JUNIOŘI - reportáž

Junioři otočili duel se Slavií a potvrdili první místo v tabulce

Napsal 07.12.2013 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Sobotní utkání Noen extraligy juníorů s dalším pražským celkem v krátké době zvládli domácí Piráti. Po vítězství nad pražskou Spartou zdolali i Slavii. Zápas byl náročnější o to více, že Piráti museli dohánět náskok svého soupeře z první třetiny. Utkání nakonec otočili a těsným výsledkem si připisují tři body, kterými potvrdili první místo v tabulce.
24.kolo so 7.12.2013
CHM
4:3(0:2, 2:0, 2:1)
SLA
Chomutov
Dvořák – Michálek, Havel, Cestr, Tejnor, Černý, Drobný, Meliško – Huňady, D. Kaše, Veselý - Bednář, Peštuka, Hlava - Šťovíček, Paleček, Vrána - Jindra, Ringler
Slavia
Frodl – M. Novák, Mašín, Saňa, Hochel, Růžička, Drahorád, Leština, Bureš – Červený, Kellerstein, Török, Preševa, Petzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Jedlička, Tomek, Andres, Navrátil

Branky a nahrávky

Chomutov
34. Šťovíček (Tejnor), 36. Peštuka (Huňady, Havel), 48. Paleček (Hlava), 55. Hlava (Peštuka)
Slavia
10. Novák M. (Andres), 10. Kellerstein, 59. Tomek (Růžička)

Statistiky

Vyloučení
3:3
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
30:30
Diváci
216

Shrnutí

Druhý zápas ve dvou dnech zahájili Piráti ofenzivně. Paleček, Vrána a od modré pálící Šťovíček nepřekonali slávistického brankáře. Domácí měli ještě několik příležitostí, ovšem radost z otevření skóre měli slávisté. V přesilovce se z dorážky prosadil MAREK NOVÁK. Slavii jednogólové vedení nestačilo. Další příspěvek do sítě přišel pár desítek vteřin po prvním gólu, když se v individuální akci prosadil ADAM KELLERSTEIN. Obraz hry se rázem změnil. Slávisté nabuzeni rychlým obratem pokračovali v útočných výpadech. Dvořák si musel poradit s ostrými střelami Andrese a Kellersteina. K závěru třetiny se ještě pokusili Piráti vyrovnat poté, co nadějně pálil Michálek a Ringler. Stav zůstal nezměněn a první dvacetiminutovku opanovala Slavia.

Druhou část zahájila Slavie v tempu podobném, jako hrála většinu první části. Saniho střelu kryl Dvořák s obtížemi, poradit si musel poradit i se střelou Töröka. Piráti postupně zlepšili obranou hru a dařilo se jim zatápět Slavii i při svých útocích. V jedné z šancí trefil Jindra do masky brankáře Frodla, který nedlouho poté famózně zasáhl proti Peštukovi. Nedobytnost jeho brány vydržela, až do okamžiku, kdy MARTIN ŠŤOVÍČEK projel kolem obránců a přesně zakončil. Pirátům snížení nestačilo a nadále nebezpečně operovali v útočném pásmu. V přesilovce musel Frodl vychytat nebezpečně dorážejícího Ringlera. Odolat musel i střele Huňadyho. Po něm se ovšem přesně prosadil a vyrovnal JIŘÍ PEŠTUKA a atmosféra napjaté domácí střídačky se uvolnila. Téměř ihned po buly se dopředu protáhl David Kaše, ale sám před brankářem namířil puk vysoko nad bránu. V závěru dvacetiminutovky se mohl vrátit Slavii vedení Jedlička, po jeho pokusu puk jen o kus minul bránu. Do kabin se po čtyřiceti minutách odcházelo za vyrovnaného stavu.

Na úvod třetí třetiny se pokusil vedení na stranu hostů strhnout Hochel, jeho pokus od modré čáry Dvořák dobře viděl. Na druhé straně pálil David Kaše přímo do náruče Frodla. Následně již přišel obrat, když se v signalizované výhodě prosadil TOMÁŠ PALEČEK a poslal svůj tým poprvé do vedení. Rozjetí Piráti mohli vzápětí navýšit, kdyby Ringler místo odkryté klece netrefil padajícího spoluhráče. Za Slavii se k prudké ráně odhodlal Mašín, ale Dvořák s ledovým klidem pokryl střelu. Více se ovšem zapotil jeho brankářský kolega, jelikož čelil úniku Vrány. Brankář Slavie ovšem nezvládl vychytat NICOLASE HLAVU, který poslal puk do protipohybu brankáře po pohledné přihrávce Peštuky. Pro Slavii se zápas nevypadal dobře a tak v závěrečných dvou minutách zkusila hru bez brankáře. Naději pro hosty vykřesal VÁCLAV TOMEK, ale to bylo ze zápasu vše. Piráti zvítězili 4:3.