Junioři předvedli skvělou produktivitu a porazili liberecké Bílé Tygry

Napsal 03.02.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští junioři nastoupili ke druhému zápasu nadstavbové skupiny. V domácím prostředí vyzvali liberecké Bílé Tygry, kterým se od začátku letošního ročníku dařilo, avšak to v Chomutově neplatilo. Piráti totiž předvedli skvělou produktivitu, konto Tygrů zatížili sedmi brankami a zvítězili 7:1.
N2 so 3.2.2018
7:1(2:0, 2:0, 3:1)
LIB
Běhula – Kopic, D. Novák, A. Novák, Hajič – Köver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada, Adámek.
Liberec
Pařík – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák, Žůrek, Starosta – Rychlovský, Holenda, Průžek, Juščák, Piroutek, Burda, Kotyza, Žemba, Bouřil.

9. Ouřada (Hajič, D. Novák), 16. Hřebíček (Ouřada, Polák), 29. Chlán (Köver, Šilar), 40. Polák (Hřebíček, D. Novák), 46. Śilar (Köver, Chlán), 49. Chlán (D. Novák, Köver), 55. Hajič (Köver, Šilar)

Knapík – Coubal, Toman

Úvodní minuty druhého kola nadstavby přinesl vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách kluziště. Mírně lepším celkem byli domácí Piráti, kteří také otevřeli brankový účet. Na začátku deváté minutu využívali tlaku v útočné třetině a šli v zápase do vedení! Šikovnou tečí překonal Paříka KRYŠTOF OUŘADA – 1:0.

Vstřelená branka domácí soubor nakopla a zaměstnávala libereckého brankáře. Odměnou za aktivitu byl gól v šestnácté minutě. Kryštof Ouřada našel nahrávkou zpoza branky MARTINA HŘEBÍČKA, jenž střelou z mezikruží překonal Paříka. Puk prošel libereckému brankáři mezi nohami – 2:0. Závěr první třetiny přinesl ještě velmi dobrou šanci Liberce, střelu od modré ještě některý z hráčů tečoval v předbrankovém prostoru a Běhula musel být v pozoru, i když nemusel zasahovat.

Do druhé části vstoupili mnohem aktivněji hráči Bílých Tygrů, kteří několikrát nebezpečně ohrozili domácího brankáře. Asi největší šancí úvodních minut byla teč Jiřího Průžka, který svým pokusem orazítkoval tyčku chomutovské klece. Hosté šanci nevyužili, a tak za tři minuty trestala pirátská družina. Chomutovští totiž využili početní výhodu. Velmi pěknou kombinací rozebrali libereckou defenzivu. Na konci celé akce byl PETR CHLÁN, jenž trefil horní růžek Paříkovy branky – 3:0.

Po vstřeleném gólu opět domácí celek ožil a několikrát zatlačil svého soupeře, kterého podržel brankář Pařík. I ten ale nakonec před druhou sirénou počtvrté kapituloval. Po střele od modré čáry se dostal k dorážce TOM POLÁK - 4:0.

Bílí Tygři si na přelomu třetin a na počátku části třetí zahráli nejprve klasickou a poté i zhruba půlminutovou početní výhodu o dva muže, kterou ovšem zužitkovat nedokázali, přesto se branky dočkali.

Smyčka se utáhla a liberečtí využívají svého tlaku. Po nahrávce od Aubrechta se trefil do horní části branky VÁCLAV BURDA - 4:1. Radost Liberci nevydržel dlouho. Za 19 sekund dělal Köver kličku do bekhendu a místo střely ještě nahrál DANIELU ŠILAROVI, který zakončoval do prázdné branky – 5:1.

Další branka přišla v devětačtyřicáté minutě. Šilar nejprve svou šanci nezakončil, ale na rozdíl pěti branek zvýšil PETR CHLÁN – 6:1. Definitivní tečku za utkáním udělal TOMÁŠ HAJIČ. Köverovu střelu Pařík ještě vyrazil, avšak z následné dorážky již kapituloval – 7:1.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Jsou to pro nás cenné tři body. Bonusem navíc je, že vyšli akce, které nám nevyšli v předchozím zápase. Jeden gól s Libercem bych vyměnil za gól proti Plzni, ale bohužel. Určitě je to hratelné a je šance a prostor, abychom se zkusili poprat o osmičku. Zápas s Libercem nebyl jednoduchý. V téhle sestavě vyhráli na Spartě. Museli jsme si dát velký pozor a hrát pozorně, trpělivě. Běhula v brance byl opět bezchybný, vynikající. I na čtyři obránce, což je trošku raritka, jsme to zvládli. Je to náročné, ale pokud brankář drží a forvardi pomůžou, tak se to dá hrát. Jsem rád, že jsme to zvládli a je to před pauzou dobrý počin. Věříme, že v těch slušných výkonech budeme pokračovat i po ní.“

Waldemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „Určitě jsem selhali v produktivitě. Měli jsme šance, ale nebyli jsme v koncovce takový zabijáci jako domácí tým. Piráti z minima vytěžili maximum. Každá jejich šance šancička skončila brankou. V tom nás určitě přehráli. Co se týče herního projevu, tak si myslím, že jsme nepropadli. Soupeř byl lepší, zaslouženě vyhrál a my mu musíme pogratulovat.“