Junioři podali velmi slabý výkon a dostali od Vítkovic dvouciferný debakl

Napsal 21.02.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - V sobotu hostili v SD Aréně junioři celek Vítkovic. Vstup do zápasu se povedl právě hostům, kteří vedli po dvaceti minutách již 0:4. Ve druhé části svůj náskok nadále navyšovali. Za stavu 0:6 se prosadil František Wágner a připsal si čestný úspěch svého celku. Ve zbývajícím průběhu byly Vítkovice lepší a z Chomutova si odvezli výhru 1:11!
OPOFF5 so 21.2.2015
1:11(0:4, 1:3, 0:4)
VIT
Lukeš (od 7. Dvořák) – Meliško, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý – Procházka, Wágner, Šťoviček, A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Tupý, Veselý, Bednář, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa.
Vítkovice
Svoboda – Adámik, Hawlík, Weinhold, Puzič, Charvát, Bail, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Beneš, Sysala, Jáchym.

30. Wágner (Dubeň, Szathmáry)
Vítkovice
2. Jáchym (Rimmel, Gřeš), 6. Kuťák (Blahuta, Illéš), 7. Ballner (Sysala, Česlík), 18. Gřeš (Bail, Blahuta), 22. Česlík (Sysala, Bail), 25. Gřeš (Bail, Kafka), 34. Kuťák (Illéš, Blahuta), 48. Blahuta (Illéš, Kuťák), 50. Gřeš, 56. Kafka (Jáchym), 57. Kuťák (Illéš, Blahuta)

2:4
0:1
0:0
36:36
80

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, avšak po rychlém protiútoku otevřeli skóre hosté. Tomáš Jáchym totiž dostal přesnou nahrávku od Rimmela a střelou dostal kotouč za beton přemísťujícího se Lukeše.

Na další branku nemuseli diváci v SD Aréně čekat příliš dlouho. Na začátku šesté minuty překonal Lukeše střelou k bližší tyči Filip Kuťák. Na jeho trefu navázal o 50 vteřin později David Ballner a Vítkovičtí vedli 3:0! Po této trefě odstoupil ze hry brankář Lukeš a na jeho pozici přišel Tadeáš Dvořák.

Domácím se po třech inkasovaných brankách nedařilo příliš ohrozit Svobodu. Hosté navíc v osmnácté minutě přidali čtvrtý gól. Při signalizované výhodě dostal puk za Dvořáka Tomáš Gřeš.

Do úvodních sekund druhé periody opět vstoupili lépe Chomutovští, avšak hosté opět trestali. Po 81 vteřinách hry ve druhém dějství zvýšil na 5:0 Petr Česlík. O tři minuty později Ostravané navýšili svůj náskok již na pomyslného kanára, autorem gólu byl Tomáš Gřeš.

V polovině zápasu se domácí přeci jen dočkali čestného úspěchu. Obránce Dubeň našel dobrou nahrávkou najíždějícího Františka Wágnera, který střelou na lapačku překonal Svobodu.

Hosté z Vítkovic ještě do přestávky vrátili skóre na šestibrankový rozdíl. Illéš nahrál zpoza branky volnému Filipu Kuťákovi, jenž v pokleku dostal kotouč pod horní tyčku Dvořákovy branky.

Třetí třetinu hosté opanovali. Domácím se vůbec nedařilo. Osmý gól Vítkovic zaznamenal střelou mezi betony Martin Blahuta. Na přelomu devětačtyřicáté a padesáté minuty bylo nařízenou trestné střílení. K puku se postavil Tomáš Gřeš a překonal Dvořáka, čímž zkompletoval hattrick.

Aby toho nebylo málo, tak na začátku 56. minuty vstřelily Vítkovice desátý gól. O ten se postaral Dominik Kafka. Necelou minutu po něm mířil do černého ještě Filip Kuťák, který také docílil hattricku a uzavřel brankový účet střetnutí.

Piráti tak podlehli svému soupeři o deset branek a nenavázali na výkon ze Zlína.

Robert Kaše (Chomutov): „Takový zápas se mi těžko hodnotí. Špatně jsme do něj vstoupili. Od začátku nás Vítkovice přehrávaly. Je pravda, že jim tam spadlo všechno, ale my jsme tomu zápasu vůbec nešli naproti a první třetina rozhodla. Prohráli jsme jí 4:0. Poté jsme si řekli, že zkusíme zabrat, ale bohužel naše hra nebyla vůbec na úrovni toho, co jsme chtěli hrát. Dopadlo to, jak to dopadlo. Bohužel jsme nebyli schopní zastavit příděl, který jsme dostali a soupeř si vítězství zasloužil.“

Roman Ryšánek (Vítkovice): „Moje hodnocení bude samozřejmě kladné ve všech směrech. Přistoupili jsme k tomu hodně zodpovědně a první třetina nám vyšla na dvě stě procent. Od toho se poté odvíjel celý zápas. Kluci proměňovali šance a plnili taktické příkazy.“