Junioři porazili Jihlavu 5:3

Napsal 29.11.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Junioři přivítali na domácím ledě v rámci jednadvacátého kola tým Dukla Jihlava. Zápas to byl jako na horské dráze. Jihlava šla do vedení, Chomutov vyrovnal. Jihlava šla i ve druhé třetině do vedení, Piráti opět vyrovnali. I ve třetí třetině šla Dukla do vedení a i potřetí se podařilo Chomutovským vyrovnat. A nejen to. V pětapadesáté minutě strhnul vítězství na chomutovskou strany Darek Hejcman. Chomutov tedy bere tři body.
21.kolo čt 29.11.2012
5:3(1:1, 1:1, 3:1)
JIH
Maštalířský - Havel, Hlava, pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Novák L., Šulák, Kolář, Hammerbauer, Tejnor, Dobrovolný, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava
Jihlava
Šťastný - Tobola, Kuchta, Zadaržil, Mikeš, Gregar, Lupač, Štěpán, polívka Vantuch, Pěska, Zídek, Březka, Dundáček, Žáček, Horký

15. Novák J. (Šulák, Hammerbauer), 35. Deveri (Hammerbauer, Havel), 45. Fronk (Tejnor), 54. Hejcman (Pelc, Havel), 56. Tejnor (Novák J.)
Jihlava
7. Mikeš (Horký), 28. Gregar (Zídek, Mikeš), 43. Dundáček (Topola, Horký)

5:4
2:2
0:0
43:31
70

Zápas jednadvacátého kola byl opravdu jako na houpačce. Lepší dojem v úvodu budili domácí, přesto to ovšem byli hosté, kteří otevřeli skóre. V sedmé minutě utkání ujel chomutovské obraně Horký a mladý chomutovský gólman Maštalířský proti němu vyjel z brány. Puk se ovšem dostal k Romanu Mikešovi, pro kterého již nebyl problém dopravit puk do odkryté branky. Jihlava byla úvodním gólem nabuzena a vrhla se po hlavě do útoku. Chomutov ovšem již další branku do konce třetiny nedostal, naopak dokázal vyrovnat. V patnácté minutě se Piráti dostali do pohledné kombinace krátkých přihrávek, kterou zakončoval Jakub Novák. Chomutov ani Jihlava pak do konce třetiny již nepředvedli a první třetina tedy skončila 1:1.

Druhá třetina přinesla na chlup stejný hokej jako třetina první. A jelikož týmy předváděli totožnou hru, výsledek třetiny byl stejný jako té první. Chomutov opět začal aktivněji, když se hned po čtyřech minutách blýskl Nicolas Hlava, kterému k bance chyběla potřebná porce štěstí a pár centimetrů, když trefil tyčku. Skóre se ovšem měnilo opět až po akci Dukly, když Jihlavští využili svou přesilovku. Na 1:2 zvyšoval Martin Gregar. Jihlavským se díky tomuto gólu opět podařilo povzbudit svou hru a uzavřeli Piráty a téměř k ničemu je nepustili. Poté jim ovšem téměř darovali vyrovnávací branku. Nejprve byl v čase 33:05 vyloučen Žáček a hned dvacet vteřin poté se nechal i vyloučit i Tobola. Dva jihlavští hráči na trestné lavici a dlouhá chomutovská přesilovka nakonec vedli k vyrovnávací brance, kterou trefil Danko Deveri po hezké akci svých spoluhráčů. Havel zkoušel střelu od modré a trefil mimo. Napodruhé tedy střelu pouze naznačil a poté nahrál před bránu Hammerbauerovi. Ten sice již mohl střílet, místo to ho se ovšem rozhodl pro nahrávku lépe postavenému Deverimu, který tedy vyrovnal na 2:2 a ukončil tak stav druhé třetiny.

Do třetice dobrého třetí třetina. I ona ze začátku vypadala jako přes kopírák. Rychlý úvod Chomutova, ještě rychlejší odpověď Jihlavy a vyrovnání. Dukla tentokrát udeřila ještě rychleji, neboť do vedení ji poslal Filip Dundáček již po necelých třech minutách třetiny. Při Jihlavě tentokrát stálo štěstí, když se střela Dundáčka odrazila od tyčky do brány. Piráti tentokrát také vyrovnali a dokonce se jim podařilo zápas otočit ve svůj prospěch.Chomutovská odpověď přišla vzápětí. V pětapadesáté minutě vyrovnal Jiří Fronk, když využil další přesilovou hru Pirátů. Po vyrovnávací brance se hra otevřela a začal se hrát velmi rychlý a zároveň i velmi pohledný hokej. Nerozhodný stav trval deset minut, poté se Pirátům podařilo rozhodnout zápas ve svůj prospěch, když na pravé straně ujel Darek Hejcman a střelou zápěstím překvapil brankáře. Dukle již nezbývalo nic, než vrhnout všechny své síly do boje, čehož opět využili Piráti. V šestapadesáté minutě o vítězství definitivně rozhodl Dominik Tejnor střelou mezi betony při rychlém protiútoku. Jihlava se na závěr ještě snažila zápas zdramatizovat, když v poslední minutách hrála několikanásobnou přesilovku. Využít ji ovšem nedokázala.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov):

Já bych dnešní utkání zhodnotil asi takhle. Když to řekneme diplomaticky tak jsme dobře zvládli obtížný zápas, který se zrovna dvakrát nevyvíjel. Naše hra z kraje neměla rytmus, ono se nehraje dobře se čtyřma lajnama proti třema. Jihlava je silná, mají tam vyspělé hráče. My taky nejsme bezedný, co se týče fyzičky. Měli jsme náročnou sérii, ale tím to nechci omlouvat. Nakonec jsme to stáhli na tři pětky. Věřím, že v příštích zápasech to zvládneme lépe. Dělali jsme zbytečný fauly. Je to jedno k druhému. Když ta hra nejde od začátku ideálně, tak se to prostě sekne a jde to ztuha. Důležité ale je, že jsme se z toho otřepali a zvládli jsme to. To odpovídá o určité síle a charakteru našeho týmu.

Štěpán Moravec (Dukla Jihlava):

Dnešní utkání bylo vyrovnané a rozhodnuté ve třetí třetině. Podali jsme myslím dobrý výkon, domácí jsme potrápili. Je to škoda, v posledních zápasech jsme měli malinko štěstí, dnes se to štěstí přiklonilo malinko k soupeři. Na konci jsme hráli 6 na 4 a tam si myslím, že to mělo padnout. Lítalo nám to tam těsně vedle brány. Chomutov na rozdíl od nás své šance proměnil, dal nám góly a nakonec vyhrál zaslouženě.