Junioři porazili v SD Aréně Zlín, dva góly zaznamenal Milan Janák

Napsal 11.12.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Junioři Pirátů hostili v rámci čtvrtého kola nadstavbové skupiny DHL extraligy juniorů na vlastním ledě PSG Zlín. Po bezbrankové první třetině otevřeli skóre v úvodu té druhé hostující hokejisté. Piráti ale dokázali za sedm minut stav zápasu otočit na svou stranu, prosadili se Cestr s Janákem. Druhý jmenovaný prostřelil zlínského brankáře i ve třetí třetině. Pojistku na pirátské vítězství dal tři minuty před koncem Chrpa.
N4 čt 11.12.2014
4:1(0:0, 2:1, 2:0)
ZLN
Lukeš – Meliško, Páleník, Hierman, Cestr, Szathmáry, Černý, Drobný – Wágner, Štovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Tatár, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, D. Kaše, Strunz, Chrpa.
Zlín
Haloda – Zbořil, Macharáček, Kužílek, Žabčík, Kobylík, Procházka, Andrýsek, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Werbik, Gago.

26. Cestr (Štovíček, Černý), 28. Janák (Szathmáry), 52. Janák (Kellerstein, A.Macháček), 57. Chrpa (Huňady, Šťovíček)
Zlín
21. Hořanský (Hlaváč, Gago)

5:3
0:0
3:0
130

Vstup do zápasu měli lepší hosté ze Zlína. Hned po pár sekundách prověřil připravenost Lukeše Haničinec, chomutovský brankář byl připraven. I v následujících minutách byli lepším týmem na ledové ploše hráči PSG. Chomutovským se podařilo zatlačit svého soupeře až ve druhé polovině třetiny, avšak střelecký pokus Chrpy nenadělal Halodovi větší problémy. Další větší šance byli k vidění až v závěru třetiny, nadvakrát zkoušel ohrozit zlínskou branku Drobný, ale nebyl úspěšný. I díky tomu byl stav po dvaceti minutách bezbrankový.

To ale přestalo platit již po 55 vteřinách hry ve druhé periodě. Skóre otevřel Adam Hořanovský, který překonal chomutovského brankáře Lukeše. Inkasovaná branka nakopla domácí celek.

Krátce po první brance zápasu totiž dostali Piráti možnost přesilové hry. I přes kombinační hru v útočné třetině a několik střeleckých pokusů ji ale nevyužili. Na začátku šestadvacáté minuty zahráli hráči PSG na zakázané uvolnění a to se jim stalo osudným. Po vhazování se dostal ke střele od modré čáry Václav Cestr, který za pomoci lehké teče brankářova betonu, poslal kotouč do sítě.

Přesně o 130 vteřin později se skóre měnilo znovu. Milan Janák totiž krásnou dělovkou z levého kruhu otočil stav zápasu v pirátský prospěch. Jednalo se o opravdu pěkný, a jak se později ukázalo, důležitý gól.

Po vedoucí trefě přebrali Piráti otěže zápasu, avšak do konce druhé třetiny již další branku nepřidali, i když šance měli.

Ve třetím dějství se v úvodu přelévala hra z jedné strany na druhou, šance byly na obou stranách kluziště. S velkým počtem střeleckých pokusů si poradili oba brankáři, kteří byli oporami svých celků. Na konci dvaapadesáté minuty se opět rozsvítilo červené světlo, které značí vstřelení branky. Kousek černé gumy dostal za Halodova záda Milan Janák, pro kterého to byla druhá trefa v zápase.

Zlínští ve zbývajícím čase povětšinou posílali kotouče pouze do středního pásma. Toho dokázal využít tři minuty před konce střetnutí Jakub Chrpa, jenž tak dal pojistku na pirátské vítězství. V úplně poslední minutě ještě zkoušel štěstí chomutovský Meliško, ale to už nic na stavu utkání nezměnilo.

Chomutovští tak porazili svého soupeře ze Zlína 4:1 a do nadstavbové tabulky si připisují další tři body.

Robert Kaše (Chomutov): „Pro nás jsou tyto zápas těžké. Potřebujeme bodovat, abychom se dostali do čtyřky a dostali se poté nahoru. Bohužel jsme měli opět špatný vstup do zápasu. První třetinu nás Zlín přehrával. Byl bruslivější, bojovnější a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Ve druhé třetině nás shodou okolností nastartoval gól, který jsme dostali a od té doby jsme začali hrát, to co jsme chtěli. Dokázali jsme Zlín dostat pod tlak a měli vlastně problémy dostat se z obranného pásma. Dokázali jsme dva góly, což jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme hru kontrolovali a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Radek Pšurný (Zlín): „Přijeli jsme sem ve značně kombinované sestavě. Máme spoustu nemocných, zraněných a to se postupem času projevilo na výsledku. V první třetině jsme neproměnili řadu šancí, kde jsme mohli soupeři odskočit. Postupně ale díky kvalitě týmu nás domácí začali přehrávat a myslím si, že nakonec zaslouženě vyhráli.“