Junioři opět rozstříleli kladenské Rytíře, sedmigólový příděl řídil Aleš Bár

Napsala 09.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili k poslednímu venkovnímu utkání základní části do Kladna, kde jasně ovládli i čtvrtý vzájemný duel sezóny. Chomutovští udělali klíčový krok k vysokému vítězství na přelomu hrací doby, kdy třemi rychlými zásahy zvýšili vedení už na 5:0. Rytíři v dalším průběhu snížili, dostali se až na dostřel dvou gólů, ale více nepředvedli. Finální podobu výsledku dal Aleš Bár, jenž dokonal hattrick.
39.kolo čt 9.3.2023
KLA
4:7(0:2, 1:3, 3:2)
Kladno
Gabriška — Čarda, Novák, L. Sýkora, Nácovský, Šeba, Hvězda, Marcinek — Kupčo, Spilka, Kulich, Hurta, Ullrych, Daníček, Kouba, Typolt, Šíma, Nedvěd, Halfar
Tuček (60. Suk) — Česnohlídek, F. Hynek, Poch, Žižka, Mareš, J. Sýkora — P. Šugár, Starý, Komisar, Klobouček, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš

Kladno
35. Nedvěd, 43. Hvězda (Novák, Spilka), 45. Kouba (Kulich, L. Sýkora), 47. Sýkora (Hvězda, Nedvěd)
5. Jajlov (Bár, Mišovic), 17. Bár (Mišovic, Jajlov), 28. Starý (Bár, Vostiňák), 32. Poch (Tuček), 34. Bár (Poch), 43. Starý (Vostiňák, Rindoš), 60. Bár (F. Hynek, Mišovic)

7:10
3:2
0:1
23:39
100
Červenka – Hradil, Stacho

Piráti předchozí vzájemné zápasy ovládli poměrně jasně, takže ve stejném duchu začali i tentokrát – skóre otevřel už v páté minutě Aleksandr Jajlov – 0:1. Po dvou ubráněných oslabení a nevyužité přesilovce zvýšil vedení Aleš Bár, jenž vyjádřil střeleckou převahu svého týmu 12:4 i gólově – 0:2.

I v prostřední části Chomutovští zvládli dvě nevýhody o jednoho hráče a poté mohutně udeřili. V sedmi minutách kolem přelomu hrací doby Piráti udělali klíčové kroky k dalšímu vítězství, jelikož se v krátkém sledu prosadili Martin Starý během přesilovky a obránce Josef Poch během vlastního oslabení – 0:4. Jasné vedení zpečetil ve čtyřiatřicáté minutě druhým zásahem v utkání Aleš Bár, na něhož přibližně o minutu později zareagoval Zdeněk Nedvěd – 1:5.

Závěrečné dějství začalo velmi atraktivně pro přihlížející, kteří ve třiačtyřicáté minutě sledovali přesilovkové snížení Adama Hvězdy a další zásah Chomutovských podruhé v podání Martina Starého – 2:6. O chvíli později během dvou minut zavěsili v početních výhodách Ondřej Kouba s Lukášem Sýkorou a poslali Rytíře do hratelného průběžného stavu – 4:6. Domácí už se však i kvůli oslabením neprosadili a ještě jednou inkasovali z hole Aleše Bára, jenž dokonal hattrick – 4:7.