Junioři po reprezentační přestávce smolně padli, Slavia rozhodla až v závěru

Napsal 14.02.2023 Kateřina Kundertová, Filip Schuster
Piráti vyrazili k pětatřicátému kolu juniorské ligy do Prahy, kde po reprezentační přestávce zapsali třetí porážku v řadě a podruhé se proti Slavii prosadili jenom jednou. Vedení mužstvu Petra Jíry a Daniela Lehnerta vystřelil svým prvním chomutovským gólem Nazarij Komisar, jenž se jako jeden z Ukrajinců probojoval nahoru z Bíliny. V dalším průběhu už skórovali pouze sešívaní, a to do branky střežené navrátilcem Josefem Slukou, jenž kvůli zranění naskočil poprvé od prosince.
35.kolo út 14.2.2023
SLA
2:1(0:1, 1:0, 1:0)
Slavia
Volevecký – Hrdlička, Kříženecký, Patzelt, Kluch, Hron – Holaník, Curran, Dobner, Matuška, Hasman, Bareš, Fibigr, Tichý, Václavík, Jokl, Kvasnička, Štípek, Vosmík
Sluka – Filip, F. Hynek, V. Hynek, Poch, Sýkora, Žižka – Komisar, Česnohlídek, Starý, Príhoda, Klobouček, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jan Rindoš

Slavia
32. Štípek (Dobner), 50. Kvasnička (Hrdlička, Curran)

Trnka – Teršíp, Kubas

Úvod utkání byl ve znamení pohledného hokeje, Slavia byla aktivní a přesně kombinovala, jenomže nad její síly byl i ve dvou oslabeních krátce po sobě skvěle chytající Josef Sluka. V jedenácté minutě se tak ke slovu dostali z ničeho nic Chomutovští, když si Nazarij Komisar po přihrávkách Martina Starého a Šimona Kloboučka převzal na kraji pravého kruhu puk a bekhendem zamířil mimo dosah Tomáše Voleveckého – 0:1. Slavii obdržená branka na pár minut vyvedla z rytmu a navíc po zbytek první třetiny bylo k vidění velké množství nepřesností.

Do druhé části vstoupili sešívaní ještě aktivněji a opět si tvořili nebezpečné šance. Hned zkraje periody se domácí dostali do nebezpečného přečíslení dvou proti jednomu, což zastavil po zranění vracející se chomutovský brankář.

Krátce poté, co Slavia ubránila oslabení, bylo srovnáno. Miroslav Dobner ve dvaatřicáté minutě adresoval nahrávku vedle pravé tyče k Viktoru Štípkovi, který dotlačil puk do branky – 1:1. Slavia v tlaku i díky další početní výhodě pokračovala a tvořila si příležitosti, například Maximilian Curran zakončoval v 39. minutě z první k pravé tyči.

Poslední třetina začínala ve čtyřech na obou stranách. Více místa na ledu vyhovovalo především domácí Slavii, svojí šanci však neproměnil Jiří Fibigr. Zlomový moment přišel v padesáté minutě. Ačkoliv Slavia nedokázala využít přesilovou hru, hned po skončení početní výhody se k puku dostal Matěj Kvasnička, který prostřelil Josefa Sluku a tím rozhodl celý zápas – 2:1.