Junioři obrali o body dalšího z favoritů, Slavii porazili díky přesilovkám

Napsal 23.09.2022 Zuzana Skácelová
C h o m u t o v – V rámci třetího kola juniorské ligy zavítali na led chomutovské ROCKNET ARÉNY hokejisté Slavia Praha, kteří v prvních dvou duelech neinkasovali jediný gól. Piráti i díky využitým přesilovkám porazili jednoho z adeptů na postup do juniorské extraligy, k čemuž přispěly dvě trefy Robina Vondráška. Chomutovští junioři si tak připsali do tabulky velmi cenné tři body.
3.kolo pá 23.9.2022
3:2(0:1, 2:0, 1:1)
SLA
Tuček – Filip, Svoboda, F. Hynek, V. Hynek, Sýkora, Žižka – P. Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Černý, Mišovic, Dej, Jan Rindoš
Slavia
Vavřena - Hrdlička, Málek, Stejskal, Kříženecký, Kluch, Hron, Kulinič, Dráb - Holaník, Vítek, Dobner, Hasman, Fibigr, Tichý, Jokl, Rejna, Kvasnička, Štípek, Vosmík

26. Príhoda (Mišovic, Černý), 31. Vondrášek (Mišovic, Černý), 52. Vondrášek (F. Hynek, Príhoda)
Slavia
19. Holaník (Hrdlička, Fibigr), 49. Kluch (Vítek, Holaník)

Holaník (Slavia) 10 minut

První třetina zápasu vypadala do posledních minut velmi vyrovnaně. Do šancí se oba týmy dostávaly spíše sporadicky a opticky měl ze hry více domácí tým. Ovšem do vedení se dostali Pražané, když v devatenácté minutě od modré čáry střílel Jiří Fibigr a k odraženému puku se jako první dostal Filip Holaník0:1. Domácí na odpověď neměli dostatek času a do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

Oba týmy se ve druhé třetině zaměřily na obranu středního pásma. Tento styl hry vyhovoval více Slavii, která se, vědoma si jednobrankového vedení, nikam nehrnula. Tento stav narušila série vyloučení a domácí Piráti toho využili. Nejdříve v šestadvacáté minutě srovnal Ondřej Príhoda1:1. Poté si oba týmy podávaly dvířka na trestnou lavici, aby v třicáté první minutě překlopil skóre na stranu domácích Robin Vondrášek 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ale jejich útoky odrážela pozorná chomutovská obrana.

Hosté vlétli do třetí třetiny s vidinou záporného skóre a vrhly všechny síly do útoku. Tato snaha byla odměněna vyrovnávací brankou. V přesilové hře se prosadil Tomáš Kluch 2:2.  O několik minut později ovšem slávisté doplatili znovu na svou nedisciplinovanost a svým druhým gólem vrátil domácím vedení Robin Vondrášek 3:2. Piráti se po vstřelené brance koncentrovali na obranu středního pásma a hosty k ničemu nepustili. K vyrovnání Slavii nepomohla ani minutová hra bez brankáře. Pirátští junioři se tak mohli radovat z první domácí výhry.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Chci kluky pochválit, zápas byl svižný. Myslím si, že druhou a třetí třetinu jsme měli pod kontrolou. Plnili jsme věci, které děláme na trénincích. Podívali jsme se na pár videí z přípravy, ale snažíme se soustředit sami na sebe, hrát svoji hru.“

Vladimír Machulda (HC Slavia Praha): „Od začátku jsme nehráli moc dobře, poté jsme ve druhé třetině měli dost vyloučených. Ve třetí třetině se náš výkon trošku zvednul, ale znovu jsme inkasovali v oslabení, které jsme v utkání hráli velmi špatně. Nezbývá než se z toho zápasu poučit, aby náš výkon byl příště lepší.“