sítě čtyři puky. Vše odstartoval v čase 41:34 Martin Starý, jenž za deset vteřin potrestal jeden ze šesti faulů Rytířů – 4:4. V konečném účtování vítězný gól si připsal obránce František Hynek, jenž v polovině 45. minuty potvrdil aktuální střeleckou formu a navázal na dva dny starý premiérový gól mezi dospělými – 5:4.

Za sedm minut se podruhé v utkání zapsal do střelecké listiny Jan Rindoš, který využil početní výhodu – 6:4. Konečnou podobu dal výsledku 181 vteřin před závěrečnou sirénou svým sedmým gólem v sezóně Ondřej Príhoda – 7:4. Piráti tak vybojovali čtvrtou výhru základní části, která byla znovu tříbodová a dali tak zapomenout na předchozí dva nezdary.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Myslím, že v první polovině šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém jsme od druhé poloviny převzali iniciativu do svých rukou, za což bych chtěl klukům poděkovat.“