Junioři po přestřelce padli i ve Zlíně, čekání na body tak trvá

Napsal 26.09.2020 Lukáš Mihal, Libor Kult
C h o m u t o v - Druhým soupeřem juniorů v rámci venkovního tripu, který nahradil domácí bitvy, byl Zlín. V posunutém utkání 19. kola Juniorské ligy akademií padlo celkem deset gólů. Mladí Piráti ztráceli už tři zásahy, přesto se vzepjali a snížili na rozdíl jediné trefy. Vyrovnání se jim nepovedlo ani při závěrečné power-play, během níž Valaši pojistili do prázdné brány vítězství. Na něj tak družina koučů Jíry a Petrovky čeká i po čtvrtém střetnutí.
19.kolo so 26.9.2020
PBZ
6:4(1:0, 2:1, 3:3)
Zlín
Synek – Holík, Hoferek, Bednařík, Mikulík, Riedl, Liss – Broža, Chludil, Handl, Laciga, Martinec, Dřímal, Masař, Luža, Hrazdira, Kozubík, Babeliak, Frömel
Němeček – Houdek, M. Pöschl, Ludvík, Matějka – P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, Jurak, T. Svoboda, Králíček, Černý, Vyroubal, Pavlák, F. Döring, Lambert

Zlín
12. Chludil (Mikulík, Babeliak), 22. Dřímal, 25. Broža (Holík, Luža), 50. Kozubík (Luža, Holík), 55. Luža (Holík, Kozubík), 60. Kozubík (Babeliak, Bednařík)
28. Jiří Kulich, 47. T. Svoboda (M. Pöschl, Černý), 51. F. Döring (Jiří Kulich, Vyroubal), 57. T. Šilar (Houdek, Jurak)

2:7
3:0
0:0
46:32
76
Obadal – Vašíček, Kráľ

Do utkání mnohem lépe vstoupili domácí hokejisté, kteří většinu času trávili v útočném pásmu a soupeři toho moc nedovolili. Pár úvodních šancí sice nevyužili, ale v dvojnásobné přesilovce se už prosadili. Lukáš Chludil dostal nabito na levý kruh a odtud tvrdou ranou příklepem rozvlnil síť – 1:0. Vzápětí se mohl prosadit ještě jednou, ale to už byl úspěšný gólman Josef Němeček.

Na začátku druhé periody už Valaši využili většinu šancí, díky čemuž vedli o tři branky. Nejprve protiútok dva na jednoho proměnil po přihrávce Lukáše Chludila Tadeáš Dřímal, který se prosadil z dorážky, jelikož brankář Chomutova neudržel kotouč ve výstroji – 2:0. Vzápětí se prezentoval pěknou tečí Ondřej Broža, který nedal Josefu Němečkovi šanci k zákroku – 3:0.

Piráti se následně probrali, a zápas tak nabral napínavý spád. Jiří Kulich sice při přečíslení nepřihrál, ale odražený puk si našel a následně rychlou střelou překvapil Tobiáše Synka – 3:1. Oba celky si ve zbytku druhé části vytvořily nějaké šance, ale už neskórovaly. Zlín tak vstupoval do závěrečné periody v lepší pozici.

Ševci chtěli závěrečnou třetinu ubetonovat, což se jim zpočátku dařilo. Severočeši však nakonec snížili na rozdíl jediného gólu a drama bylo na světě. Tadeáš Svoboda totiž únik využil ukázkovou střelou pod lapačku – 3:2. O jeden gól to však nebylo moc dlouho, protože Zlín využil hned další přesilovku, o což se povedeným zakončením postaral David Kozubík – 4:2.

Tahanice však nadále pokračovala. Piráti totiž zase rychle snížili. Hosté to tentokrát luxusně vykombinovali a Filip Döring tak zakončoval téměř do prázdné klece – 4:3. Žlutomodří však opět našli odpověď. Karel Holík si od modré čáry udělal výlet k bráně, před ní pak uvolnil Dominika Lužu, který se bez problémů prosadil do odkryté sítě – 5:3. Chomutov se ale pořád nevzdával, takže se vzápětí trefil ještě Tomáš Šilar, který vlastní akci zakončil nádhernou střelou pod horní tyč – 5:4. Piráti však nakonec na vyrovnání nedosáhli, výhru domácího celku zpečetil gólem do prázdné David Kozubík – 6:4.

Zbyněk Mařák (PSG Berani Zlín): „Zápas jsme začali velice dobře. Měli jsme dobrý pohyb, dali jsme první branku, ale pak jsme v první třetině nevyužili několik vyložených šancí. V té druhé jsme měli trochu horší pohyb, soupeř naopak zlepšil bruslení a hra se hodně vyrovnala, soupeř byl hodně houževnatý. Pak si vytvořil nějaké šance a už to byla tahanice až do konce, kdy jsme dali góly my, pak oni, pak my... Dělali jsme docela dost chyb v obraně, ale přesto se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce.“

Vladimír Petrovka (Piráti Chomutov): „Nám trvalo celou první třetinu, než jsme si zvykli na tempo domácích, kteří měli výborný pohyb a dostávali nás do velkých problémů. Naštěstí nás v první třetině podržel brankář. I když jsme ve druhé třetině dostali brzy dva góly a prohrávali 0:3, mužstvo nesložilo zbraně. Po snížení si myslím, že jsme byli lepším týmem a měli jsme víc ze hry, ale zase jsme doplatili na neproměňování stoprocentních šancí. Řekl bych, že i přes prohru jsme odehráli nejlepší utkání v sezóně.“