Junioři podlehli pražské Spartě rozdílem tří branek, ta je na čele tabulky vystřídala

Napsal 21.02.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v - Pátým kolem pokračovala druhá část NOEN extraligy juniorů a Piráti zavítali na led pražské Sparty. Duel byl soubojem o první místo, na kterém před zápasem figurovali Piráti. Hned za nimi se nacházela právě Sparta s jednobodovou ztrátou. Skóre zápasu otevřeli domácí už v osmé minutě, kdy je do vedení poslal Veselý. Piráti však dokázali zápas po trefách Šuláka a Deveriho otočit. Kombinovaná a oslabená sestava Pirátů však vedení neudržela a odjela z hlavního města bez bodů.
38.kolo čt 21.2.2013
SPA
6:3(1:1, 3:1, 2:1)
Sparta
Bílek - Bílek D., Švaříček, Skiřvánek, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Žovinec, Brzobohatý, Arnošt, Matějček, Rubeš, Simon, Hampl, Procházka.
Lukeš - Horváth, Kopáč, Šulák, Kolář, Szathmáry, Tejnor, Dobrovolný - Fronk, Deveri, Novák L., Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Chrpa, Hlava.

Sparta
8. Veselý (Hampl, Matějček), 32. Žovinec (Veselý), 38. Žovinec (Procházka, Simon), 40. Škop, 60. Simon (Doležal, Brzobohatý), 60. Procházka (Procházka, Rubeš)
15. Šulák (Tejnor), 29. Deveri (J.Novák), 52. Horváth (Kopáč, Fronk)

6:9
4:1
0:0
44:32
70

V souboji o průběžné první místo přivítala Sparta v Incheba Aréně chomutovské Piráty. Ti byli dosud v bojích o play-off neporaženým týmem a už v šesté minutě se v duelu s Pražany dostali do svízelné situaci. K již vyloučenému Dobrovolnému se přidal po dalším faulu Horváth a hosté se museli bránit minutu v oslabení třech proti pěti. To sice přežili, ale pár vteřin poté co byli opět kompletní, se přesnou střelou od modré čáry prosadil JAN VESELÝ. Tempo první třetiny bylo spíše pomalejší, puk měli na svých holích častěji sparťané, přesto se ale podařilo hostům vyrovnat. Po sérii nepřesností ve středním pásmu, se puku zmocnil LIBOR ŠULÁK a jeho ojedinělá střela skončila za zády brankáře Pavla Bílka. Minutu před přestávkou inkasoval dvojitý trest za hru vysokou holí v obličeji Jakuba Nováka obránce Dominik Bílek a Chomutov mohl hrát čtyři minuty přesilové hry.

Tuto výhodu rozdělila přestávka a možná i proto se Pirátům během ní nepodařilo vůbec dostat do tempa a příležitost nevyužili. Zhruba od pětadvacáté minuty se ale tempo hry neustále zvyšovalo, a na obou stranách útok stíhal útok. Obrany jako by nebyly a první tohoto faktu využili Chomutovští. Na levém kruhu dostal chvíli času DANKO DEVERI a zavěsil přesně pod horní tyčku. Jenže Sparta si připravila rychlou odpověď, když výhodu přesilové hry využil opět ranou od modré čáry DUŠAN ŽOVINEC. A výhoda jednoho muže navíc pomohla Spartě i k obratu ve skóre, když v situaci 4 na 3 rozvlnil síť chomutovské branky tvrdou střelou znovu DUŠAN ŽOVINEC. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 3:2, dostal se čtyři vteřiny před přestávkou k puku LUDĚK ŠKOP a z ostrého úhlu přesně vymetl horní roh Lukešovy branky.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že Sparta si bez problémů dokráčí pro tři body. Pirátům se ale ve dvaapadesáté minutě nakonec podařilo utkání ještě zdramatizovat. Střela PETERA HORVÁTHA byla několikrát tečována bránícími hráči, až se doklouzala za rozhozeného Bílka. Vyrovnat mohli hosté tři minuty před koncem, ale Bílek se tentokrát vyznamenal, když vykopl dorážku kousek před brankovou čarou. Chomutovu zlomilo vaz vyloučení Jakuba Nováka za podražení dvě minuty před koncem. V následné přesilovce totiž DOMINIK SIMON suverénně zakončil akci dva na jednoho ranou k tyči. Razítko na výhru Sparty pak dal osm vteřin před koncem bekhendovou dorážkou FILIP ŠVAŘÍČEK. Sparta tak zaznamenala třetí výhru v řadě a s deseti body vede tabulku skupiny B bojů o play-off.

Jiří Zelenka (Sparta): „Jsme spokojeni, protože se nám v loňské ani letošní sezoně proti Chomutovu vůbec nedařilo a jsme rádi že jsme to dnes prolomili. A i když to bylo nesmírně těžké utkání, kluci ukázali sparťanské srdce a charakter a to je pro nás hodně cenné.“