Junioři poprvé v sezóně doma porazili Kladno, vítězství si vystříleli v přesilovkách

Napsal 08.12.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se v rámci čtvrtého kola skupiny o umístění od 13. do 24. místa DHL extraligy juniorů utkali s kladenskými Rytíři. V duelu se prosadili hned čtyřikrát v přesilové hře, i proto brali po šedesáti minutách a nadstavbě čtyři body. V utkání se dařilo Michalu Gutovi, který čtyřmi body pomohl svému celku.
N4 so 8.12.2018
4:3(0:0, 4:2, 0:1 - N1:0)
KLA
Běhula – Váchal, Šuráň, Zeman, Beneš, Kleiner, D. Vaněk, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Kladno
Novotný – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, Čermák

34. Gut (Ouřada, Zeman), 38. Vaněk (Vrhel, Gut), 39. Ouřada (Gut, Zeman), 40. Váchal, 64. Chlán (Gut, Ouřada)

Petružálek - Goltsch, Janíček

Do duelu naskočili aktivněji hokejisté Chomutova. Ve druhé minutě to po přihrávkách Michala Guta dvakrát zkoušel Kryštof Ouřada, který branku nejdříve netrefil a o pár sekund později jej vychytal Novotný. Zblízka se u tyček minutu po sobě neprosadili domácí Josef Bajer a hostující Pavel Husarik. V polovině třetiny pak po krásném pasu Guta prošel do útoku Kryštof Ouřada. Jeho přihrávku na zadní tyčku ale Denis Zeman ze vzduchu do branky neposlal, puk promáchl.

Kladenští se k prvním ranám dostali až v posledních minutkách úvodního dějství. Od levého mantinelu pálili Filip Štrombach a Matyáš Rendla, ani jeden ale Richarda Běhulu nepřekonal. Poté měl dva pokusy také šikovný domácí útočník Josef Koláček, ale tomu se nepovedlo zakončit z mezikruží a nevyšla mu ani rána z pravého úhlu. V poslední minutě střílel po chybě v domácí obraně Matyáš Filip, ale branku zblízka minul.

Druhá třetina začala první brankou duelu. Matyáš Filip se po přihrávce zpoza branky dostal na pravém kruhu ke střele a jako první propálil Richarda Běhulu – 0:1. Následně byly aktivní oba celky, nakonec ale srovnali domácí Piráti. Michal Gut se dostal od levého mantinelu až před branku, kde po dlouhé kličce překonal Luboše Novotného – 1:1. O tři minuty později dostal nabito před branku Dominik Vaněk, který první brankou v juniorce otočil stav duelu – 2:1.

O minutu a osmnáct sekund později byl pirátský náskok již dvoubrankový. Kryštof Ouřada dostal přihrávku od Michala Guta a po rychlé akci střílel mezi betony hostujícího brankáře – 3:1. Kladenští Rytíři se vrátili do duelu v poslední minutě druhé periody, kdy rána Ondřeje Volrába zapadla až za záda Richarda Běhuly – 3:2. Piráti ale ještě před sirénou vyrazili do útoku a v poslední vteřině zaznamenali nakonec vítěznou branku. Nahození Jakuba Váchala si srazil do vlastní branky obránce Adam Zich – 4:2.

Středočeský celek se pokoušel vrátit do duelu ve třetí třetině a celkem brzy vstřelil kontaktní branku. Rána Matěje Čermáka se odrazila od brankáře Běhuly přímo na hokejku Tomáše Bernata, který snížil – 4:3. Pokračovalo se protiakcí hostů, ale Filip Šimek střílel z levého kruhu těsně vedle branky. Petr Chlán v hned po otočení hry orazítkoval vzdálenější tyčku. Následně už se hrálo spíše takticky a Piráti toho Kladnu moc nedovolili. Tři body tak zůstaly na severu Čech.

O poslední bodík se hrálo v nadstavbě, kde byli mnohem aktivnější Piráti. Petr Chlán nejprve ujížděl sám, ale v bekhendové kličce nestihl přehodit beton brankáře. Hosté poté byli vyloučeni a Piráti přesilovku využili po dvanácti sekundách. Petr Chlán si najel k pravému kruhu a svižným zakončením překonal Luboše Novotného – 5:3.

David Kočí (Chomutov): „Bylo to lepší utkání než naposledy proti Mladé Boleslavi. Lépe jsme bruslili. Věci, které jsme si řekli, ve hře byly. Teď je důležité, abychom na to navázali v příštím duelu. Potřebujeme na tento výsledek navázat a všeobecně mít výkony stabilnější, protože máme strašné výkyvy. Prostě musíme před Vánocemi udělat nějakou šňůru.“