Junioři otočili utkání s Přerovem, v poslední minutě vedení ztratili a mají pouze bod

Napsal 22.12.2018 Michal Luxa
P ř e r o v / C h o m u t o v - V sedmém kole druhé části DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Přerova, kde prohráli 4:5 po prodloužení. Po čtyřiceti minutách prohrávali Severočeši o dvě branky, ale v poslední dvacetiminutovce otočili stav zápasu na svou stranu. Ovšem dvaadvacet vteřin před koncem Přerov vyrovnal a v prodloužení rozhodl. O dvě branky Chomutova se postaral nejlepší střelec týmu Petr Chlán, jehož jedním zásahem doplnili Stanislav Vrhel a Kryštof Ouřada.
N7 so 22.12.2018
PRE
5:4p(1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Přerov
Šimonů – Kopeček, Tischer, Pohl, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Dobša, Kristek, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Zmeškal, Šimanský, Tarnoczy, Pěcha
Mičan – Váchal, Šuráň, Zeman, Beneš, Kleiner, Vaněk, Štochl – Vrhel, Dospěl, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Pech, Ouřada, Gut

Přerov
19. Indrák (Bieniek, Pěcha), 22. Dobša (Indrák, Pěcha), 36. Zmeškal (Šimonů), 60. Bieniek (Pohl, Pěcha), 63. Zmeškal (Takáč)
5. Chlán (Vrhel, Zeman), 56. Vrhel (Jaroš, Mežnar), 59. Chlán (Ouřada, Gut), 59. Ouřada (Zeman, Gut)

Daniel Indrák (PRE) - 10 minut

Stejně jako v pátečním duelu s Karlovými Vary, i tentokrát začali aktivněji hosté. Piráti dobývání brány navíc brzy přetavili ve vedoucí gól, když se zblízka prosadil Petr Chlán – 0:1. Přerovští se i poté dostávali před soupeřovu klec jen sporadicky. To brankář Šimonů si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemohl. V osmé minutě jej prověřil střílející Váchal a zanedlouho Ouřada málem využil zmatku v domácí obraně.

Zubři následně přežili oslabení, které bylo chvíli dvojnásobné, a v dalších minutách několikrát ohrozili Mičánovu svatyni. Odměnou za snahu jim byl vyrovnávací gól. Rychlá akce Zmeškala s Dobšou se sice ještě neujala, ale hned poté Bieniek našel volného Daniela Indráka, který změnil dráhu kotouče a došťouchl ho do brány – 1:1.

Ze druhé třetiny uběhlo jen deset vteřin a skóre se znovu mohlo změnit ve prospěch Pirátů. Bleskový útok ale hosté zakončili Vrhelem do tyče. A tak se slova ujali Zubři, kteří ukázkově využili přesilovku. Po sedmi vteřinách putoval puk od Pěchy přes Indráka na Davida Dobšu, a ten nechytatelně zavěsil – 2:1.

Chomutov posléze několikrát sahal po vyrovnání. Při souhře Prokopa s Jarošem brankář Šimonů se štěstím zasahoval betonem a největší příležitost měl Koláček, který zakončoval po přihrávce Guta zpoza brány. Hosté se neprosadili, proto přišel trest. Během oslabení nabral rychlost na křídle Lukáš Zmeškal a parádní ranou vymetl pavučiny v kleci Mičána – 3:1.

Brankáře Mičána na startu třetí třetiny vystřídal Běhula a Zubři jej otestovali v přesilové hře, když se střelu Takáče snažili dorazit Hradil s Borotem. Přerov hrál zodpovědně a v dalším průběhu závěrečného dějství držel svůj dvoubrankový náskok. Zvládl i soupeřovu přesilovku, ve které nepříjemně střílel Chlán a na dorážce před Šimonů číhal Váchal.

Jenže závěrečné minuty nabídly nečekanou zápletku. Nejprve střelou mezi betony snížil Stanislav Vrhel, poté rychlou kombinaci zakončil Petr Chlán a dokonalý obrat z 3:1 na 3:4 přišel z hole dorážejícího Kryštofa Ouřady. Zubři se ale nevzdali, díky přesilovce zariskovali v šesti proti čtyřem a zásluhou střely Szymona Bienieka bylo srovnáno – 4:4.

Prodloužení bylo zpočátku bez šancí, ale v jeho polovině přišel konečný verdikt. Radost propukla na zubří střídačce. Lukáš Zmeškal projel až před bránu a rozhodl o tom, že Zubři získají dva body – 5:4pp.